Skocz do zawartości

Jaki zestaw? Płyta G. + RAM + Procesor ~ 1500zł


Recommended Posts

Witam.

Składam nowy zestaw dla szwagra. Jeśli o grafike chodzi jestem prawie że zdecydowany na SAPPHIRE Radeon HD 6870 Flex. Zasilacz OCZ 650W.

Potrzebuje dorady jeśli chodzi i procesor + płyta główna + ram

NIe ukrywam że wszytskie moje komputery miały procesor AMD a większość płyt głównych była Gigabyte i byłem zadowolony ale osoby siedzące w testach lepiej będą wiedziały w co teraz zainwestować.

Jak zapewne się domyślacie komputer ma byc do grania. Monitor około 24-27"

Cena którą możemy przeznaczyć to do 1500zł

Jeśli coś co napisałem jest waszym zdnaiem nie tak też proszę zwrócić uwagę.

Dodam że ramy lepiej żeby nie miały wysokich radiatorów bo nie wykluczamy zmiany chłodzenia na lepsze jeśli BOX bedzie za głosny. Mnożnik nie musi byc odblokowany. On nie lubi OC (a szkoda:D)

 

 

Więc proszę o pomoc. Płyta główna + RAM + procesor.

Link to post
Share on other sites

2500k + Asrock p67 pro3 b3 + 2x4gb ddr3 1600mhz kingston cl9 = 1358zł

za resztę proponuję kupić chłodzenie fortis

Dobry wybór karty lecz możesz się jeszcze zastanowić nad GTX 560 ta sama cena i wydajność, masz physx i cuda jeśli.

jeśli nie lubi OC to nie weźmie: 2400+ ASUS P8H61-M LX R3.0 i ramy wyżej podane i dołoży do karty 560ti Hawk.

Jednak jestem za 2500k po OC jest 30-40% wydajniejszy od 2400 a możesz to zrobić mu sam po cichu:p

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Przecież GA-H67N-USB3-B3 to jest szczyt niedorozwoju. Asrocki kiedyś się paliły teraz są lepsze od MSI i Gigabyte (które ostatnio zawodzi) Asus drogie więc jest tylko jeden racjonalny produkt. Na tym Gigusiu praktycznie nic nie podkręcisz, ma gołą i słabą sekcje zasilania oraz posiada chipset H67 który nie da Ci praktycznie żadnego podkręcenia. Do OC tylko p67 i z68. Kupując tą płytę 200zł idzie w błoto, bo Asus P8H61-M LX R3.0 niczym mu nie ustępuje.

Wracając do Asrocka to masz 3 letnią gwarancję, więc jeśli coś się stanie to dają Ci nową płytę. Jak płyta przechodzi 36 miesięcy to raczej nić się z nią nie stanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...