Skocz do zawartości

C2D E8500 @ OC ~ średnie rezultaty...


Recommended Posts

e8500 nie stac na "dużo więcej" na domyslnym napięciu, inna sprawa że fakt zwiekszenia go do 1.44 nie daje stabilnych 4.1 jest przykry. Albo słaba sztuka albo cos nie tak z innymi napięciami/ustawieniami. Nie będziesz żadnym ryzykantem ustawiając do testów proca na 1.45v. 1.5v tez do testów może być. Ewentualnie jak cos pójdzie nie tak dam ci rabat na swojego e8400 (to tak uprzedzajac teksty w stylu - a jak cos pójdzie nie tak to odkupisz mu procka?)

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa... Sam mam rewizję C0 (E8400) i przy takim napięciu pracuje na 4,5GHz... Pamięci na pewno 1066 fabrycznie? :D

jeżeli to prawda co piszesz to jest to dla mnie niezły demotywator ;)

 

Pamięci 1066, nie idą nawet 1100... ;) jak kupowałem te patrioty to nie myślałem jeszcze o OC, ale teraz widzę że nie są najlepsze do tego typu zabawy... Już wcześniej wspominałem że chodziły od początku na 1066 i po kilku miechach siadły dwie kości... (memtest po nocy był od góry do dołu czerwony, error na errorku). Teraz zostawiam je w spokoju, kręcę tylko CPU. Pamięci ustawione mam na auto ratio w stosunku do CPU, ustawia je na poziomie 1000MHz ... Dla świętego spokoju dałem międzyczasie w testach timingi 6-6-6-18 i ustawiłem sztywno napięcie 2.3V (max zalecane).

 

jeżeli chodzi o resztę napięć to jest to trochę dziwne, jeżeli ustawiam w BIOSIE np. dla CPU 1.3250 to faktycznie jest to napięcie 1.3600, widać takie w BIOSIE i w programach już z poziomu Widy... Oczywiście biorę pod uwagę to co jest już pokazywane a nie to co wybiorę. Jeżeli natomiast dam w BIOSIE 1.400 to mi pokazuje 1.4450. Aha jadę na załączonym Vdroop'ie, bez niego zasilanie skacze jak głupie w stresie jak i w idle. Z załączonym Vdroop mam przynajmniej stałe takie jak uceluje :)

 

Piszecie że nForce'y powyżej "4" słabo się dają kręcić, ale fakt że kolega z 3GHz (E8400) dał na 4,5GHz mnie dobija ...

Link to post
Share on other sites

400 pln to kosztuje nowe ga-x48-dq6 :P

nie po to dawałem 700 za płytę żeby teraz pakować jakiegoś zamiennika :)

 

nie chce nikogo straszyc ale uwazaj na napiecie cpu PLL jak jest na auto :) to zabija tobie procka odrazu ustaw na 1.50

Ale to CPU PLL nie powinno się raczej nic zmieniać, chyba że płyta podaje złe zasilanie a to jest raczej nie możliwe.

 

To raczej kwestia źle podawanego napięcia na procesor - ustawiasz 1,42, a w CPU-Z wyskakuje ci 1,4 (czy jakoś tak). To nie jest normalne. Ile faz zasilania ma twoja płyta główna? Włączyłeś na pewno VDrop/Vcore Calibration?

Do mierzenia V używam "Asus Probe", dodatkowo monitoruje też na "Asus AI Suite" i CPU-z.

I tak:

1) w BIOSIE vCORE daje na 1,4000

2) po zastosowaniu zmian w BIOSIE widzi 1,44V

3) w CPU-z poniżej 1,4V

4) w ASUS Probe 1,44V

5) w ASUS AI Suite 1,44V

 

błąd ~0,045V

 

Napięcie na NB jest tylko takie jak zadeklaruje w BIOSIE. Dam na 1.42 i tyle widzi później BIOS i Asus Probe.

Natomiast na PAMIĘCIACH jak dam w BIOSIE 2.28 to widzi to jako 2.30V i w ASUS Probe też 2.30V

 

błąd ~0,02V

 

VDrop/Vcore Calibration na pewno jest włączone ;)

 

hmmm... to może rzeczywiście mała podmianka?? :P

 

ASUS Maximus II Formula <- klik

Link to post
Share on other sites

Hmm twoja obecna płyta główna jest bardzo wysokiej klasy... Oby się nie okazało, że trafiłeś nieciekawą sztukę procesora zwyczajnie... U mnie napięcie procesora nie skacze wcale po włączeniu kalibracji. W CPU-Z jest niemal identyczne z tym, które ustawię w BIOS (również płyta Asusa).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...