Skocz do zawartości

system nie uruchamia się


Recommended Posts

Witam , otóż mój problem polega na niełączących kościach RAM na płycie głównej.Nie mam pojęcia czy wina stoi po stronie płyty głownej czy samych kości RAM.RAMy jakie posiadam to Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600.Płyta główna to asrock n68c-s ucc.System nie wstaje.Miałem podejrzenia co do procesora który oblokowałem do 4 rdzeni i nieco podkręciłem (jest to athlon ii x3 440).Jednak procesor jest sprawny gdyż przeszedł test w orthosie puszczony na ponad 3 godziny.Wynik jaki otzymałem to : 0 errors , 0 warnings(na priorytecie nr 9).Podczas testu zero bsodów i lagów.Grałem do tego ostro w gta 4.Chodziło dobrze.A bym zapomniał , w orthosie test jaki zapuściłem to blend test.Z tego co wiem to on właśnie sprawdza zarówno cpu jak i ram.Moim zdaniem wygląda to na uszkodzone gniazda na płycie głownej , gdyż później kości RAM docisnąłem bo się całe ruszały pomimo zabezpieczenia.Po tej operacji system się uruchomił , ale widział tylko 2 GB RAM.Przełożyłem więc na odwrót obydwie kości i jakimś cudem jest dobrze (system widzi 4 GB RAM).Na moje oko bardzo dziwna sytuacja bo te same kości RAM a po przełożeniu do przeciwnych gniazd (na odwrót) jest dobrze.Może psiknąć te gniazda jakimś odpowiednim środkiem to zaczną łączyć ?Czy wymiana płyty głównej coś zmieni ? Jakie są wasze uwagi co do tej sytuacji , co waszym zdaniem powinienem zrobić ?Za pomoc z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Kości dobrza zamontowane są w slotach?Zatrzaski są w swoich miejscach.Slot można przeczyścić za pomocą sprężonego powietrza.

RAMy są dobrze zamontowane sprawdzałem chyba z 30 razy.Co do sprężonego powietrza to jak najbardziej spróbuję

 

Zapomniałem dodać że płyta główna była już raz wysłana do naprawy.Nie działała myszka , klawiatura i wszystkie tylne gniazda usb.

Link to post
Share on other sites

Problem z ramem rozwiązałem za to teraz mam problem z niewykrywanym hdd.Systemu znowu nie idzie uruchomić.BIOS nie widzi hdd.Mam wrażenie że moja płyta główna to już trup.Najpierw ramy , teraz hdd i to jeszcze nie koniec.Wspomniałem już o stabilnie działającym i odblokowanym cpu.Po nagłym wyłączeniu zasilania cpu widziany jest jako nieodblokowany.Muszę po prostu włączyć kompa z źle widzianym procem , zamknąć system i wyłączyć , włączyć z powrotem i dopiero wtedy jest dobrze.Co ciekawe opcja UCC w BIOSIE nie wyłącza się po nagłym odcięciu zasilania.Tylko cpu jest źle widziany.Nie będę się już rozpisywał o sprawdzaniu stabilności mojego cpu bo sprawdzany był nie tylko orthosem o którym już wspomniałem ale także prime95(zero błędów).Czy to normalne przy UCC(Unlock CPU Core) ?Na innym dysku system wstał.Czy ta płyta główna może być uszkodzona i palić przy tym inne podzespoły do niej podłączone ?Proszę o jakieś dalsze porady i sugestie.

Edytowane przez Marox885
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...