Skocz do zawartości

Wentylatory in/out take - pytanie o moc


Recommended Posts

Witam. W przyszłym roku planuje zakup nowej obudowy, mianowicie SilentiumPC L50 Regnum. Do tej obudowy dołączane są 3 wentylatory, 2x 120mm i jeden 140mm, ale chcę również dokupić 3 Enermaxy o większej mocy niż te standardowe. W tym miejscu rodzi się problem, nie wiem które wentylatory powinny mieć większą moc - te wciągające powietrze do obudowy, czy te które je wyciągają? Na początku planowałem wrzucenie seryjnych wentyli jako intake, ponieważ będą niewidoczne, a ładnie wyglądające Enermaxy Magma jako outtake - z tyłu i na górze (co pasowałoby do planowanej przeze mnie czarno-czerwonej kolorystyki wewnątrz budy). Niestety zakup w każde miejsce Magm odpada, bo nie są to wentylatory jak na moją kieszeń tanie.

Link to post
Share on other sites

jak ułożyć wentyle zobacz tu

http://forum.benchmark.pl/topic/26261-faq-obudowy-poradnik-dla-laikow/

 

a co do tego, które gdzie to są dwie szkoły,

 

albo robisz mocny outtake i słaby intake generując podciśnienie w budzie, dzięki czemu masz powstaje wewnątrz strumień powietrza, który zabiera wszystko co ciepłe ze sobą precz, jednocześnie generowany cug powoduje, że powietrze jest zasysane prawie każdą szczeliną, nie tylko tymi gdzie masz wentyle intake

 

druga metoda jest odwrotna, czyli dając mocny intake i słabszy outtake generujesz w budzie lekkie nadciśnienie, dzięki któremu tłoczone do wnętrza powietrze trochę tam pokrąży zanim zostanie zabrane przez wentyle no i będzie też uciekało, każdą dostępną szczeliną

 

a która jest lepsza musisz sprawdzić sam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...