Skocz do zawartości

Karta graficzna do 700zł.


Recommended Posts

Witam!

Poszukuję rady co do wyboru nowej karty graficznej do 700zł. Prosiłbym propozycje Radeonów, bo tylko one są interesujące ;) Obecne komponenty komputera:

Procesor: AMD Phenom II X4 975 Black Edition

Grafika obecna (do wymiany): stary, poczciwy Radeon HD 4850 1GB ;)

Płyta główna Gigabyte M68MT-S2

Pamięć RAM: 2x 4GB 1666 MHz

 

Myślę, że największy problem będzie sprawiać płyta, mimo tego nie chciałbym jej wymieniać bo jest jak dla mnie idealna(w swojej kategorii cenowej). Mam nadzieję na szybkie odpowiedzi!

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Skoro ciągnie 4850 to uciągnie 6870.

gó**o prawda!! Ludzie co wy piszecie !!!!!!!!!!!!!! takim tokiem myślenia to skoro ciągnie 6870 to pociągnie i 6970 a jak juz 6970 to może i 6990!!

 

MOC I MARKA ZASILACZA??

 

Do 700 zł nic lepszego niz GTX 470 czy HD6870 nie kupisz. Chyba ze 5870 na Allegro ale z gwara pewnie krucho

Link to post
Share on other sites

Tak pisze producent.Dla Takiego 6870 to spokojnie 450W markowe wystarczy np XFX Core 450W

 

dodam ze : 6870 TDP to 150W w grach 130W , HD 4850 110W i w grach 110W. 20W niby nie duzo ale doliczając procesor i resztę sprzętu może wtedy braknąć.

 

Dodam tez ze 6870 jest w 40nm a 4850 w 55nm. Na zasilaczu zawsze lepiej miec ten zapas mocy. :)

 

ps: Tutaj juz ktoś powiedział " 600W do 6950 ?!! Co wy polecacie, ta karta potrzebuje dobrego 800W Zasilacza! " :)

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/majkel/GTX560bezti/wykresy/producenci/mocload.png

 

Platforma testowa :

Procesor: Core i7-965 Extreme Edition ES 3.2Ghz @ 133 × 29 @ 3.9Ghz

Płyta główna: Asus P6T7 WS SuperComputer

Pamięć: A-DATA DDR3-1333+ 3 × 2 GB @ 1333 MHz 8 8 8 24

Schładzacz procesora: Noctua NH-U12P

Dysk twardy – system : OCZ Vertex 60 GB

Dysk twardy – dane : Seagate Barracuda 7200.11 320 GB

Monitor: Samsung SyncMaster 305T (30 cali, 2560 × 1600)

Obudowa: Lian Li PC-V2110 ( Wentylacja: front 1 x 14cm , tył 2 x 12cm )

Link to post
Share on other sites

Przez płytę główna idzie jakieś 20% całości "mocy" jaką potrzebuje karta , może nawet mniej , nie wyobrażam sobie np aby 230-250W miało płynąć ścieżkami także jedynym problemem płyty ma być zapewnienie sprawnego gniazda pci-e x16 . Tobie bym polecił gtx'a 470 + oc , będzie wydajniejszy od 6870 chociaż bardziej prądożerny , używki z gwarą do 2013 można dostać właśnie za około 700zł . No a jeśli z nówek to tylko polecony wyżej radek , to także naprawdę dobra karta.

Edytowane przez Ajschylos
Link to post
Share on other sites

Znalazłem fajną karte, przekracza ona mój budżet ale to najwyżej dłużej będę zbierał :/ Jest to HD Radeon 6950 Sapphire 2GB 2xDVI&HDMI &DP (PCI-E) DB. Tylko czy mój zasilacz ją uciągnie i będzie kompatybilna z płytą główną. Jest to dość dobra karta. Czekam na wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wierzyć testom podanym przez rewoxa i jak cała platforma testowa z podkręconym i7 zabiera z tą kartą 322W to ten Chieftec powinien dać radę z twoją platformą. Ma on chyba 338W na linii 12V, powinno starczyć.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Przy 6950 może być różnie, AMD zaleca niby 500W, ale jakbyś próbował odblokować, albo bawić się w OC to nowy zasilacz raczej będzie potrzebny. Różnica wydajności między 6950 1GB a 2GB jest bardzo mała, nie wiem, czy warto dopłacać. Z tym zbieraniem dłużej to lepiej uważaj - będziesz miał na 6950, to możesz stwierdzić, że jeszcze trochę i będzie 7950 itd ;) Zawsze pozostaje CF jako opcja na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

6950 1GB powinien w zupełności wystarczyć. Co do firmy, to zależnie od budżetu i ewentualnych okazji, jeśli w grę wchodzi używka. Osobiście wyjątkowo sobie chwalę 6870 Windforce 3 od Gigabyte, 6950 występuje z tym samym chłodzeniem - cicho i chłodno.

Link to post
Share on other sites

Grafika jest bardzo wydajna jak na swoją cenę. Chłodzenie jak i elementy plastikowe, cóż Gigabyte zawiódł wygląda na typową chińszczyznę. Bywa że chłodzenie trzeszczy, jakby coś się obijało o ramienia wiatraczków. Na wiatraczkach to nie koniec, w spoczynku pracują fabrycznie na ok 50% i nie jest to zbyt cicho. Jednak da się temu zaradzić, polecam narzędzie "MSI afterburner", bardzo wygodne z możliwością dodania wielu punktów obroty/temperatura. Kto pisze że wadą jest brak Physx !? To jest ATI (można rozwiązać to programowo ale raczej nie ma sensu tego robić). Karta w stresie rozgrzewa się na fabrycznych ustawieniach do ok 66 stopni co uważam za nie najgorszy wynik. Zgodnie z trędem nowych mocnych kart jest duża i zajmuje dwie 'zaślepki'.

 

Edytowane przez mery_master
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...