Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale ja wciąż nie uzyskałem odpowiedzi. Chce się tylko dowiedzieć, który z nich "da radę". Nie opłaca mi się kupować usługi w podobnej cenie, jeżeli mam możliwość kupna i postawienia maszyny, a serwer prawdopodobnie nie będzie u mnie. (Będzie podłączony w firmie)

Link to post
Share on other sites

Minecraft server z tego co pamietam nie jest zoptymalizowany pod katem uzytku wielu rdzeni, wiec wymaga bardzo duzo od jednego rdzenia procesora.

 

W skrocie, potrzebujesz maszyny z mocnym powiedzmy 4 rdzeniowym procem (np. i5 2400), ktora pociagnie naraz zarowno minecrafta jak i inne uslugi.

Zaden z podanych wczesniej serwerow nie "ogarnie" tego co chcesz osiagnac.

Mozesz zawsze probowac, ale cudow bym nie oczekiwal.

Link to post
Share on other sites

Ale czy dwa procesory 3.8 GHz (jednordzeniowe) nie wystarczą? Narazie testowałem ze znajomymi serwer hamachi na moim komputerze (procesor AMD 2.2 GHz (AM2+), czterordzeniowy) i przy 15 osobach online użycie procesora wynosiło 4-5 % i nie było lagów. To jak to możliwe że 3.8 GHz nie starczy?

Link to post
Share on other sites

No ja nie wiem co wy chcecie, na odpowiednim bukkicie to na:

-intel core 2 duo e4500 @3,0GHZ (podkręcony)

-4gb ramu ddr2 800mhz (przydzielone dla bukkita 2gb)

- Internecie 40megabit

 

uciągam około 30 osób (więcej nie testowałem)

Jednak pamiętaj że to zależy od wielkości świata ale myślę że realne spokojnie jest na wielkim świecie i piekle 20-35 osób bez niczego.

 

Testy łącza:

 

Polska:

Opole: http://www.speedtest.net/result/1982841878.png

Szczecin: http://www.speedtest.net/result/1982843740.png

 

Niemcy:

Frankfurt: http://www.speedtest.net/result/1982845542.png

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Teraz pytanie dotyczące zdalnym sterowaniem serwera. System który posiada serwer to Ubuntu, jak zdalnie nim sterować? (Odpalanie serwera, przechowywanie plików?) Chodzi mi o darmowy program, nie żaden Windows serwer itp. Jest taka możliwość? No i jak to zrobić, bo przyznam się, że w tej kwestji jestem zielony.

Link to post
Share on other sites

Panie kolego od du*y strony się tym zajmujesz za przeproszeniem. Postawienie servera na unixie wymaga trochę wiedzy w samym systemie. Dopiero jak będziesz potrafił się poruszać w systemie, możesz zacząć czytać poradniki i configi samego serwera gry. Jednak komputery, które proponujesz wysrają Ci się przy 10 osobach online. A Twoje łącze internetowe i próba w speedtest to niestety porażka. Nieważne ile MB down/up masz. Ważna jest lokalizacja i sama przepustowość. Serwery gier stoją bezpośrednio na POLPAKU dlatego możemy sobie grać komfortowo na pingu 10-30. Na twoim łączu przy 5 osobach UPLOAD się zesra a przepustowość nie pozwoli na komfortową grę. Jednak jeżeli dalej się upierasz, szczerzę życzę powodzenia. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

śmieszny gość w sumie :) młody polski biznes :) kupuje serwer bo chce zarobić, ale nie bierze pod uwagę, że taki sprzęcik to koło 100 zł miesięcznie zjada za sam prąd :) (mam Fujitsu tej klasy, ale nie do tego zastosowania, same 2 sekcje wentylatorów znajdująca się miedzy dyskami a płytą główna robią wrażenie na większości ludzi którzy takie coś po raz pierwszy widzą) oraz tego, że na takim łączu to niestety za dużo osób nie pośmiga :)

 

już nie mówiąc o tym, że kompletnie nie jarzy unixów :) do tego stopnia, że nie wie jak się zdalnie zalogować do systemu

 

a nie daj Bóg jak Ci nawet biznes wypali, VIPki będą schodzić jak świeże bułeczki i urząd, tfu, skarbowy Cie zwącha i stwierdzi że prowadzisz działalność gospodarczą :)

 

 

zgodzę się z przedmówcą - od du*y strony zaczynasz, ale powodzenia życzę

Edytowane przez blackdog
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...