Skocz do zawartości

Pomoc w konfiguracji nowego kompa


Recommended Posts

Część dzisiaj kupiłem nowa mobo asus p8z68 v lx i tu zaczyna sie problem po instalacji komponentów wyskoczył mi blue screen s błędem usbsys więc odpialem wszystkie usb z mobo i zacząłem instalować xpka przy końcu instalki wyskoczył problem z ntfs.sys i dalej jestem uziemiony jakieś genialne idee żeby rozwiązać moj problem

Link to post
Share on other sites

Genere git MÓwiłem że sproboje na dvd-usb a jak nie to podepne zamiast niby tego wadliwego a gdybym się bal korzystać z wiedzy to by mnie tu nie było nawet wujek google narazie nie pomógł nic w nocy zacznę grzebać i posprawdzam co go boli jeszcze raz thx za wysiłek

Link to post
Share on other sites

Część dzisiaj kupiłem nowa mobo asus p8z68 v lx i tu zaczyna sie problem po instalacji komponentów wyskoczył mi blue screen s błędem usbsys więc odpialem wszystkie usb z mobo i zacząłem instalować xpka przy końcu instalki wyskoczył problem z ntfs.sys i dalej jestem uziemiony jakieś genialne idee żeby rozwiązać moj problem

Witaj,

 

Zbyt mało szczegółów by cokolwiek zasugerować. Podaj pełen konfig komputera, zwłaszcza pamieci RAM. Uaktualnij BIOS, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Uruchom zwykłego Memtesta przynajmniej na godzinkę i obserwuj wyniki testu. Czekam na bliższe info w sprawie.

Link to post
Share on other sites

Config to i5 2500k zasilacz corsair 550 ramy 2x4gb vengeance c9 1.5v na 1333mhz płyta glowna to asus p8z68 v lx narazie z radkim 5670hd i case syclone 2

 

Nie mam jak odpalic narzedz diagnostycznych ze względu że piecyk się sypie w czasie instalki windowsa

Link to post
Share on other sites

W ramach testu podłącz się pod iGPU i wymontuj R5670. Zostaw jeden moduł RAM, sprawdź czy masz możliwość wczytania XMP. Sprawdź z inną kostką - proponuję zwykły GoodRAM. 1333MHz CL9 w tym wydaniu będzie tak samo szybkie i wydajne, a przy tym w pełni przyjazne i niekonfliktowe dla płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

ok dobra po calej nocy uzywania mozgu doszedlem do paru rzeczy po 1 moje ramy nie sa uszkodzone z jedna kostka smiga

po 2 w moim przypadku blad podwojnych resetow dzieje sie tylko po upgradzie biosu wiec dopoki nie poprawia bledow zostaje na 401 po 3 problem z ntfs.sys zostal spowodowany zmianami w sata dysk sie sypie i pod ide i pod raid tylko w ahci dziala (juz 2 partyce wysypalem) ;( i najlepsze sprobowalem dzisiaj tez kosci od kumpla (2x4 kingstony) i ten sam problem dual channel dead

nie estem zadnym ekspertem ani nic ale wiem jedno to moja pierwsza i ostatnia mobo z asusa skladalem juz pare kompow ale tyle nerwow to sie jeszcze nigdy nie najadlem

 

thx x all za dolozone wysilki

 

sorki za gramatyke ale mam wloski system

 

No i jak znalazl ktos cos jak odpalic ten dual channel ??

Link to post
Share on other sites

No i jak znalazl ktos cos jak odpalic ten dual channel ??

Jeśli masz dostępny XMP, spróbuj najpierw tego.

 

Obie kostki pojedynczo chodzą OK w każdym ze slotów?

 

Wedle QVL jedne z Corsairów zgodne są tylko jako single z jedną kostką - może akurat takie jak Twoje, do tej pory nie podałeś ich oznaczeń.

 

http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?model=P8Z68-V%20LE&f_name=DRAM_QVL.zip&f_type=34&os=17

Link to post
Share on other sites

tak obydwie kostki dzialaja sprawdzalem pojedynczo we wszystkich 4 slotach xmp tez nic nie pomaga przy kazde probie 2 kostek

wyskakuje pelno bsodow albo na starcie albo jak tylko wlacze byle jaka aplikacje np mozilla

kosci zostany tez sprawdzone podpialem wszystkie moje komponenty na plyte glowna kumpla i wszystko smiga

I Teraz co z tym fantem . Jestem cierpliwy i sprawdzam wszystko podwojnie ) ale i moja cierpliwosc sie konczy) a z reszta z tego co na googlu obczilem to nie jestem jedyny co ma problem z ta plyta (napewno juz ktos z tym do serwisu biegl)

 

rzecz 2 po upgradzie biosu jeszcze ten podwojny restart

 

kosci to

Corsair vengeance CMZ8GX3M2A 1600 C9 1.50V VER 8.16

 

LOOOOOLL TO CO ZA PLYTA MA BYC TAKIE PAMIECI TO ZA PRZEPROSZENIEM TO SE MOGA WS......

TO WIDZE ZE NA ZADNEJ Z PAMIECI KTORE CHCIALEM KUPIC TO I TAK TEN SIET NIE POJDZIE

 

na

 

 

 

 

 

Edytowane przez fr3akman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...