Skocz do zawartości

Recommended Posts

Więc mój komputer uległawari

poprostu padl w pewnym momencie i nie wstał

athlon642800+ soecket 754 , radeon 9600pro , 1 gm ram ddr400, dysk 80 gb segate, plyta glowna nforce 3 250 pro

przy wciskaniu power nie rusza dokładnie nic, zadne wiatraczek dysk czy jakakolwiek dioda na obudowie

totalne zero

myślałem że to zasilacz ale włożylem go do innego kąputera ( dużo starszego cuz celeron 800) ale tutaj działą bez problemu

 

zatem wychodzi że jest uszkodzony albo procesor albo plyta główna

jako że nie rusza nawet dysk ani żaden wantylator ani dioda to wydaję mi sięże jest to plyta główna jednak

 

możliwe jest że oba naraz padły?

bo nie chciałbym kupić plyty głównej do niedziałającego procesora

 

do tej pory mialem athlona 64 2800+ na socket 754 ale są wersje tego procesora na socket 939

 

czy socket 939 ma kompatybilnosc wsteczną, tzn czy włożę tam prcesor z socketa 754 ?

 

proszęo pomoc :<

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zasilacz to płyta główna ... Niestety wydaje mi się że te sockety nie mają wstecznej kompatybilności... Jak mogę doradzić ( nie wiem oczywiście jakim budżetem dysponujesz) to zakup czegoś nowego ... gdyż wychodzę z założenia że jak mam kupić coś używanego to już wolę sobie odłożyć i kupić nowy produkt na który dostanę gwarancję... a Jak zakupisz płytę to nikt Ci nie da gwarancji że ona ruszy a jak ruszy to jest już na tyle wiekowa, że kondensatory mogą zacząć puchnąć lub jeszcze coś innego może się z nią dziać... no bo w końcu ile taki sprzęt może pracować bezawaryjnie....

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie zatem zakup pasującej płyty jak najtańszym kosztem. Nie mam teraz pieniędzy na nowy komputer a pchaćsięw nowąplyte do tak wiekowego kompa uwazam za wariactwo.

Jakies porady co do egzemplarzy i co do demontazu/montazu procesora w plycie glownej oraz instalacji sterownikow ?

jestem laikiem ;)

Link to post
Share on other sites

Nowej płyty z tym socketem nie dostaniesz już ... właśnie raczej z demontazu... http://allegro.pl/msi-ms-7142-k8mm-v-i2046219007.html - licytacja lub http://allegro.pl/plyta-glowna-epox-s754-gwarancja-sklep-i2009588222.html ... Zauważ że panuje drożyzna straszna przy wiekowych częściach

no wlasnie widze, ale pomimo tej drozyzny nikt tego nie kupuje

znalazlem 3 licytacje i bede probowal cos taniej kupic

rozumiem ze to jaki chipset bedzie miala plyta glowna jest bez znaczenia ? aby tylko miala agp8 i s754 i ddr ram ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...