Skocz do zawartości

Spowolniony system


Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu zauważyłem znaczne spowolnienie systemu. Głównie się to wiąże ze spowolnieniem działania i otwierania aplikacji. Komputer kupiłem ponad rok temu, przez ten czas działał bez problemów, od około miesiąca system (Windows 7) działa znacznie wolniej niż na początku, dodatkowo otwieranie aplikacji trwa znacznie dłużej. Pierwsza myśl... wirusy. MS Securisty Essentials nie nie wykrywał dlatego pobrałem Nortona który wykrył i usunął 48 zagrożeń, co więcej zdefragmentowałe wszystkie partycje i użyłem narzędzia "Oczyszczanie dysku", ale problemom nie było końca... Wyczerpały mi się pomysły jak mogę przyspieszyć komputer.

 

Dodam tylko, że problemy zaczęły się po wizytach na stronach dla pełnoletnich, ale myślałem, że antywirus wszystkiemu zaradzi. Jak widać nie...

 

To co mnie zaniepokoiło to to, że komputer po przejściu w stan wstrzymania wykazuje stałą aktywność HDD (czerwona dioda bez przerwy miga).

 

Czy w takiej sytuacji jest jakieś rozwiązanie, którym nie jest formatowanie dysku?

 

 

@Edit: Strony w przeglądarce i sama przeglądarka (Chrome) otwiera się irytująco wolno, strony internetowe również znacznie zwolniły.

Edytowane przez Ravier
Link to post
Share on other sites

Formatowania jest oznaką nie wiedzy i lenistwa. Pieprzą głupoty Ci co mówią że format jest szybszy od wyczyszczenia kompa ze śmieci, nigdy nie robili a gadają.

Tylko że czyszczeniem rejestru i innymi takimi sztuczkami nie zrobisz że system lata jak tydzień po zainstalowaniu... To jest windows, on się musi zapchać
Link to post
Share on other sites

Formatowania jest oznaką nie wiedzy i lenistwa. Pieprzą głupoty Ci co mówią że format jest szybszy od wyczyszczenia kompa ze śmieci, nigdy nie robili a gadają.

Komputerami zajmuję się dłużej niż co niektórzy tutaj maja lat. Dodatkowo robię to też zawodowo. Owszem dawniej też tak myślałem, że nie ma systemu, którego nie da się "uratować" i "bawiłem" się z takimi komputerami godzinami. Tymczasem format i reinstal robisz w max. godzinę, w parę minut przeinstalowujesz programy, robisz ustawienia i masz problem z głowy. Gdy tymczasem mając "zasyfiony" komputer samo znalezienie, pobranie i zainstalowanie tych wszystkich magicznych programików może zająć więcej czasu a i tak gwarancji nie ma, że coś dadzą.
Link to post
Share on other sites

Ej jeżeli doradzamy format to nie jest to złe wyjście ponieważ to windows nie linux czy MAC i on się zapycha a w 30 min nie wyczyścisz kompa do stanu po formacie gdzie nie ma śmieci i błędów z rejestru . A co do autora tamtej wypowiedzi ,golojg to jesteś żałosny że zakładasz iż nie umiemy wyczyścić kompa.... chyba ze sam nie umiesz formata zrobić...

Link to post
Share on other sites

....

Naprawdę robisz pełnego formata z instalacją wszystkich poprawek, programów, gier (tego zazwyczaj jest najwięcej u "Kowalskiego") w godzinę? To szybki jesteś ;)

Przeskanowanie dysku programem o którym wspomniałem (który i tak powinien być zainstalowany) to kilka minut, a przecież pytanie było o zawirusowany komp, autor wyraźnie zasugerował że sys zaczął zamulać odkąd wchodzi na strony xxx. A wszyscy od razu FORMAT :) Nie przyznasz że trochę to zabawne? Format zamiast programów zabezpieczających.

 

Ej jeżeli doradzamy format to nie jest to złe wyjście ponieważ to windows nie linux czy MAC i on się zapycha a w 30 min nie wyczyścisz kompa do stanu po formacie gdzie nie ma śmieci i błędów z rejestru . A co do autora tamtej wypowiedzi ,golojg to jesteś żałosny że zakładasz iż nie umiemy wyczyścić kompa.... chyba ze sam nie umiesz formata zrobić...

Jasne, przyznaje, jestem żałosny. Eeee... co to linux? mac??
Link to post
Share on other sites

Naprawdę robisz pełnego formata z instalacją wszystkich poprawek, programów, gier (tego zazwyczaj jest najwięcej u "Kowalskiego") w godzinę? To szybki jesteś ;) Przeskanowanie dysku programem o którym wspomniałem (który i tak powinien być zainstalowany) to kilka minut, a przecież pytanie było o zawirusowany komp, autor wyraźnie zasugerował że sys zaczął zamulać odkąd wchodzi na strony xxx. A wszyscy od razu FORMAT :) Nie przyznasz że trochę to zabawne? Format zamiast programów zabezpieczających.

Sam system + podstawowe programy to spokojnie w godzinę, gry i większe programy można zrobić później. Zresztą jak ktoś jest mądry to ma wszystko na osobnych dyskach partycjach także reinstall to fraszka, w takim wypadku większości gier nawet nie trzeba będzie przeinstalowywać. Można zrobić sobie nawet backup systemu w iso.

Co do komputera z wątku to oczywiste jest, że ma jakiegoś "syfa" więc to już za późno na zabezpieczanie można o tym pomyśleć po formacie ;) zresztą najlepszym zabezpieczeniem jest myślenie i uważanie na jakie strony się wchodzi i co do kompa podpina i instaluje :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...