Skocz do zawartości

OC 5830 PCS+


Recommended Posts

Czesc .

A wiec tak :

Model do OC - Powercolor 5830PCS+

GPU - 825Mhz

MEM - 1050Mhz

Napiecie rdzenia - 3D =1.125

 

Zaczynalem zabawe w OC maksujac suwaki w MSI Afterburner :

 

GPU- max co stabilnie bylo 969Mhz

MEM- 1167Mhz

 

Wiec postanowilem zwiekszyc napiecie na rdzeniu ale .... ten model chyba nie ma regulacji napiecia :/

Msi afterburner nie pozwalal zwiekszyc bo nie bylo suwaka ( odblokowalem w ustawieniach napiecie ) ale mimo wszystko efekt taki sam byl :/

 

Wiec postanowilem "na sztywno" zmienic ustawienia w Biosie karty i tak :

GPU= 1004Mhz ( zwiekszylem limi taktowania gpu w RBE )

MEM= 1250Mhz

Napiecie Gpu = 1.150

 

Karta przy takich ustawieniach smiga wzorowo temperatura pod pelnym obciazeniem max 64*C(i co waze jest cicho :) )

 

Teraz mam takie pytanie do Was

 

1- Czy jest sens pchac ustawienia jeszcze dalej ? Ile te karty wytrzymuja ?

2- Po wgraniu zmodifikowanego biosu bedzie slad jak wgram orginalny bios ( sciagniety z karty przed zabawa ? )

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mój saphire chodzi stabilnie na gpu:1010 mem:1300 dale sie juz zwiesza ale na codzien pracuje gpu:980 mem:1250 i to wystarcza. wioec mysle ze niema sensu bo mozesz zaorac grafe a wzrost wydajnosci bedzi znikomy. aa i wszystko na stockowym napięciu

Edytowane przez kaczaj25
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Twoje pytania to może najpierw ustalmy czemu ma służyć owe OC ?!

 

Osobiście mam dwie motywacje, pierwsze to maksymalnie stabilne OC'owanie które przynosi efekty w grach / obliczeniach i druga sprawa to maksymalne OC'owanie nie licząc się z możliwością zjarania.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

emdzej chodzilo mi bardziej o stabilne / bezpieczne ( wiem ze kazda karta inaczej sie zachowuje ) z naciskiem na bezpieczne OC , najbardziej o Vcore . Jak dotychczas podbilem minimalnie z 1.125 do 1.150 . .

 

Co do zegarow to wiem ,iz nie powinno sie nic stac jestli pamiec badz gpu bedzie za wysko taktowane , najwyzej sie wysypie lub artefakty zaczna leciec .

Edytowane przez gucio2003
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...