Skocz do zawartości

co myślicie o Powercool Modular ATX Desktop 650W?


Recommended Posts

Hej

zastanawiam się nad nowym zasilaczem do komputera i chciałbym się dowiedzieć czy ten byłby dobry czy może za podobne pieniądze mogę kupić coś lepszego?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Powercool-Modular-ATX-Desktop-650W-Power-Supply-Unit-PSU-PC-650AUBA-M-/110801997139?pt=UK_Computing_PowerSupplies_EH&hash=item19cc504d53#ht_1729wt_1270

 

Dzięki

 

Leon

Link to post
Share on other sites

Antec High Current Gamer HCG 400-EC 80 Plus Bronze

Seasonic Fanless SS-460FL X-460FL X-Series 460W - pasywny 80+ Gold

Antec High Current Gamer HCG 520-EC 80 Plus Bronze

be quiet Dark Power PRO P9-550W 80+ Gold

Enermax Pro87+ 500W 80 Plus Gold

Fractal Design Tesla 550W 80+

OCZ StealthXStream 2 500W 80+ To jeden z tańszych musze powiedzieć że bardzo dobrze się spisuje sam go posiadam ale mam 600W:)

Silverstone Strider Essential SST-ST50F-ES Bulk 500W 80+

Link to post
Share on other sites

no teraz to ma takie cudo http://www.bossecomputers.com/Product/psu/WIN-12CM-700W.htm win power 700w :) no i tak sie zastanawiam czy olać to i go zostawić bo w sumie chodzi - czy wymienić na lepszy. Nie myślał bym o tym ale czasem mam problemy z grafiką. Nagle pojawiają się na ekranie pasy i nic nie mogę zrobić, komputer jakby reaguje jest dalej dzwięk ale nic nie widze. No i zastanawiałem się czy to nie przez zasilacz :/

Link to post
Share on other sites

teraz mam jeszcze jedno pytanie odnosnie mocy. teraz wystarczy mi spokojnie 500w ale w przyszlosci mam zamiar zmienic procek i grafike wiec zastanawiam sie nad czyms wiekszym - moze 650w? ale zasadnicze pytanie to czy 650w bedzie pobieral tyle samo pradu co 500w przy takim samym obciazeniu czy ekonomiczniej kupic teraz slabszy a potem wymienic na mocniejszy?

dzieki

Link to post
Share on other sites

Załóżmy, że mamy dwa zasilacze o takich samych parametrach i różniących się tylko mocą. Pierwszy z nich posiada moc 350W, a drugi moc 500W. Jeżeli podłączymy każdy z nich do takiego samego komputera (obciążęnia) to obydwa zasilacze będą pobierały identyczną ilość prądu z gniazdka elektrycznego. Mitem jest więc twierdzenie, że im większą moc zasilacza tym więcej prądu pobiera z sieci. Jest tak dlatego, że "moc" zasilacza oznacza jakie maksymalne obciążenie może wytrzymać, a nie ile mocy cały czas dostarcza.

i o to mi chodziło :D dzięki za linka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...