Skocz do zawartości

ASUS GeForce GTX 560 Ti DirectCU II jak podkęcić


Recommended Posts

Zainstaluj program msi afterburner, tam podnosisz napięcie, zegary dla gpu i pamięci. Generalnie, zwiekszasz po trochę taktowanie np o 20mhz dla gpu i testujesz czy dane napiecie wystarczy Jak nie, to podnosisz odrobinę napiecie i tak wkółko. karta musi być stabilna. I nie przekraczaj bezpiecznych napięć bo możesz spalić karte.

Link to post
Share on other sites

Wiatraki daj na auto, chyba, ze bedzie duża temp to zwieksz ręcznie i daj wiecej np 50% zamiast auto 40% Napięcie zwiekszaj o mało, o np 0,020v Podam przykład po swojej karcie, moja jest fabrycznie podkręcona na 800mhz z 772stock i by ja ustabilizowac musialem dać 1,050v zamaist 1,025 jak bios daje bo mi się gry wieszały. Podbicie napiecia mi dało zapas pradu i bez zmiany podkręciłem na 835mhz. 850mhz już wymaga 1,050v faktycznego i tyle zużywa.

Link to post
Share on other sites

Do stabilnego działania gtx580 taktowany 800mhz potrzebuje 1,039, bo na fabrycznym 1,025 sie wiesza. Ja tego nie wymyslilem, jak podkrecam na 850mhz to juz karta potrzebuje 1,050v. Gtx560ti inaczej działa.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj MSI Afterburner w nim masz suwaki, jeśli chcesz 900Mhz 1.0v powinno starczyć. Ustaw rdzeń na 900 i odpal 3dmark11, jeśli przejdzie test to ok, jeśli nie to zwiększ napięcie do 1.025v i co 0.010v aż będzie stabilna.

Link to post
Share on other sites

Aha ok a jak bym chciał jeszcze memory clock zwiększyć o trochę to też nie muszę zmieniać napięcia ? A i jaka jest oznaka tego ,że trzeba zwiększyć napięcie ( oprócz ,że 3dmark pokaże na czerwono). I w jakiej gdzie mam to szukać zwiększania tego napięcia, gdzieś w biosie czy w programie ? Jeszcze raz dzięki za info

 

a i wyszło mi, bez niczego w 3dmarkt11 low 3,500 to chyba słabo. i to testowałem na rozdzielczości 1280x720 a mojego monitora to 1280x1024

Link to post
Share on other sites

No właśnie to zauważyłem. Przy tym prcku to nawet grafa nie chce mi chodzić na wysokich w bf 3. Może procka na razie podkręce, a i masz 900 na rdzeniu i 1.000 napięcia i skąd mam wiedzieć , że to jest za mało lub za dużo napięcia ?????

 

Bo to mojej płyty głównej i5 nie pójdzie mam abita ip35, to tylko mogę kupić core 2 quada... ale jakiego ???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...