Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy Regnum L50


Recommended Posts

Ok specjalnie "upolowałem" dziś jakiegoś Regnuma do zdjęcia i oto co widziałem (to zdjęcie jest "surowe" a obudowa pierwsza lepsza):

 

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2012/01/SilentiumPC-Regnum-L50_additional_1_1280.jpg

 

Krótko mówiąc/pisząc żadnej dużej szczeliny a te które są wokól przycisków wynikają tylko i wyłącznie z konstrukcji oraz tego, że nie mogą być idealnie spasowane z topem bo wtedy przyciski by nie działały jak trzeba ;) A i jeszcze chcę pokazać coś takiego:

 

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2009/09/8.jpg

 

oraz

 

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2009/09/7.jpg

 

Te dwa powyższe zdjęcia to Lancool K62, obudowa dużo droższa od Regnuma L50. O co mi chodzi? Ano o to, że czasem w niektórych sztukach Regnuma L50 niektórzy dostrzegają jakieś małe "ryski" na topie obudowy jednak problem w tym, że jeśli już się komuś takie ryski zdarzą to widać je wyłącznie pod określonym kątem i w okreslonych warunkach oświetlenia (tak jak kurz i odciski palców widocznne w Lancool K62 - tego kompletnie nie widać w normalnym świetle dziennym ale dopiero przy fleszu z aparatu). Do czego zmierzam? Ażeby czasem każdy z nas uświadomił sobie, że tego typu drobne pozostalości poproukcyjne czy też ryski występować mogą u każdego producenta a to że ktoś zobaczy jakąś małą ryskę jak robił zdjęcie z fleszem to jeszcze nie koniec świata ;) Uwierzcie mi, nie raz i nie dwa widziałem większe "niedociągnięcia" u większych producentów obudów, których jakoś nikt nie zauwazał ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zdjęcia :)

Krótko mówiąc/pisząc żadnej dużej szczeliny a te które są wokół przycisków wynikają tylko i wyłącznie z konstrukcji oraz tego, że nie mogą być idealnie spasowane z topem bo wtedy przyciski by nie działały jak trzeba

Moje szczeliny są sporo większe, więc to na pewno nie jest moje czepianie się :> , ale przyzwyczaiłem się już do tego, na co dzień się tego nie zauważa i mimo wszystko jestem zadowolony z obudowy. Buda za niewielkie pieniądze oferuje opcje i rozwiązania z topowych modeli innych producentów. Jednak niesmak po kontaktach z supportem pozostał nadal i trochę przykro mi, że klienta traktuje się jak potencjalnego złodzieja, który chce się wzbogacić kosztem firmy na jakieś 15 zł (tyle wart jest fabryczny wentylator).

Dziwi mnie to, że inne firmy wysyłają nowe, drogie w sprzedaży części bez jakichkolwiek problemów. Wzorem jest tutaj HTC, które opisywałem wcześniej. Wysłali mi od razu 2 klapki na łączną kwotę ponad 160 zł - wystarczył tylko mail z opisem problemu i nr seryjnym telefonu, a tutaj SilentiumPC robi problem z powodu jednego wentylatora za 15 zł. :o

 

A propos jaki wentylator 120 mm polecilibyście do Regnuma?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie szczelin odkąd ustawiłem obudowę na na innym podłożu ( przedtem coś w rodzaju wykładziny więc miękka, a teraz drewno )

szczelina trochę się zmniejszyła teraz jest taka jak na zdjęciu t.lik'a.

Edytowane przez areklat
Link to post
Share on other sites

Witam.

Także mam tą obudowe i powiem jedno według mnie to prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie, ale tylko na obrazkach w recenzjach reklamowych.

 

1) Lakier ze śrubek i miejsc w około otworów zszedł po pierwszym przykreceniu. Wgląda to bardzo nieładnie i tandetnie.

 

2) Obudowa jest nierówna jak zauważył kolega, który założyl ten temat, tyle tylko że u mnie w innych miejscach.

 

3) Otwory do śrubek, którmi przykręcalem plyte głowną nie mialy w ogole gwintu, przez co musialem je sam tymi srobkami wyzlobic. Używając do tego troche siły i jednocześnie starając się żeby było równo wkręcone.. Myślałem , że gwint w śrubkach może się troche zjechać.

 

4) Ogolnie srobki wkrecaja sie tragicznie w calej obudowie. panele boczne sa nierowne, jakby ktoś w fabryce gdzie ją wyprodukowano z wakacji wrócił i chciał uwiecznić w ten sposob fale po których surfował na windserfingu. Są delikatnie pofalowane, nie wchodza rowno, a gdy je przykrecam srobkami to za kazdym razem musze użyć do tego więcej sily i mam wrazenie ze pochodza nie z tej obudowy (dosłownie), każda wkręca się inaczej.

 

5) Dodatkowo gąbka/materiał, ktora ochrania zasilacz przed porysowaniem, znajdująca się na tylniej, dolnej czesci obudowy byla nierowno nalozona., tzn nie dalo sie przykrecic zasilacza poniewaz byla przesunieta o okolo niecalego centymetra w stosunku do miejsca gdzie miała się znajdować, będąc niechlujnie naklejona na miejscach otworow na srobki od zasilacza.

 

Musialem ją oderewac (innego wyjścia nie było) przez co mi sie przerwała w 2 czy 3 miejscach.

 

MIalem wybor miedzy nią, a CM 690 II Advanced i popelnilem zbrodnie nie wybierajac tej drugiej.

 

Ja osobiście odbieram tą obudowe jako produkt w którym chciano ująć i zebrać w jednym miejscu najciekawsze cechy obudów znajdujace się u innych producentów, i to za przystepna cene. Problem w tym ze zostala wykonana w mojej ocenie na poziomie produktów w cenie do 80zł.

 

 

Ostatnio jeden z wentylatorow zaczal dziwne dzwieki wydawac na razie tylko delikatnie, ale jak tak dalej będzie to moze po przeróbce sie przyda ta obudowa jako doniczka do kwiatkow..ewentualnie wsadze plekse, zasypie ziemią i zrobie terrarium.

 

Duży minus dla tej obudowy ode mnie.

Edytowane przez Zingeer
Link to post
Share on other sites

@ UP

Naprawdę widać, że raczej nie patrzysz na to co dostajesz w tej cenie (obecnie tylko Arc Midi Tower oferuje w podobnej cenie wyższa jakość i solidność) ale trudno. Masz prawo do swojego zdania...

 

1. W ilu obudowach tego nie widziałem ;) Poza tym nigdy przecież nie wkręca się czegoś na siłę ;)

2. Masz jakieś zdjęcia, które to potwierdzają?

3. Z tym to akurat nietypowa sprawa ale po to jest w zestawie

;)

4. Widać, że zbyt wielu obudów to Ty chyba nie miałeś...U każdego producenta mogą występować jakieś ślady poprodukcyjne (kiedyś widziałem HAF X z niedomalowanym panelem bocznym albo fabrycznie porysowaną obudowę Lian Li).

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

U mnie podobny problem. :(

Kupując ją byłem pewien, że dostane obudowę wartej swojej ceny w końcu Polska firma, dobre bo polskie i jeszcze te opinie i wszelakie recenzje. Tak jednak nie jest. Tak jak na pierwszym fotosie tego tematu mam szczeliny, które wyglądają lekko mówiąc źle. Obudowę otrzymałem dzisiaj, mam pytanko czy mogę ją zwrócić na gwarancji i czy obejmie to gwarancja producenta? Bardzo spodobał mi się jej design ale takie szczeliny proszę Was. W tanim Tracerze tego nie było, a tutaj takie rozczarowanie. :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...