Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zobacz chociaż w Panelu sterowania od karty graficznej. Przegrzane pamięci lub procesora graficznego.

 

Niestety nie zawsze w serwisach chce im się sprawdzać czy karta uszkodzona czy nie.Włącza na parę minut i nic się nie dzieje i odsyłają z powrotem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mialem ten sam problem z moim radkiem 5670 niby sie nie grzal ale pamiec byla jak stary duron moglbym na niej jaja smazyc

wyczyscilem go zmienilem paste i juz bylo troche lepiej ale w grach dalej sie sypal dopiero jak zmienilem mobo i procka problem zniknal (dziwne)

Link to post
Share on other sites

Witam,

Odświeżę nieco temat - od kilku tygodni walczę z problemem "wieszającego się" kompa (C2D 8500, 4GB OCZ (1066), GTX 280, Corsair 650W). Objaw jest bardzo dziwny - podczas grania w niektóre gry (np. darmowe N4S World) komputer po chwili grania "wiesza się", a na całym ekranie monitora widać tylko kwadraciki (tzw. artefakty, krzaczki). Co gorsza, bardzo często mam ten sam efekt już przy wejściu do pulpitu Win 7 (64 bit). W obu przypadkach tylko "twardy" reset pozostaje. Nie będę opisywał wszystkiego tego, co robiłem chcąc znaleźć przyczynę (a było tego mnóstwo) - napiszę tylko o tym, co na tę chwilę wiem. Otóż, jeszcze dziś miałem zainstalowane najnowsze sterowniki nVidia, tj. 285.62. Zdecydowałem jednak odinstalować je, aby zobaczyć, czy wyżej opisany problem nadal będzie występował. Po usunięciu owych sterowników włączyłem N4S World, a także kilkakrotnie włączyłem Windows 7 - wszystko po to, aby sprawdzić, czy dojedzie do "zwiechy". Na razie spokój (choć jutro nadal zamierzam to testować). Przed godziną znalazłem w necie coś takiego:

 

http://www.sas1946.com/main/index.php?topic=19507.0

 

Wygląda na to, że sterowniki, o których piszę, mogą faktycznie być źródłem problemu. Piszę o tym wszystkim ku przestrodze innym. Jeśli ktoś z Was czytający ten post ma lub miał podobny problem - napiszcie o tym.

Pozdrawiam

 

EDIT

Dziś (tj. 14.01.2012) testowałem mój komputer bardzo długo. Niestety (a może stety) okazało się, że moje podejrzenia odnoście wadliwości sterownika nVidia 285.62 były NIESŁUSZNE. Mimo zmiany sterownika na inny (266.xx coś tam - nie pamiętam dokładnie) komputer nadal zaliczał po pewnym czasie "zwiechę" i to w trakcie grania w BF3, na którym to do tej pory tego efektu nie miałem. Trochę się wkurzyłem...Ale cóż, jak zawsze walczę do końca, więc po raz setny otwieram blaszaka i dotykam każdego z komponentów. Najpierw karta graficzna - gorąca jak cholera, potem RAM - to samo. Myślę sobie: "Jak to wszystko ma się nie wieszać, jak jest takie gorące". Sprawdzam więc raz jeszcze wszystkie wiatraki: na procesorze, na karcie, w zasilaczu, z tyłu obudowy, z przodu obudowy...i nagle - co jest? Przecież ten z przodu nie kręci się. Szukam kabelka od zasilania tego wiatraka i co widzę: kabel zasilający rozłączony!!! "Jak??? Kiedy??? Gdzie???" - zacząłem szukać w pamięci. Po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej w trakcie ostatniego czyszczenia sprzętu musiałem go rozłączyć przez przypadek (a mówią, że kompa należy czyścić co jakiś czas z kurzu, bo to ma zapobiec jego ewentualnym awariom :). Zaraz po tym, gdy podłączyłem już wiatrak, znów zacząłem testować mój sprzęt - tym razem nie zaliczyłem żadnego "zawiasu". Najbliższe dni pokażą, czy tym razem znów się myliłem, czy nie. Jak coś się zmieni, na pewno o tym napiszę.

Pozdrawiam

Edytowane przez quki2007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...