Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

posiadam Latitude E4310 Win 7 64-bit (BIOS A08). Ostatnio zakupiłem SSD Corsair Force 3 120 GB (firmware 1.3.3).

 

Zgodnie z poradnikiem na stronie Benchmark.pl próbowałem ustawić AHCI, jednakże nawet po zmianie wartości w rejestrze pojawia się blue screen. Czy wiecie co może być przyczyną?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230/strona/10924.html

 

Dzięki

K

Link to post
Share on other sites

Akurat tego nigdy nie probowalem, generalnie ustawiasz AHCI w BIOS-e, i instalujesz winde na swierzo. Wszystko smiga. Przyzwoity dysk, dobrej firmy.

Po zmianie w BIOSie pojawia mi się blue screen. Cały czas.

 

Czyli jedynym rozwiązaniem jest format dysku i przed instalacją ustawić na AHCI? Czy różnica jest zauważalna?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej przed instalacją jest zmienić tryb na AHCI,lecz wtedy musisz zapodać sterowniki do dysku lub zintegrować z systemem.

Tryb AHCI pozwoli na wykorzystanie możliwości dysku np odłączanie dysku podczas pracy.Komputer musi być wtedy wyposażony w funkcję Hot Plug czy też Hot Swap.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zgodnie z poradnikiem na stronie Benchmark.pl próbowałem ustawić AHCI

Nie baw się w to, same problemy. Też miałem bluescreeny a w ogóle najnowszy soft jaki wgrałem do tego SSD w opisie ma podane na czerwono że tego nie obsługuje.

Link to post
Share on other sites

Po prostu bez potrzeby nie ma go co katować takimi programami. SSD zbiegiem czasu traci swoje świetne parametry, wszystko zależy od tego jak się go bardzo wykorzystuje a takie programy napewno mu nie pomagają.

 

Widzę, że mamy te same dyski :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Po prostu bez potrzeby nie ma go co katować takimi programami. SSD zbiegiem czasu traci swoje świetne parametry, wszystko zależy od tego jak się go bardzo wykorzystuje a takie programy napewno mu nie pomagają. Widzę, że mamy te same dyski :)

Rozumiem. :)

 

A czy masz włączone to AHCI? Z ciekawości pytam. Bo nie ma jasnej odpowiedzi na forach co jest lepsze..

Link to post
Share on other sites

Tak mam, ustawiłem w Biosie i później dopiero instalowałem winde. :) U mnie to już było jako domyślne ustawione AHCI, jedynie na XP miałem z tym problem ale to z wiadomych przyczyn. Pod WIn7 to nie ma sensu ustawiać czegoś innego niż AHCI. A jak nie ustawiłeś przed formatem to możesz to zrobić przy kolejnym formacie :)

Link to post
Share on other sites

To może jeszcze pomożecie mi w jednej rzeczy, skoro tacy obeznani :) jesteście.

 

Mam zainstalowany oryginalny sterownik ze strony DELL'a do obsługi urządzeń Bluetooth. Niestety po wielu próbach i kombinacjach laptop nie widzi myszki.

 

Problem nie leży po stronie urządzenia ponieważ z laptopem Toshiba na systemie Win 7 Pro 32-bit nie ma najmniejszych problemów na sparowanie urządzeń.

 

Mowa tutaj o wspaniałej myszce Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...