Skocz do zawartości

Monitor 120 Hz dla gracza


Recommended Posts

Jako, że Samsungi mają arcy beznadziejne podstawki i przez nią mój monitor się chwieje (w dodatku ułamał się jeden kołek w podstawce i jest ryzyko przewrócenia monitora nawet po naciśnięciu przycisku on/off...). Siostrzeniec zahaczył o monitor,a ten się przewrócił i upadł na biurko gdzie miałem rzeczy. Matryca po prostu porysowała się i ma kilka odprysków.

 

 

Zastanawiam się: czy wymieniać matrycę (nie ważne czy to jest opłacalne), kupować nowego 2233rz czy kupić któryś monitor lepszy od mojego Samsunga o ile taki istnieje ?

Czy może po prostu jakiś LED najnowszej generacji po prostu jest tak dobry, że pomimo swoich Hz nadrabia swoją reakcją ? Bo tak się zastanawiam, skoro jest mało modeli ze 120 Hz to coś musi być na rzeczy.

 

 

Szczerze to nie znam się na monitorach http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/swieta/smile.gif

 

 

Z tego co czytałem to ten LG W2363D jest podobno jednym z najlepszych monitorów jaki powstał do gier. Jak wypada w stosunku do mojego Samsunga 2233RZ ? Są jakieś kolosalne różnice pomiędzy nimi ?

Chociaż widzę, że ten LG ma wyższą rozdzielczość :/ Szczerze to nie zależy mi na Full Super Hiper HD, a jednak wolałbym rozdziałkę 1680x 1050.

 

 

Jestem graczem i filmy bardzo rzado oglądam, mam do wydania 2,5 tysiąca złotych.

Link to post
Share on other sites

Dwa modele które napewno cię w pełni zadowolą.

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-26435-23-LCD-wide-400cd-100000-1-3D-HDMI-VG236HE.html

 

http://www.camino.pl/lcd-23-dell-alienware-3d-aw2310,twr,43677.html

 

Dell będzie miał lepsze kolory i kontrast , ale oby dwa są mniejwięcej poruwnywalne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten BenQ dla graczy też jest polecany , ale jednak w kolejności asus - dell to modele lepsze jakościowo , i droższe.

Co niezmiena faktu że są to drogie monitory i trzeba nań uwarzać , proponuje stand do monitora vesa mocowany do blatu stołu , albo bardziej drastyczne rozwięzanie jak przykręcenie podstawki na amen:)

 

Warto przeznaczyć 225 zł na - http://www.uchwytyekranyprojektory.pl/uniwersalny-uchwyt-uchylno-obrotowy-stolowy-x-do-32xquotx-x-15kg-x-vm-d-200-p-2785.html :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

 

Powiedzcie mi czy te nowsze monitory typu LED, Amoled to są lepsze od tych LCD ? Mam na myśli takie sprawy typu opóźnienia, nierównomierne oświetlenie. Głównie chodzi mi o gry, ale też przydałoby się żeby ładnie wyświetlił film raz na 2 miesiące ;p

 

 

Co do powyżej wymienionych, czy przy nich zobaczę dużą różnicę ? Tak żebym przez długi czas się zachwycał ?

Pamiętam, że po uszkodzonym LG Flatronie CRT miałem obawy co do LCD jeśli chodzi o te opóźnienia itd.

Jednak pamiętam, że zobaczyłem test na youtubie, gdzie ten Samsung 2233RZ miażdzył jakiegoś bardzo dobrego CRTka w grach.

Kupiłem go i ciągle mówiłem sobie "woooow" :)

 

 

Przyznam szczerze, że ten Samsung 2233RZ bardzo mi odpowiada. Jak myślicie ? Wymienić matrycę w tym 2233RZ i jechać na nim ? Czy opłaca się wydać te ponad tysiąc złotych na jakiś nowy monitor ? Szczerze jak nie będzie to jakaś duża różnica to wolę matrycę. Czy kupić typu LED czy tam AmoLED ?

Bo zakładam, że różnicy między moim 2233RZ nie ma jakiejś kolosalnej różnicy a tymi 120Hz LCD np. tym Asusem wyżej wymienionym (domyślam się, że kolory mogą być trochę lepsze niż w Samsungu).

 

Domyślam się, że napisałem tego posta chaotycznie, ale to przez kompletny brak wiedzy o monitorach i "pogubieniu" się w tym temacie.

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites

Aż wstyd, że nie zauważyłem tego FAQ... :ups: Bardzo ładny artykuł !

Już myślałem, że LED to jest jakiś kosmos w porównaniu z LCD.

 

Dobrze, czyli widzę że mój Samsung dalej jest "poważnym" graczem na rynku.

 

To wracam już do jednego pytania - wymienić matrycę i jechać na moim 2233RZ, który bardzo mi odpowiada czy kupić nowszy monitor ?

Tylko pytanie jest takie - czy one są faktycznie o wiele lepsze ? Jak wypada mój Samsung w porównaniu do tych modeli jeśli chodzi o równomierność oświetlenia i opóźnienia ?

 

Jeszcze takie pytanie na przyszłość - mając monitor 19xx na xxxx można bez problemu wyświetlać niższe rozdzielczości ? Tak jak np. moje 1680x 1050 ?

 

 

Pytam się Was, bo dane podawane przez producenta są tak samo "wiarygodne" jak dane podawane przez producentów aut.. :]

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites

Po co ci monitor 120Hz? przecież te monitory są do 3D Vision.Jeżeli nie masz zamiaru grać w 3D to nie warto takowego kupować.

Sam posiadam tego Asusa 120Hz i powiem że szału nie ma,ale co się dziwić jak to made inTajwan.

Link to post
Share on other sites

w telegraficznym skrócie*: na każdą klatkę jaką taki monitor dostaje w sygnale z karty graficznej jego elektronika generuje jedną dodatkową, np jak w danej grze masz normalnie 40-50fps to na monitorze 120Hz wyświetlone zostanie 80-100fps

 

* - bo nie chce mi się znowu tłumaczyć dlaczego Hz w przypadku LCD to nonsens itd, wygoogluj i doczytaj, jak jesteś ciekawy

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No i co z tego ? Na 60Hz i tak już wszystko elegancko śmiga, 120Hz tak jak navalop napisał - do gier 3d - a za cenę tego z du*y monitora to on ma plazmę 40 cali i 600Hz a nie gówniane 120...

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

drachenfeles

nO NO ciekawostka jeśli móglłbym prosic o dodatkowe wytłumaczeniee to był bym wdzięczny.

 

cZYLI jak kupie taki monitor to mało płynnego obrazu 40 fps 60 hz zrobi mi się super płynny obraz 100 fps 120 hz ?

Link to post
Share on other sites

drachenfeles nO NO ciekawostka jeśli móglłbym prosic o dodatkowe wytłumaczeniee to był bym wdzięczny.

pisałem o tym szerzej w tym temacie

http://forum.benchmark.pl/topic/36680-telewizor-jako-monitor/page__st__20

 

cZYLI jak kupie taki monitor to mało płynnego obrazu 40 fps 60 hz zrobi mi się super płynny obraz 100 fps 120 hz ?

nie, do każdej klatki z sygnału dostaniesz jedną ekstra od monitora, czyli będziesz miał dokładnie dwa razy tyle klatek

Link to post
Share on other sites

idź do jakiegoś marketu AGD, gdzie mają 200Hz TV i sobie obejrzyj coś, co dobrze znasz lub specjalnie na potrzeby testu zrób sobie na pendrive animację powiedzmy 15fps w jakimś akceptowalnym przez TV formacie i zobaczysz czy będzie tak samo jak na zwykłym monitorze

Link to post
Share on other sites

drachenfeles:z tego co widzę (jeśli źle to popraw mnie), to Viewsonic i mój Samsung miażdżą konkurencję. Problem w tym, że łatwiej wymienić matrycę w moim Samsungu niż kupić tego Viewsonica...szkoda

 

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites

za********e jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce.

 

Mógłbym zmienić odświerzanie ze 120Hz na 60Hz i tak kilka razy to bym ci powiedział,ale jest jeden problem-nie mam takiej gry żeby dało radę zrobić 15fps :D Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...