Skocz do zawartości

O CO CHODZI ?!?! WTF!


Recommended Posts

Siema , nie wiem jak ten temat nazwać , nie wiem w jaką kategorię go wstawić...

 

chodzi mi o artykuł nowego AMD FX

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/AMD_Bulldozer_-_test%2C_cena_i_premiera-4147/strona/15701.html

 

 

A dokładnie testy Cinebench , przepraszam to są jakieś kpiny?! .

 

Byłem u kolegi robiliśmy test w cinebench 11.5

sprzęt kolegi to :

 

AMD 1100T (NIE podkręcony)

Kingston 8GB 1333Mhz

GTX 460 1GB Gigabyte

Gigabyte MA770T-UD3P

Chieftec 600W

Samsung 1TB

 

wynik w cinebench wyniósł 6.8 a w artykule jest napisane , że ten procesor ma 5.6 , intel 2600k ma 6.9 , przepraszam co to k**wa jest ?! .Nasz wniosek jest tylko jeden. Wszystkie testy na benchmarku są jakieś lewe.

 

Wszystkie ?

 

Tak wszystkie , to już nie pierwszy artykuł w którym się dopatrzyliśmy takich błędów.

 

na przykład , był artykuł o battlefield 3 , tam były testy kart graf. i w tamtym artykule była karta GTX 460 i według benchmarka gtx 460 na rozdziałce 1920x1200 i ustawieniach ultra ma 27fps, za to u nas na konfiguracji sprzętu podanej wyżej i rozdzielczości 2k fps wynosiły 40+/- .

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Battlefield_3_-_testy_kart-4187/strona/15973.html

 

 

Więc apelujemy do was drodzy użytkownicy benchmarka , Nie zawsze wierzcie wszystkim testom jakie są w internecie bo spora większość z nich jest po prostu lewa . :)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, nie ma co tak hejtować od razu :)

Owszem, miło byłoby zobaczyć jakiś zrzut ekranu na potwierdzenie, więc jeśli masz możliwość, to doślij, inaczej Twoje zdanie pozostanie w kategorii "gadka szaleńca" ;)

 

Jednakże temat sam w sobie poruszony jest dość poważny i wbrew pozorom całkiem sensowny. W swojej historii nie raz stykałem się z sytuacją, że identyczne niemal konfiguracje zachowują się inaczej. Ba! W obrębie jednego komputera można zauważyć rozbieżności w wydajności sprzętu zależnie od instalacji systemu, jego konfiguracji (pozbycie się zbędnych procesów, wyłączenie aktualizacji) i sterowników. Teoria mówi, że to niemożliwe, praktyka jednak pokazuje, że czasami dane kombinacje podzespołów ze sobą nie współpracują odpowiednio. Podam jeden z przykładów z czasów, gdy pracowałem jako handlowiec/serwisant: kombinacja płyty ASUS M2R-32MVP z pamięciami Geil oraz procesorem X2 sprawiała notoryczne problemy: system co jakiś czas nie wstawał, wydajność dysków była kiepska, gry pomimo spełnienia zalecanych wymagań nie działały jak trzeba. Problemy ustępowały jak ręką odjął gdy tylko pamięci zostały wymienione na zwykłe GoodRam-y 800MHz albo Patriot'a 800MHz CL4 - niezależnie czy w kompie siedziała grafika od NV czy ATi. I nie były to przypadki jednostkowe, na 270 takich dokładnie sprzedanych płyt w okresie 2007-2008 żadna nie chciała działać z pamięciami Geil 800MHz CL4 DDR2.

Moim więc zdaniem jest możliwe, że wyniki uzyskiwane w testach w zaciszu domowy będą się różnić od tych, które można zobaczyć w internecie i to czasem nawet o 20%. Z resztą - wystarczy odłączyć komputer od sieci lokalnej i wyłączyć sieciówki, by zyskać 1 do 2 % wydajności w testach CPU pod Windows Vista i 7.

Link to post
Share on other sites

Pfff. Czym wy to mierzyliście? Na oko? Jak frapsem to chyba spojrzeliście na maks fps, które było w menu gry.

 

A jeśli mamy zamiar się tu kłócić, to już lepiej niech kolega podeśle jakiś filmik z gameplayu, albo niech nagra bf3 w ustawieniach:

ultra, wszystkie wodotryski na maxa, rozdzielczość jaką podałeś. Niech wtedy włączy evga precision i nagra kamerą cały monitor z co kilku sekundowym przybliżeniem na FPS.

Edytowane przez Ladros
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...