Skocz do zawartości

podkręcona i5-760 - pytanie


Recommended Posts

Witam,

 

Dokładnie rok temu pomogliście mi podkręcić moją i5-760. Finalnie bez szaleństw znalazłem sobie stabilną częstotliwość na poziomie 3,37Ghz (21x160), przy napięciu 1,182V.

Z temperaturami nie było problemu, mam dobre chłodzenie i obudowę (faktycznie nawet mieściłem się nawet <70 stopni na ustawieniu 22x160)

 

Razem z płytą ASUSA P7p55 dostałem dwa programiki które domyślnie włączały mi się przy starcie Windowsa.

 

1. EPU-6-Engine

2. Asus Turbo Evo.

 

Mam dwa pytania

- czy Turbo Evo można bezkarnie pozbyć się z kompa? Zależy mi na tym aby zawsze "obowiązywały" ustawienia z BIOSU. Widziałem że można tam manipulować częstotliwością BCLK i w ten sposób podnieść jeszcze taktowanie.

 

- jako że w zamyśle EPU-6-Engine "ogranicza" emisję dwutlenku węgla, poprzez spowolnienie pracy kompa w sytuacjach kiedy nie potrzeba nam nadmiaru mocy używam go kiedy zostawiam komputer włączony np. na noc.

Przestawiam go wtedy w tryb max energy saving i tkatowanie spada do 1.8Ghz poprzez ograniczenie mnożnika do 12 przy BCLK 160, podobnie w bardziej wymagających grach (głównie FSX) daję na max i dostaje +10% szybkości taktowania, poprzez zmianę BCLK ze 160 na 165 (mnożnik pozostaje na 21).

Czy takie używanie tego narzędzia jest bezpieczne? program ingeruje też w napięcia przy tak dużych zmianach taktowania?

Link to post
Share on other sites

Kręciłeś proca ręcznie w biosie czy programem asusa? Bo jak w biosie to możesz to wywalić w cholere :) Ja mam tez i5 760 podkręcony ręcznie na 3,6ghz i nie mam wspomagaczy z poziomu windowsa. Tyle, że ja na płycie MSi. Wszystko chodzi z poziomu biosu i tyle jeśli chodzi o oc procka.

Link to post
Share on other sites

Kręciłeś proca ręcznie w biosie czy programem asusa? Bo jak w biosie to możesz to wywalić w cholere :) Ja mam tez i5 760 podkręcony ręcznie na 3,6ghz i nie mam wspomagaczy z poziomu windowsa. Tyle, że ja na płycie MSi. Wszystko chodzi z poziomu biosu i tyle jeśli chodzi o oc procka.

Wszystko kręciłem ręcznie z poziomu Biosa (BCLK na 160 potem zmiana mnożnika 19,20,21.. + napięcie max niskie, dalej testy i szukanie stabilności) i to Asus Turbo Evo nigdy do niczego nie było mi potrzebne, dlatego pytam :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...