Skocz do zawartości

Lekkie OC Phenom 955 BE


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam Phenoma 955 BE. Chciałbym go trochę podkręcić. Kręcę go mnożnikiem. Do 3.6 Ghz w stresie OCCT po godzinie ma temp. procka 55 a rdzeni 60. Napięcie mam 1.4 ustawione. I pytanie do was jakie temp. procesora i jego rdzeni powinienem przestrzegać i czy w/w temp. są bezpieczne?

Link to post
Share on other sites

nie wiem na które temp. się zwraca uwagę. Bo procesora ogólnie w idle 35 w stresie 54. A rdzeni średnio o 4-/6 wyższa i nie wiem na która się patrzy. Ponoć na tą ogólną temp. procesora to chyba nie jest taka zła. AMD mówi że temp. max to 62 stopnie tylko nie wiem czy cpu czy jego rdzeni.

Link to post
Share on other sites

A na to 3.6 nie pójdzie Ci na standardowym napięciu? Wtedy temp. powinny być przynajmniej trochę niższe.

U mnie sprzęt z sygnaturki tylko kręcony szyną. Napięcie nieruszane, mnożnik też. C'n'Q działa.

Link to post
Share on other sites

niektóre mobo ustawiają napięcie Phenomom właśnie na 1.4V (u mnie tak było) i napewno można z tego ukraść trochę i tym sposobem również obniżyć temperaturę. Jeżeli więc nie masz zamiaru już kręcić go w górę to pobaw się napięciem i zmniejsz je do minimum. :)

Link to post
Share on other sites

zmniejszyłem do 1.39 przy taktowaniu 3.6 Ghz. Temp mogę zmniejszyć znaczy jak ustawie w biosie przyspieszenie speed fana od 50 stopni. Wcześniej ustawiałem od 55 i dopiero jak przekraczał te 55 stopni to przyspieszał. A głównie temp. wynosiła 54 stopnie więc sobie chodził na tej temp.

 

Teraz jak ustawiłem przyspieszenie na 62% od 50 stopni to mam temp. procesora 50 stopni a rdzeni 56

Link to post
Share on other sites

No ale ja nie chcę bić rekordów chcę tylko zostawić go przy tych 3.6 Ghz. I czy przy tych temp. będzie bezpiecznie. Zmniejszyłem napięcia i fan speeda od 50 stopni. Mam chyba w miarę niezłe temp. jak na spartana. 50 stopni procesor i 56 rdzenie procka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...