Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić szanownych forumowiczów o wycenę mojego komputera, oto z czego się składa :)

Procesor: Intel i7 2600K, Radiator CoolerMaster Hyper 212 Plus;

Płyta główna: ASUS Maximus IV EXTREME (P67 B3 Revision);

Pamięć RAM: Corsair XMS3 16.0GB 1600MHz;

Karta graficzna: ASUS ENGTX460 Direct Cu II 1.0GB GDDR5;

Karta dźwiękowa: ASUS Xonar Xense;

SSD: OCZ RevoDrive3 x2 240.0Gb 1500/1250;

HDD: 3x WD Caviar Black WD1001FAES 1.0TB 64.0MB Cache SATA II;

DVD-RW ASUS;

Obudowa; Corsair Graphite 600T Black;

Zasilacz CoolerMaster SilentPro 600W 80+

 

Dzięki :)

Edytowane przez maciek396
Link to post
Share on other sites

Kolega chciał wycenę -.- Prosiłbym jedynie o podanie kiedy były zakupione dane części i czy mają gwarancje.

Procek, płyta, pamięć, SSD, k. dźwiękowa kupione 2-4 miesięcy temu, k. graficzna prawie rok temu, zasilacz i obudowa ok pół roku temu, na wszystko jeszcze jest gwarancja, fakt trochę głupio było by się go pozbyć :)
Link to post
Share on other sites

WOW niezła sumka trudno będzie sprzedać z te 7000/7500zł może jakoś oddzielnie dało by się coś więcej wyciągnąć ale ze stratą ok 1500/2000 powinieneś się liczyć. A tak z ciekawości jakiego lapka chcesz kupić i dlaczego chcesz się przerzucić na nie?

 

Czy aby na pewno nie przesadziłeś z ceną?

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

WOW niezła sumka trudno będzie sprzedać z te 7000/7500zł może jakoś oddzielnie dało by się coś więcej wyciągnąć ale ze stratą ok 1500/2000 powinieneś się liczyć. A tak z ciekawości jakiego lapka chcesz kupić i dlaczego chcesz się przerzucić na nie?

Myślałem o jakimś Asusie G74SX, faktycznie nie warto pozbywać się tego komputerka, Z tym laptopem było tak, rozważałem zakupić takowy, lub wymienić parę części w obecnym komputerze , i tak też zrobiłem gdyż przed wymianą kilku części już sporo w niego włożyłem, ale nie gram tyle ile myślałem że będę :/ tak wiem głupio to brzmi no ale tak wyszło, a taki laptop w sumie by mi wystarczył, ale teraz widzę że lepiej będzie nazbierać trochę złota i może w przyszłym roku coś pomyślimy nad laptopem. :)
Link to post
Share on other sites

Jeśli laptop miałby siedzieć na biurku robić z stacjonarny to ci się sprzedaż w ogóle nie opłaca co innego gdybś często podróżował np służbowo to w tedy co innego ale naprawdę zostaw sobie ten komputer posłuży ci on jeszcze długie lata a laptopa możesz o ile na to sytuacja materialna pozwoli kopić sobie oddzielnie i nie musi to być jakiś wygórowany sprzęt lub możesz pomyśleć o produktach apple jako taki gadżet.

Link to post
Share on other sites

Fakt, laptop przeważnie robił by za stacjonarny, ale zaletą tego była by możliwość "przenoszenia się" z kompem po całym domu :) i na jakieś Lanparty łatwiej się wybrać :) ale to tylko tyle, aha no i jedna ważna zaleta to "wbudowany UPS" :) a co do apple to ich stosunek cena/moc przerobowa nie jest najlepszy, ale to tak na marginesie :)

Link to post
Share on other sites

w każdym bądź razie

procek 1100-1150zł

płyta 1150-1200zł

cooler

ramy 350zł

grafa 450zł

dźwiękowa 850-900zł

dysk to taki ? http://www.pixmania.pl/pl/pl/11335049/art/ocz/ssd-wewnetrzny-revodrive.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui jeśli tak to powyżej 3100zł

dyski hdd po 300-350zł

napęd to taki kombajn z BD?

obudowa cholera wie byłoby Ci ją ciężko sprzedać

zasiłka 250zł

Link to post
Share on other sites

w każdym bądź razie procek 1100-1150zł płyta 1150-1200zł cooler ramy 350zł grafa 450zł dźwiękowa 850-900zł dysk to taki ? http://www.pixmania.pl/pl/pl/11335049/art/ocz/ssd-wewnetrzny-revodrive.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui jeśli tak to powyżej 3100zł dyski hdd po 300-350zł napęd to taki kombajn z BD? obudowa cholera wie byłoby Ci ją ciężko sprzedać zasiłka 250zł

SSd to http://www.ocztechnology.com/ocz-revodrive-3-x2-pci-express-ssd.html a napęd to zwykłe DVD-RW pod SATA
Link to post
Share on other sites

Boshe, kup sobie iPada 3 jak wyjdzie, bedziesz go nosil po domu, ogladal filmy i sprawdzal poczte, i przestan sie wyglupiac ze sprzedaza tego kompa.

Po pierwsze primo, tracisz wartosc takiego iPada przy samej sprzedazy, jezeli nie wiecej.

Po drugie primo, ten komp starczy Ci na wiele lat, i latwo go zmodernizujesz jezeli zajdzie potrzeba.

Po trzecie primo, taki laptop wcale nie jest tak fajny jak Ci sie wydaje, problemy z odprowadzaniem ciepla, krotki czas pracy na baterii, i wcale nie taka wspaniala wydajnosc w porownaniu do tego co masz teraz. I niemal zerowa mozliwosc modernizacji.

I po czwarte, jezeli myslisz ze bedziesz z nim chodzil po domu, to sie grubo mylisz, no moze przez pierwszych kilka dni, ale taki laptop to kawal kloca, i jest bardziej niz niewygodnie z nim sie przemiejszczac. Skonczy sie na tym, ze zamienisz stacjonarny komp, na stacjonarny i wolniejszy laptop. Wiem, bo juz to przerabialem.

Link to post
Share on other sites

Boshe, kup sobie iPada 3 jak wyjdzie, bedziesz go nosil po domu, ogladal filmy i sprawdzal poczte, i przestan sie wyglupiac ze sprzedaza tego kompa. Po pierwsze primo, tracisz wartosc takiego iPada przy samej sprzedazy, jezeli nie wiecej. Po drugie primo, ten komp starczy Ci na wiele lat, i latwo go zmodernizujesz jezeli zajdzie potrzeba. Po trzecie primo, taki laptop wcale nie jest tak fajny jak Ci sie wydaje, problemy z odprowadzaniem ciepla, krotki czas pracy na baterii, i wcale nie taka wspaniala wydajnosc w porownaniu do tego co masz teraz. I niemal zerowa mozliwosc modernizacji. I po czwarte, jezeli myslisz ze bedziesz z nim chodzil po domu, to sie grubo mylisz, no moze przez pierwszych kilka dni, ale taki laptop to kawal kloca, i jest bardziej niz niewygodnie z nim sie przemiejszczac. Skonczy sie na tym, ze zamienisz stacjonarny komp, na stacjonarny i wolniejszy laptop. Wiem, bo juz to przerabialem.

No tak, kolega ma racje, co do sprzedaży tego, już wiem że nie sprzedam :) po pierwsze ze względu na dużą stratę pieniędzy a po drugie, faktycznie laptop skończył by po jakimś czasie jako stacjonarny. Tak że dziękuję wszystkim za pomoc w wycenie, naprowadzenie mnie z powrotem na prawidłowy tor :) dziękuję i pozdrawiam!
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...