Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja posiadam CM 690 II. Buda duża, przewiewna z bardzo dużymi możliwościami prowadzenia kabelków. Niestety też swoje kosztuje. Z tańszych wybierz sobie coś z SilentiumPC tak jak pisze kolega wyżej. Robią fajne obudowy za niewielkie pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej te oszczędności widać w sejmie gdzie wyłożyli ~2mln zł na iPady 2 i to w najbardziej wypasionych wersjach.

Przecież oni nigdy nie widzieli granic "korytka". Zresztą co kilka lat jest przecież wymiana całej floty aut (bo politycy nie mogą jeździć autami używanymi więcej jak 2-3 lata) więc takie tablety przy tym to pikuś ;) Szkoda tylko, że oni jak zwykle wydają na to pieniądze podatników, którym ciągle podwyższają podatki, wymyślają nowe podatki i likwidują różne ulgi...
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego żałujecie posłom? Zapłacili za nie 1.5 miliona złotych, a jednak jest to ułatwienie. Jedną posłankę znam, więc zapytam jak to wygląda w kwestii przygotowania do użytkowania tych urządzeń. Tutaj macie wywiad w sprawie tego zakupu. Nawet jeżeli okaże się to niewypał, to wejdzie sobie jeden z drugim na FB, zobaczy grupę "Jesteśmy za legalizacją marihuany!", a w niej swoje dzieci, żonę, rodziców i zagłosuje za.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Polityka to złożone zjawisko jednak według mnie ludzie, którzy się nią parają najczęściej zapominają (podkreślam: nie wszyscy i nie zawsze) o swojej roli a stanowiska obejmują wyłącznie po to aby żyć na koszt państwa...Poza tym to nie moja wina, że tak widziana jest nasza polska polityka...

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego żałujecie posłom? Zapłacili za nie 1.5 miliona złotych, a jednak jest to ułatwienie. Jedną posłankę znam, więc zapytam jak to wygląda w kwestii przygotowania do użytkowania tych urządzeń. Tutaj macie wywiad w sprawie tego zakupu. Nawet jeżeli okaże się to niewypał, to wejdzie sobie jeden z drugim na FB, zobaczy grupę "Jesteśmy za legalizacją marihuany!", a w niej swoje dzieci, żonę, rodziców i zagłosuje za.

Dlatego, że to zbędny wydatek? Dlatego, że inflacja pożera moje oszczędności przez ich gównianą politykę, przez podwyżki podatków, przez nowe podatki? A przypomnę tylko, że już im nie wystarczy abonament radiowo-telewizyjny, teraz chcą wprowadzić podatek od komputera. Podatków nawalić potrafią, ale sami to by w luksusach chcieli żyć (i żyją, gdzieś słyszałem, że Tusk synalka do Chin na wakacje za państwowe posłał).

Link to post
Share on other sites

Polecam zaznajomić się z tym poradnikiem o chłodzeniu procesora i5 2500K:

 

http://www.sprzetelek.pl/index.php?topic=22.0

 

Na tym procku Zalman Extreme x10 CNPS przy temperaturze na stabilnym taktowaniu 4,6 Ghz o napięciu 1,35 Volta nie przekracza przy maksymalnym obiciążeniu 61 stopni celsjusza, czyli to chłodzenie do maksymalnych podkręceń ponieważ do 75 stopni spokojnie można kręcić:).

Edytowane przez masztal18
Link to post
Share on other sites

Witam chciałbym się podczepić pod temat. Chciałbym kupić chłodzenie do i5 2500K. Dysponuję obecnie 3 wentylatorami Enermax UCTB12 TB Silence i na początek mógłbym jeden przeznaczyć na cpu a później dokupić sztuk dwie. Tylko, że mam takie opcje: podoba mi się Thermalright Archon ale jest za drogi ponad 300zł, potem mam do wyboru Armageddon i Prolimatech Megahalems rev. C w tej samej cenie 220 + przesyłka to max co chciałbym wydać no i znalazłem jeszcze Thermalright Venomous X za 160zł. Chcę wykręcić procesor do 4ghz. Co wybrać, a może coś tańszego? Chciałbym żeby cooler był z dobrą pastą, bo wentyl planuje założyć ten Enermax UCTB12 TB Silence.

Link to post
Share on other sites

Polecam zaznajomić się z tym poradnikiem o chłodzeniu procesora i5 2500K: http://www.sprzetele....php?topic=22.0 Na tym procku Zalman Extreme x10 CNPS przy temperaturze na stabilnym taktowaniu 4,6 Ghz o napięciu 1,35 Volta nie przekracza przy maksymalnym obiciążeniu 61 stopni celsjusza, czyli to chłodzenie do maksymalnych podkręceń ponieważ do 75 stopni spokojnie można kręcić :).

Nie wiem co jest fajnego w coolerze CPU, którego wentylator ma ponad 2000 obr./min (a minimum 1000).
Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o Zalmanie Quiet, to jego wentylator nie ma 2000 rpm, tylko 1500 i jakością nie odbiega od Magmy.

 

to będzie najsłabsze ogniwo całego schładzacza, jak dobry by nie był sam radiator i pasta

NIe zgadzam się. Ja mam na Megahalemsie Magmę na 5V (tak to chodzi cały rok). On nie chce mocno kręcić, więc spokojnie powinien mu wystarczyć TB SIlence.

No i moim zdaniem nie musi dokupować kolejnych wentylatorów. Dwa wentylatory w obudowie całkowicie wystarczają do AC.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiałem nad tymi wentylami bo mam wrażenie że jest ich aż nad to. Moja obudowa to gladius 600 z oknem i dobry jest w środku ciąg teraz bo jest jeden z przodu dwa u góry i był jeszcze jeden z tyłu co był razem z obudową świecący ale zaczął piszczeć to go wywaliłem. Teraz tylko nie wiem jaki ten kaloryfer kupić. Później mogę dokupić jeszcze jakiś wentyl na chłodzenie jakby ten był za słaby, ale to jak już wszystko sobie zamontuję bo na razie mi się skończą fundusze (może magmę). Nie wiem też czy nie czeka mnie zmiana zasilacza ale to już inna kwestia. Warto dopłacić do Megahalems'a lub Armageddo'a i jeśli tak to do którego? Moja płyta główna to GA-P67A-UD4-B3 jeśli ma to jakieś znaczenie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Kwota do 350

Z tym budżetem, myślę że jest tylko jeden wybór :)

http://www.cooling.pl/thermalright-silver-arrow-multiplatform-cooler,produkt,552620.html

 

Warto dopłacić do Megahalems'a lub Armageddo'a

Miałem megahalems i uważam że ten cooler jest przesadnie drogi. Dodatkowo chyba idzie bez wentyla w zestawie/

 

(kiedy kupowałem to szedł a teraz to nie wiem)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...