Skocz do zawartości

Monitor max 500 zł


Recommended Posts

Witam!

 

W najbliższym czasie planuję kupić monitor.

 

Oto moje wymagania:

 

1. Cena max 500zł, ale jeszcze lepiej tańszy.

2. Nowy, gwarancja minimum 2 lata, dobrze gdyby miał rozruchową gwarancję na bad pixele.

3. Rozmiar 21,5 lub 22 cale.

4. Rozdzielczość 1920x1080 (16:9); musi sobie dobrze radzić w rozdzielczości 1024x768 i 1280 x 1024 (ze względu na Fifę 07).

5. Wejście DVI (lub HDMI); mam GeForce 9800 GT.

6. Musi stabilnie stać na biurku, dobrze jeśli można regulować wysokość i pochylenie.

7. Czas reakcji w miarę niski (do gier takich jak Fifa 07, Fifa 11, NFS Most Wanted, UT 2003, Quake 3 Arena)

8. W miarę dobre kolory - filmy DIVX, HD 720, czasem 1080.

9 Wyraźna czcionka w dokumentach i przeglądarce internetowej.

 

Wiem, że za 500 zł ciężko coś wybrać.

 

Znalazłem następujące:

http://www.ceneo.pl/2349185 - ale ciężko go gdzieś dostać,

http://www.ceneo.pl/12283433

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites

4. Rozdzielczość 1920x1080 (16:9); musi sobie dobrze radzić w rozdzielczości 1024x768 i 1280 x 1024 (ze względu na Fifę 07).

żaden LCD nie będzie, wynika to z faktu, jak działają

 

6. Musi stabilnie stać na biurku, dobrze jeśli można regulować wysokość i pochylenie.

żaden LCD w tej cenie nie będzie

 

9 Wyraźna czcionka w dokumentach i przeglądarce internetowej.

żaden 21-22" monitor FullHD nie będzie wyraźnie wyświetlał tekstu, z powodu za małej plamki

 

Znalazłem następujące:

jak nie jesteś w stanie podnieść budżetu, to bez większego znaczenia, co wybierzesz

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Pewne sprzeczności widzę w tych wymaganiach co do monitora :)

 

4. Rozdzielczość 1920x1080 (16:9); musi sobie dobrze radzić w rozdzielczości 1024x768 i 1280 x 1024 (ze względu na Fifę 07).

LCD i skalowanie nie idą w parze aczkolwiek da się grać. Można zrobić dwa myki. Kupujesz LCD 1920x1200, gdzie bez skalowania można włączyć 1600x1200 lub 1366x768, gdzie można tak samo wlączyć 1024x768. Będą pasy po lewej i prawej ale obraz będzie taki jak ma być. Sam mam 24" z 1920x1200 i w miarę dobrze skaluje do 1024x768. Z wyższymi jest lepiej ale i tak widać ubytek w jakości obrazu na pierwszy rzut oka. Do czegoś takiego (granie w różnych rozdzielczościach) polecam CRT :) Tam można włączać różne rozdzielczości bez utraty jakości :)

 

6. Musi stabilnie stać na biurku, dobrze jeśli można regulować wysokość i pochylenie.

Low-end niestety nie zapewnia dobrego "manipulowania" monitorem. Moze jakies używki. Za 500PLN można dostać 24" z 1920x1200 albo w "jedynej słusznej" 1920x1080.

 

3. Rozmiar 21,5 lub 22 cale.

9 Wyraźna czcionka w dokumentach i przeglądarce internetowej.

Czcionki będą wyraźne. LCD mają super ostrośc ale będą małe. miałem okazję na takim pracować u kogoś chwilę i szczerze nie chciał bym mieć tak małej plamki do pracy. Męczyło by mnie to. Do grania będzie Ok.

 

8. W miarę dobre kolory - filmy DIVX, HD 720, czasem 1080.

Jak kolory ładne to LCD IPS był by dobra propozycją ale cena nie ta... natomiast w kwestii filmów. jak piałem... skalowanie i LCD nie idą w parze. Im bliższa natywnej monitora jest rozdzielczość filmu tym lepiej on wygląda. DivX 240p-360p wygląda średnio dość. Zwłaszcza te poniżej 270p. HD 720p wygląda w porządku na każdym chyba. 1080p będzie wyglądało idealnie. Tak jak w grach tu tez polecam CRT :) Każdy film wygląda idealnie tak jak ma wyglądać :)

 

jak byś miał 700-800 PLN to można by kupić jakiegoś LCD IPS z 1920x1080 na 23" a który by spełnił większość tych założeń. Większość, bo skalowania sienie przeskoczy niestety. Wada fabryczna tej technologii... :(

 

Albo poszukaj na allegro dobrej używki. W sierpniu pojechałem z bratem i kupił za 500 PLN NEC MultiSync LCD 2470WVX (24", TN, 1920x1200 - z 2007). Fajna rozdzielczość, można grać, chociaż czas reakcji mógł by być lepszy, odpowiednia regulacja LCD razem z pivotem, złącze DVI i D-Sub. Dużo prądu je ale coś za coś... Brat bardzo zadowolony :) Popatrz może coś ciekawego się trafi. My znaleźliśmy 50km od miejsca zamieszkania i pojechaliśmy odebrać. Bez licytacji, na wypadek jeśli by był jakiś nie teges.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Nie nazwałbym monitorów za 500 zł kiepskimi urządzeniami. Jeszcze kilka lat temu taki LG E2251VR-BN kosztowałby 1 999 zł i nazywany bylby idealnym okiem Allaha. Przez te lata człowiek nie wspioł się na kolejny szczebel ewolucji: Homo sapiens sapiens sapiens...

 

Ostrosć obrazu, a wielkość plamki. Zapraszam do pierwszej dużej firmy. Wejdź do biura obsługi kliena. Panie, panowie napieprzają 8 godzin na 21,5" (1920 na 1080 pikseli) monitorze. Zapytaj taką czy ją oczy bolą... Problem tyczy się przyzwyczajeń. Jeśli w pracy siedzisz na 24" (1920 na 1200 pikseli) to przejście na 21,5" (1920 na 1080 pikseli) może lekko zaboleć.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Wejdź do biura obsługi kliena. Panie, panowie napieprzają 8 godzin na 21,5" (1920 na 1080 pikseli) monitorze. Zapytaj taką czy ją oczy bolą... Problem tyczy się przyzwyczajeń.

oraz wszechobecnej ignorancji z jednej strony oraz bezmyślności z drugiej, czego przykładem jest takie wyposażenie biura

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...