Skocz do zawartości

Phenom x4 955 BE (OC)


Recommended Posts

Dziś rozpocząłem zabawę z podkręcaniem procka... a więc najpierw krótkie wprowadzenie

 

CPU: AMD Phenom II x4 955 BE rev.C3

Mobo: Asus M4A88TD-V EVO/USB3

RAM: Kingston HyperX DDR3 4GB 1600Mhz (przy okazji dziś przestawiłem na 1,6GHz)

PSU: SeaSonic M12II-620

Cooler: Scythe Mugen 2 Rev. B (wentylator standardowy, max obr.)

Pasta: Arctic Silver V

Obudowa: CM 690 II Advanced (standardowe wentyle, podkręcone na max obr.)

 

W czasie testów temp w pokoju: 23,1 - 23,6 stopnia.

 

Domyślnie napięcie ustawione było bodajże coś koło 1,40 V, doszukałem się iż standardowe wynosi 1,392 V i takie też wprowadziłem - wskoczyło 1,393 V (1,393750 V) - HWMonitor wyświetla 1,38 V.

 

Nie zmieniając napięcia stopniowo zwiększałem mnożnik kończąc ten proces 15minutowym testem w OCCT z wysokim priorytetem i w taki oto sposób nie napotykając nic niepokojącego udało dobrnąć się do mnożnika x19 (3,8GHz). 15min testu OCCT przebiegło w porządku ale w 3DMark11 w którymś z ostatnich testów wystąpił błąd:

Workload work failed with error message: Process exited unexpectedly

... przy okazji zauważyłem, że Cool and Quiet przy tej częstotliwości cpu nie działa. Zatem wróciłem do mnożnika 18,5 (3,7GHz), napięcie nadal 1,38 V. Tym razem test OCCT z wysokim priorytetem trwał godzinę i przeszedł bez problemów (charakterystyka) - OCCT widzi abstrakcyjne napięcia, test 3DMark11 również przeszedł pomyślnie (wynik) a tu dla porównania na standardowych taktach i pamięci na 1333MHz (wynik).

 

Temperatury według HWMonitor:

CPU 42stopnie (max momentami 43)

Core 48stopni (max momentami 49-50)

 

Na razie zostawię te 3,7GHz bo zależy mi na C&Q (dlatego nie zwiększyłem napięcia przy 3,8GHz i nie podjąłem dalszych testów) ale ponoć działa jeśli do podkręcenia zastosuje się AMD OverDrive - jeszcze tego nie doczytałem.

Reasumując co sądzicie o tym co tutaj zaprezentowałem? Temperatury chyba są nawet bardziej niż dobre? Przyznam, że to mój pierwszy raz, więc proszę nie bić jeśli coś schrzaniłem :)

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

Ja mam podkręconego Phenoma do 4GHz za pomocą samego mnożnika. Włączone i działające C&Q i napięcie 1,3V. ;) Działa stabilnie. Ale to tylko dlatego, że miałem farta przy zakupie i trafiła mi się bardzo dobra sztuka.

Skoro uzyskałeś pełną stabilność to teraz spróbuj zjechać z napięciem. A może uda Ci się jeszcze ukraść z 0,05V? :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój 955BE z C&Q i 3,8GHz leci na napięciu (wg. HWMonitor, nie pamiętam ile w BIOSie dokładnie mam) 1.37V.

Chłodzenie Zalman CNPS10x Quiet chłodzi go do 58C, może dużo w porównaniu do Twoich osiągów, ale jest cisza (:

Według mnie, chociaż na OC jakoś się nie znam, trafiłeś na dobrą sztukę i sprzęt utrzymuje bardzo dobre temperatury. Przy takim chłodzie leciałbym na 4,0.

Tak swoją drogą to CPU, Mobo i RAM mam identyczny jak ty ^^.

Link to post
Share on other sites

@Wulfisko

Porównując Twoje wyniki z moimi masz raczej wręcz bajeczne osiągi :) Dobra, zrobię tak jak polecasz, sprawdzę do jak najniższego napięcia mogę zejść i potem spróbuję uzyskać stabilne 3,8GHz. Może istnieje jakiś cień szansy, że po podbiciu napięcia przy 3,8 GHz C&Q zacznie działać?

 

@Galaxy

W pełni zadowoli mnie tak jak w Twoim przypadku uzyskanie 3,8 GHz i C&Q bo raczej nie ma takiej potrzeby by kręcić więcej do MSI GTX560Ti TF2/OC? Aczkolwiek może później pokuszę się o sprawdzenie stabilności na wyższych taktach (głód rośnie w miarę jedzenia :P ). Ojj tam u mnie również panuje cisza bo nie zawszę podkręcam wentyle na max obr. - zwykle nie ma takiej potrzeby :)

Natomiast jeśli chodzi o sprzęt to dobrze, że ktoś dobrał część podzespołów identycznie jak ja co mnie akurat nieco utwierdza, że źle nie wybrałem tym bardziej jeśli chodzi o mobo bo rzadko widziałem by ktoś ją polecał w tematach z prośbą o złożenie zestawu.

 

@basurek

Sprawdzałeś na jakim napięciu uzyskujesz stabilne 3,8 GHz?

Link to post
Share on other sites

Krótkie sprawozdanie z dotychczasowych testów dla mnożnika 18,5 (3,7 Ghz)

 

Vcore bios | Vcore HWMonitor | Temp CPU/Core HWMonitor | OCCT 1h z wysokim priorytetem | 3DMark11

 

1,393 V | 1,38 V | 42/48 °C (max 43/49-50) | bez błędów | 4507pkt

1,387 V | 1,34 V (z wahaniami na 1,36 V, max 1,37 V) | 42/47 °C (max 43/49) | bez błędów1| 4502pkt

1,384 V | 1,34 V (max 1,35 V) | 41/47 °C (max 42/48) | bez błędów | 4499pkt2

 

1 system był tak obciążony, że przesuwany kursor po prostu zacinał się, a okno OCCT na parę minut dostawało freeza lecz mimo to test trwał równo godzinę (odliczałem dodatkowo czas stoperem) - może wina działających torrentów?

2 zauważyłem, że jeśli mniejsze napięcie to i słabszy wynik uzyskuję w 3DMark11 - to normalne, czy jest to tylko granica błędu?

 

 

Niby wszystko wydaje się w porządku ale coś jest chyba nie tak. Włączyłem grę Stalker: Cień Czarnobyla i akurat tak się stało, że zapomniałem przestawić obroty wentyla na coolerze z High Performance (~1420RPM) na Auto. Podczas gry nie występowały żadne problemy aż do następnego razu gdy włączyłem grę z ustawieniami Auto dla coolera. Po 5, 10 a nawet po 20 min gra po prostu się zawieszała. Po zainicjowanym przeze mnie wyjściu na pulpit pojawił się raport o crashu (pliku rozruchowego stalkera) i o możliwości wysłania go na bugtrack, oraz komunikat o tym, że sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność (v285.62). Na dodatek każdorazowe próby uruchomienia Chrome kończą się "wywinięciem orła", FireFox od razu się wiesza, Nexus wariuje i pomaga tylko ponowne uruchomienie komputera. Myślałem, że może z grą jest coś nie tak bo wcześniej w nią nie grywałem, dlatego włączyłem np. Assasin Creed'a, który nigdy nie stwarzał problemów (właściwie do tamtego czasu tylko Stalker okazywał fochy) i też po jakimś czasie się wyłożył. Problem ten występuje na każdym powyższym napięciu i tylko wtedy gdy obroty wentyla są ustawione na Auto a to jest dla mnie bardzo dziwne, bo temperatury podczas gry są dobre (GPU: 57 °C, CPU: 44 °C, Core: 48 °C). Obecnie wróciłem do 3,2GHz zostawiając na napięciu 1,393 V i powyższe cuda nie występują.

 

Nasuwają mi się następujące przypuszczenia:

a) test stabilności wykonywany przez OCCT nie jest za bardzo wiarygodny

b) jedno godzinny test OCCT jest niewystarczający by określić stabilność

c) za niskie napięcie CPU

 

 

 

@piterrrxd

Tak, przy ustawionym mnożniku 19 u mnie C&Q jest nieaktywne, a podkręcanie na wyższe takty na razie odłożę na później, najpierw muszę rozgryźć powyższy problem.

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

@philips

Wczoraj testowałem 4,0 na napięciu 1,45 i dalej du*a, OCCT wywala BSODa.

Kolega mi niedawno mówił, że OCCT nie jest najlepszym programem do sprawdzania stabilności, bo BSODy sypie i jest już nieuaktualniane, no ale ja się nie znam. Jak przy 3,8 mam 58 stopni na rdzeniach to jest furtka do tego 4,0 i dla psychicznej satysfakcji

chciałbym je uzyskać. Swoją drogą mam GTX'a 460 więc raczej go już dawno nie hamuje prockiem 8) .

 

Przy Phenomie II 955BE maksymalne bezpieczne napięcie to 1,5?

Link to post
Share on other sites

Ha, dziwna sprawa. Mnożnik 20, taktowanie jest 4,0 napięcie 1,5V. Test OCCT przechodzi bez BSODa ale podczas niego pare razy napięcie spada do 1,08 taktowanie do 800 a temperatury do ok 40C (z 60C). Co do diabła ; o?

/edit: Poczytałem, to sekcja zasilania nie wyrabia i przełącza się w jakiśtam stan ; d.

Może jak będę schodził z napięciem to znajdę punkt gdzie procesor jest stabilny a sekcja też się trzyma.

Edytowane przez Galaxy
Link to post
Share on other sites

Moje obecne wyniki badań stabilności procesora po OC.

 

Najpierw przystąpiłem do niefortunnego podkręcania z EPU ustawionym na Auto i jako wartość początkową przyjąłem taktowanie 3,4 GHz na wcześniej sprawdzonym napięciu 1,393 V. Komputer działał stabilnie aż do momentu gdy zwiększyłem taktowanie na 3,6 GHz. Stabilność udało się uzyskać dopiero po zwiększeniu napięcia aż do 1,425 V !! A co ciekawe technologia EPU nie jest w pełni sprawna, gdyż mimo dużego obciążenia CPU ogranicza przydzielone napięcie, co według mnie przez to system traci stabilność. Wystarczy porównać napięcie wyświetlone przez HWMonitor w poszczególnych tabelkach i taki wniosek sam się nasuwa, chyba, że jednak się mylę lecz z tego co mi wiadomo to EPU jako funkcja ekologiczno-oszczędnościowa zapewnia komputerowi mniejsze zużycie energii itd w zależności od zapotrzebowania więc skoro obciążenie jest ogromne to dlaczego ta "oszczędność" nadal działa?

 

Następnym celem stał się również EPU tylko, że tym razem z ustawieniem High Performance (jedyną różnicą jaką udało mnie się zauważyć jest to, że wentylator coolera w tym ustawieniu pędzi z maksymalnymi obrotami ~1470RPM w idle jak i podczas obciążenia, a w auto relatywnie do temperatury procesora: w idle ~400RPM, podczas testów max ~650RPM. A zadanie obniżenia napięcia i taktowania spełnia C&Q). Tutaj jak w przypadku EPU Auto testy zaczynałem od identycznych wartości, ze stabilnością nie napotkałem żadnych problemów więc podniosłem taktowanie i obniżając napięcie doszedłem do wartości 1,350 V, które okazało się ostatnim stabilnym z możliwych.

 

Kolejny i ostatni test dla taktowania 3,6 GHz postanowiłem wykonać mając wyłączone EP. Ku mojemu zdziwieniu napięcie 1,350 V okazało się niewystarczające by sprostać testowi AOD. Tak więc podniosłem napięcie oczko wyżej do 1,353 V i całe szczęście obyło się bez problemów. Test wydajności 3DMark11 również został poprawnie zaliczony a dla większej pewności ~40minutowa bezproblemowa przerwa gry w Stalkera tylko mnie utwierdziła.

 

Jakiekolwiek "**uje muje" występujące w czasie testu AOD powodowały poszukiwania innego, 'lepszego' napięcia.

 

Wniosek mam następujący: za sprawą znęcania się EPU na procesorze poprzez nieodpowiednie dostarczanie ustalonego napięcia pozostanie wyłączone, a wentylator coolera zostanie podpięty do kontrolera i kręcimy dalej :D tym bardziej, że już powinno pójść z górki ewentualnie zwiększając napięcie, ale dla świętego spokoju jeszcze poddam komputer kilkugodzinnemu testowi AOD - akurat na noc pasuje.

 

Napięcie 1,353 V dla 3,6 GHz zalicza się do dobrych wyników? basurek przy 1,362 V osiągnął 3,7 GHz więc iście teoretycznie też taki efekt powinienem uzyskać, pod warunkiem, że nocy test nie sprawi żadnej niespodzianki.

 

 

http://img40.imageshack.us/img40/3299/01epuauto.png

1 AOD wyłączył się, programy świrują, obraz doznaje zniekształceń (jak w każdym przypadku problemów ze stabilnością)

2 AOD przerwał test koło 1min wyświetlając błąd "An error occurse in recoursive function call"

3 AOD wyłączył się po paru minutach

 

 

http://img833.imageshack.us/img833/3453/02epuhp.png

1 AOD wyłączył się, windows stwierdził błąd z programem AOD

2 AOD wyłączył się po 4min

 

 

http://img267.imageshack.us/img267/4999/03epuoff.png

1 AOD wyłączył się pod koniec testu trwającego 20min

 

 

@Galaxy

Ja właśnie zmieniłem OCCT na AMD OverDrive 4.0.4.0506 i od razu zaczęło się coś dziać :P ale pewnie dlatego, że wcześniej nie sprawdzałem mając EPU ustawione na auto. Szkoda, że nie udało Ci się uzyskać 4.0 ale tu mnie też zaskoczyłeś, bo tyle co się naczytałem, o tej płycie, że ma mocną sekcje zasilania a tu widzę taki zonk. Tak czy siak, nie smutaj się, za tydzień jeszcze raz spróbuj :D Może mobo akurat tylko teraz fochami strzela :P

Edytowane przez philips
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Muszę poszukać co mogę zrobić. W czasie dwóch tygodni +/- będzie nowa buda z wentylami wyciągającymi powietrze to też troszkę sekcji ulży, bo teraz nie mam w obudowie ani jednego wentylatora (PSU, CPU i GPU mają swoje i nic poza tym). No i myślę, że skoro na <wyciąga notatki> 1,46V taktowanie 4,0GHz było stabilne, to jeszcze uda mi się zejść z napięcia, co pozwoli sekcji zasilania odetchnąć i może pracować jak powinna. Czas pokaże.

Link to post
Share on other sites

Oo czyli sprawiasz sobie nowe warunki do dalszej zabawy :) Już teraz życzę powodzenia :D A u mnie niestety pojawiły się złe wieści:

 

1,353 V - AOD "wywinął orła" i bzikowanie programów, zniekształcenia obrazu

1,359 V - AOD wyłączył się

1,368 V - AOD wyłączył się

1,371 V - 5h 12min testu i wszystko OK, temp cpu/core 41/46 (max 41/48), potem po dołożeniu drugiej kości ram ponowny test 30min i również wszystko w porządku

 

Na przeprowadzenie dalszych testów nie miałem już dziś weny więc jak na razie zostanę przy 3,6 GHz.

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie, nie co prawda związane z procesorem, ale do autora tematu więc napiszę: mianowicie, na jakich napięciach chodzi Twój RAM? Posiadam taki sam, i mobo ustawia mu 1,8V, może z tego coś ukradnę aby odciążyć sekcję, aby nie wchodziła w stan p3 (obniżenie napięcia VCore, spadek taktowania procesora na krótką chwilę).

Link to post
Share on other sites

Moja sztuka stabilna na 4.18mhz przy 1,458..V,temp w stresie max 52stopnie,wiec zapas jeszcze jest ale i tak mnie te oc satysfakcjonuje. W idlu31-34,podczas gry w BF3 47stopni,no ale na chlodzenie dalem Magme i Noctue a wszystko wyciaga wiatrak od Performy i fabryczny CM na gorze,kombinowalem z wiatrakami i taka opcja jest najlepsza,teraz pytanie czy podkrecenie Ramu da mi przyrost wydajnosci?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: podkręcanie samego ram'u da niewiele (przynajmniej nie aż tak wiele jak da oc cepa). Przydało by się podkręcić jeszcze nb, bo on odpowiada za szybkość odświeżania pamięci cache L3 (co zwiększy możliwości samego cpu) oraz, co najważniejsze, osiągi zintegrowanego kontrolera pamięci. Dzieje się tak dlatego, że Phenomy II normalnie nie obsługują pamięci szybszych niż 1333 MHz. Dlatego jak podkręcisz ram powyżej tej granicy to właśnie kontroler jest wąskim gardłem i ograniczy przepustowość ram'u. Podkręcenie nb zdecydowanie pomoże. Na Twojej płycie ta opcja będzie nosić nazwę cpu/nb frequency, napięcie odpowiednio zwie się cpu/nb voltage.

 

Od siebie mogę dodać, że po podkręceniu nb na 2600 MHz przy 1,38 V, w grach zauważyłem mniejsze fps-dropy. To tyle. Aha - trzeba pamiętać, żeby HT frequency powinno być takie samo jak cpu/nb frequency albo najwyżej o 1 wartość mnożnika mniejsze, lecz nie większe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja dodam od siebie mój 945 idzie na 3,82 (15x254)przy 1,44375v i cpu/nb 1,3v temp w idle 35stopni stres max 50stopni. Próbowałem na 3,9 ale jak na razie bez efektu.

 

HT 2038Mhz

NB 2548Mhz

Ram 1700Mhz 1,7v

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witajcie po przerwie :)

 

Przyznam, że do dalszych działań z OC zachęciła mnie czysto zapoznawcza zabawa z takim "cudem" jakim jest Asus TurboV EVO, który od tak uzyskał stabilne (?) 3,9 GHz zachowując C&Q - przeleciałem tylko 3DMark11, a AMD OverDrive tym razem sobie darowałem na rzecz ręcznego podkręcania, którego celem było osiągnięcie 3,8 GHz + C&Q. Oczywiście najpierw sięgnąłem do lektury podkręcania i wniosek nasuwa się taki: zdania są różne i nie wiadomo kogo słuchać :P ale...

 

...do rzeczy. Postanowiłem sprawdzić na jakim napięciu uzyskam stabilność na 3,8 GHz podkręcając mnożnikiem by dopiero potem zjechać oczko w dół i kręcić szyną dla zachowania C&Q. Jako dolną granicę do określenia stabilności systemu przyjąłem 2,5h stosując dopiero po "przekłamaniu" Prime95. Test stabilności wykonany AMD OverDrive (AOD) i grą GTA 4, która jest właściwie procesożerna więc wydaje mnie się, że jako tako można sprawdzić czy się nie wykrzaczy podczas rozgrywki.

 

Kierując się w stronę tabelki jak widać 3,7 GHz nie chwieje się przy 1,403V a nieprawidłowości od razu były wyłapywane. Naszła mnie teraz taka myśl, czy podbijając napięcie HT i NB umożliwi to zmniejszenie Vcore nie tracąc stabilności? Chyba teoretycznie jest to możliwe bo podobnie zrobiłem kręcąc HTT lecz nie wiem czy w tym przypadku zmniejszenie Vcore i podbicie voltagu HT/NB przyniosłoby ten sam efekt).

W tym teście uzyskanie 3,8 GHz mnie zaskakiwało, wręcz nawet nieco irytowało, ze względu na crash'e pojawiające się prawie po 2 godzinnych testach, ale całe szczęście 1,440 V przeszło próbę bojową.

 

http://img864.imageshack.us/img864/3743/oc38ghz01.png

 

 

 

Znając już stabilne napięcie dla 3,8 GHz zeskoczyłem mnożnikiem oczko w dół, potem zwiększyłem HTT z 200 MHz na 205, następnie DRAM zmniejszyłem z 1600 MHz na 1367 MHz, ustawienia zapisałem, krótki test 3DMark11 i w momencie tworzenia wyniku crash/error.

Powrót do biosu, podbiłem napięcie HT i NB na 1,30V i jak dotąd bez żadnych niespodzianek.

 

Domyślnie (Auto):

HT: 1,20 V

NB: 1,10 V

VDDA: 2,5 V

SB: 1.1 V

SP: 1,50 V

 

http://img846.imageshack.us/img846/920/oc38ghz02.png

 

 

Pierwsze koty za płoty z podkręcaniem w ten sposób więc rady, porady mile widziane :) Spróbuję jeszcze podbić RAMy tzn.

- CPU: 3,808 MHz

- mnożnik: x16

- HTT: 238 MHz

- DRAM: 1586 MHz

- HT Link 2380 MHz

- NB: 2380 MHz

 

albo po prostu przestawię tylko DRAM na 1640 MHz - nie wiem czy dobrze jest się upierać na osiągnięciu domyślnych ~1600 MHz i w ogóle w jakimś poradniku wyczytałem, że nie powinno się przekraczać 2300MHz w HT i NB.

 

A teraz ciekawostki z cyklu WTF związane z 3DMark11 :P

 

- Score: 4531pkt (Graphic: 4575pkt ; Physic: 4454pkt) - OC 3,6GHz - użytkowane wcześniej

- Score: 4501pkt (Graphic: 4520pkt ; Physic: 4529pkt) - OC 3,8GHz (kręcenie mnożnikiem - tabelka 1) - ZAMIAST LEPIEJ jest GORZEJ??

- Score: 4525pkt (Graphic: 4585pkt ; Physic: 4392pkt) - OC 3,8GHz (kręcenie HTT - tabelka 2) - Graphic lepiej ale Physic kuleje!

- Score: 4543pkt (Graphic: 4579pkt ; Physic: 4507pkt) - OC 3,9GHz (FastOC TurboV EVO)

 

Czy wpływ na te wyniki ma 3DMark11 w wersji 32bit? Wersja 64bit od czasu bieżących testów po prostu się nie włącza "3DMark11 GUI przestał działać" i nazwa zdarzenia "CLR20r3" (reinstalka nie pomogła, więcej się nie bawiłem bo zamierzam wprowadzić parę zmian więc planuję reinstalkę windowsa). Pytam dlatego, że kręcąc TurboV EVO wynik 3DMark został uzyskany w wersji 64bitowej.

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Obecnie...

 

Core: 3903 MHz

Ratio: 18,5

HTT: 211 MHz

HT Link: 2110 MHz

DRAM: 1407 MHz

Vcore: 1,453 V

 

3DMark11 (tym razem już 64bit)

Score: 4670pkt (Graphic: 4711pkt ; Physic: 4613pkt) - Aktualnie + GPU 880@910 MHz

Score: 4615pkt (Graphic: 4714pkt ; Physic: 4384pkt) - Wcześniej 3,7 GHz + GPU 880@910 MHz

 

Lada dzień, tydzień z ciekawości spróbuję wskoczyć na 4.0 GHz.

 

Core: 4014 MHz

Ratio: 18,5

HTT: 217 MHz

HT Link: 2170 MHz

DRAM: 1447 MHz

Vcore: 1,487 V

Temp: 47/54 °C (cpu/core)

 

3DMark11

Score: 4712pkt (Graphic: 4703pkt ; Physic: 4875pkt) - Aktualnie + GPU 880@910 MHz

 

Raczej nie ma sensu trzymać procka na 4,0 (nie przychyla się to ku wyższej wydajności GPU) więc powrót oczko niżej - 3,9 GHz i mnożnik w dół, a HTT w górę...

 

PS: Temp przy wcześniejszym wyniku sięgały max 44/51 °C.

 

Edit:

 

Core: 3910 MHz

Ratio: 16,5

HTT: 237 MHz

HT Link / NB: 2370 MHz

DRAM: 1580 MHz

Vcore: 1,456 V

 

Obecnie zastosowałem powyższe ustawienia i mimo zwiększeniu Vcore oczko wyżej (z 1,453 V na 1,456 V) w AMD OverDrive nadal wysypuje błędy. Pewnie jest to kwestia dostosowania pozostałych napięć... dlatego już dawno skorzystałem z porad m.in z tego poradnika i ustawiłem na sztywno niektóre napięcia ale odnośnie np. CPU/NB Voltage mam pewne wątpliwości dlatego, że domyślnie ustawione mam 1,1 V a zalecają ustawić napięcie takie jak Vcore czyli w moim przypadku 1,456V lecz jest to coś za duży skok V, i nie wiem czy jest to na pewno bezpieczne?

 

Niżej podaję fotki ustawień biosu do sprawdzenia... Może coś źle ustawiłem albo coś trzeba jeszcze podbić?

 

 

http://img6.imageshack.us/img6/8840/26042012002.jpg

 

 

http://img861.imageshack.us/img861/9364/26042012005.jpg

 

 

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...