Skocz do zawartości

Jaka płyta pod AMD w komputroniku ?


Recommended Posts

Ostatnimi czasy popsuł mi się procek amd athlon 4800, oddałem go do serwisu i wymienili mi go na athlona II 240 ale problem w tym ,że on nie działa z moją płytą główną, dlatego mam dwa wyjścia czekać na dostarczenie starego procka lub we własnym zakresie kupić nowe mobo.

 

I chyba zdecyduję się na kupno nowej płytki ale właśnie tutaj mam problem gdyż nie wiem jakiej.

Nie wiem czy pchać się już w AM3 czy pozostać przy AM2+.

Kasy do rozdysponowania mam około 450 zł i w grę wchodzą jedynie płyty dostępne w komputroniku gdyż zamierzam wykorzystać swoje punkty z benchmarka.

 

Doradźcie jakąś płytę ważne aby byłą mocna, stabilna, oferowała dobę oc i ogólnie była tania.

Zastanawiam się nad chipsetami 780G,785G,790X,790GX,790FX.

Najlepiej jak by była z integrą i sideportem i taka w miarę tania, żebym się w kasie zmieścił. I właśnie co do AM2+ i AM3 jeżeli będzie to AM3 to co z ramem ? Chyba się nie zmieszczę w tej sumie ?

 

Czekam na rady, za każdą pomocą będzie pochwała. Dodam ,że to sprawa ekspresowa bo mam bardzo mało czasu na wybór.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi. :->

Link to post
Share on other sites

Ja Ci proponuję kupić płytę na AM2+ z DDR2. Problemem mogą być te pamięci, dlatego lepiej kupić tańszą płytę i jakieś pamięci :Phttp://www.komputronik.pl/index.php/pro ... z_CL5.html - ostatnio kupiłem do jednego zestawu takie RAMy i jak na razie dobrze się spisują. Wytrzymują OC, ogólnie całkiem dobre pamięci :bicz:

Link to post
Share on other sites

to nie jest procesor dla am3

Google mowi co innego :P

________________________

 

Co do plyty to ja zapropuje cos takiego:

Gigabyte MA770T-UD3P jest to bardzo dobra plyta w przystepnej cenie. Za troche ponad 300zl dostajesz bardzo dobra plyte pod AM3(nie bede sie rozpisywac na temat tego socketu), ktora w testach bije inne plyty, ktore sa znacznie drozsze. Polecam ci przeczytanie artykulu na purepc na temat plyt pod AM3. Jezeli chodzi o RAM to na poczatek mozesz kupic 2GB/1333MHz, a pozniej najwyzej dokupic albo wziasc inne.

Link to post
Share on other sites

Też ci polecam płytę GIGABYTE GA-MA770-UD3 ponieważ sam ją mam Rev. 2.0 na procku AMD Athlon X2 7750+ tylko ja bym ci polecił pamięci kingstona nie good ram z tego względu że good ram robił dobre DDR I ale już DDR II nie wyszły im najlepiej lub wybierz właśnie model GIGABYTE GA-MA770T-UD3P różni się tylko tym że jest pod AM3 i DDR3.

Link to post
Share on other sites

Aha ok, czyli radzicie brać raczej płytę na AM2+ :P Ja swoją drogą myślałem ,że lepiej będzie wziąć dobrą płytę AM3 za punkty a kasę własną wydać na pamięci, stare części sprzedać dozierać trochę kasy i kiedyś w przyszłości zainwestować w procka i kartę :-> Ale jak radzicie AM2+ to pewnie się na nią zdecyduję.

 

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to jestem otwarty na propozycję :bicz:

Link to post
Share on other sites

Ja za 450 zł na twoim miejscu wybrałbym Gigabyte GA-MA770-UD3 cena to 271,- i zostaje nam 179,- przeznaczyłbym na nowe pamięci OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe jednakże te pamięci kosztują w komputronik.pl 270,-.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja za 450 zł na twoim miejscu wybrałbym Gigabyte GA-MA770-UD3 cena to 271,- i zostaje nam 179,- przeznaczyłbym na nowe pamięci OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe jednakże te pamięci kosztują w komputronik.pl 270,-.

 

Pozdrawiam.

Pamięci nie muszą kupować w komputroniku, w komput musi być jedynie mobo.

A nie lepiej będzie coś na wyższym chipsecie ? Np 790 ?

Ehh szkoda mi trochę tego AM3 :menda:

Link to post
Share on other sites

@xpris: Różnica między 770 a 790 to obsługa Crossfire. Dodatkowo wersje G maja IGP. Poza tym większych różnic brak, więc jeżeli potrzebujesz CF lub grafę zintegrowaną, to możesz brać 790.

 

A AM3 na 770 też jest, w postaci 770T-UDP3. Mimo ostatniego biadolenia na tę płytę, ja wciąż utrzymuję, że jest bardzo dobra propozycja pod AM3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...