Skocz do zawartości

Windows 7 głupi problem


Recommended Posts

Witam! Mam problem, który nie daje mi spokoju od dłuższego czasu...

Gdy kupiłem komputer (nowy) z ,którego korzystam do dziś dodawana do niego byla vista a z nią książeczka z kluczem do upgrade systemu. Postanowiłem więc zrobić dziś małe upgrade i przesiadłem się z visty na 7 ,którą zresztą mam na laptopie i sobie chwale i tu moje rozczarowanie...

Gry chodzą gorzej gta 4 tnie i inne gry również są mniej płynne, sterowniki wszystkie zaktualizowane i wszystko powinno być ok bo przecież nie wgrywam systemu pierwszy raz. Później gdy komputer był włączony nic na nim nie robiłem to zaczął świrować proc zajęty na 100% po czym sam się wyłączył.

Nie mam pojęcia co to się dzieje na laptopie nic takiego sie nie dzieje nawet działa lepiej na 7 niż na viscie.

Bardzo proszę o porady.

Link to post
Share on other sites

Trochę to dziwne zachowanie... sprawdź czy nie zainstalował Ci się żaden syf. Jak wygląda kwestia obciążenia procka i zajętości RAMu w czasie spoczynku ??

Nic nowego wtedy nie instalowałem wszystko tak jak na viscie zrobiłem tylko upgrade + aktualizacje. Ram zajęte 800-1gb, proc skakał od 0-100 gdy nic na nim nie robiłem, sprawdzić nie miałem jak co go tak obciąża bo komp zaczął świrować i nie dało się nic włączyć
Link to post
Share on other sites

Jak by Ci się udało namierzyć jaki proces tak obciąża Ci proca to można by coś więcej powiedzieć.

Właśnie kiedy proc nie jest obciążony to działa wszystko tylko tak jak pisałem wcześniej z wydajnością było trochę gorzej...

A gdy proc dochodził do 100 to nic się już nie dało włączyć i ogólnie był zwias i sam komp się wyłączył

Link to post
Share on other sites

Miałem do wczoraj wieczór dziś rano wgrałem viste :P i nie jestem z tego powodu zadowolony. Bo w przerwach było czuć różnicę między vistą a 7. Upgrade zrobiłem drugi raz na tym kompie i drugi raz działo się to samo.

Link to post
Share on other sites

Napisz jaką masz konfigurację sprzętową oraz wielkość partycji C.

C2D e7400 @3.50

ga-g31m-es2c

GTX 460 768

Cooler Master 500w

3gb ram goodram 800 (ddr 2)

samsung 320gb

Dysk C: 50 GB

Link to post
Share on other sites

Jeśli za jakiś czas ci to nie przejdzie, to będziesz się mógł martwić. Jak zainstalujesz SP czy Net.Framework to przez jakiś czas procesor będzie obciążany (nawet u mnie) na 80%. Jeśli nie przejdzie za max. dwa dni to odinstalujesz sp cz Net'a.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy robisz upgrade systemu z Vista -> Win 7 (Tak wnioskuje z tego co napisałeś) czy instalujesz na czysty dysk Win 7.

Niestety podczas aktualizacji systemu wyżej jest szansa że nie będzie to stabilnie chodziło. Nie we wszystkich przypadkach ale jak wiemy każda konfiguracja jest inna.

 

Radzę zainstalować czysty system Win 7 i nie powinno być wtedy żadnych problemów.

U mnie na wiekowym laptopie gdzie oryginalnie była Vista, Win 7 sprawuje się lepiej oczywiście instalowany na czysto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy robisz upgrade systemu z Vista -> Win 7 (Tak wnioskuje z tego co napisałeś) czy instalujesz na czysty dysk Win 7. Niestety podczas aktualizacji systemu wyżej jest szansa że nie będzie to stabilnie chodziło. Nie we wszystkich przypadkach ale jak wiemy każda konfiguracja jest inna. Radzę zainstalować czysty system Win 7 i nie powinno być wtedy żadnych problemów. U mnie na wiekowym laptopie gdzie oryginalnie była Vista, Win 7 sprawuje się lepiej oczywiście instalowany na czysto.

Tak, robiłem upgrade systemu z visty na 7 i działo się to co napisałem wyżej czyli ogólnie komputer świrował. Dzisiaj zainstalowałem na czysto Windowsa 7 i zaktualizowałem sterowniki i na razie jest ok komputer działa lepiej. Nie po instalowałem jeszcze gier tych w , które grałem wcześniej na Viscie i mam szczerą nadzieję, że będą działały tak jak na niej a nie tak jak po upgrade. Bo po upgrade gry straciły trochę na płynności co też było dziwną sprawą. A wracając do kwestii laptopa , którego posiadam to też na nim zrobiłem upgrade i nie spotkałem się z takim problemem... :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...