Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam was. Postanowiłem stworzyć sobą małą sieć domową. Posiadam 2 routery. Pierwszy główny to TP-LINK TL-WR1043ND drugi podrzędny to PENTAGRAM CERBERUS P 6381-0. Tak ma wyglądać moja sieć:

http://zapodaj.net/images/c6f70db30218.png

I mam taki problem z konfiguracją routerów. Ustawiłem w pentagramie tryb klienta i podłączyłem go do tp-linka. Wszystko niby ok ale internetu nie ma. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi to skonfigurować :) Z góry dzięki no i Wesołych Świąt :)

Edytowane przez CyberMAC
Link to post
Share on other sites

Dobra.

 

Na TP-Linku ustawiasz przede wszystkim DHCP i wszystkim podłączonym aktualnie urządzeniom typu komputery i teleofny przypnij stałe IP.

 

Masz w zakłądce DHCP - address reservation. Chodzi o to żeby każde urządzenie zawsze dostawało ten sam adres. Najlepiej jakby to było spoza puli adresów DHCP.

Czyli DHCP start addres xxx.xxx.0.1 a end address to xxx.xxx.0.5

A urządzenia w domu przypiąć pod adresy w stylu xxx.xxx.0.10 ; 0.20 itd

 

U mnie na tomato mam to ustawione w ten sposób i działa elegancko.

 

Teraz cerberus.

Logujesz sie na niego i pierwsze co robisz to wchodzisz do zakladki wireless (czy odpowiedniej) i wklepujesz protokol i haslo do sieci jakie masz na TP-Linku. Save.

W tym samym oknie jak mniemam ustawiasz mu AP CLIENT.

Wklepujesz SSID. Save.

Wlaczasz DHCP

Ustawiasz mu ip na inny subnet niz tp-link. Czyli jak to-link ma 192.168.0.1 to Cerberusa daj na 192.168.1.1

Time Zone powinien sie zgadzac z tym co masz na TP-Linku

 

I to na tyle. Mam podobną konfigurację w domu i hula az milo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...