Skocz do zawartości

Recommended Posts

eh NFS carbon kupiłem oryginalne i gra wywalała błędy dopiero po zainstalowaniu cracka działała normalnie ;/

 

w każdym razie NFS carbon full hd najwyższe ustawienia 70fps przy czym gpu obciążone w maksymalnym momencie tylko na 68%

wiedźmin 2 średnia grafika 1280x720: około 40 fps w każdym razie płynnie.

w wiedźminie na średniej grafie ale full hd tylko 20fps, chyba brakuje mu pamięci bo gpu z ponad 500mb zużycia pamięci pokazywał;/ ehh a chciałem brać 1Gb xD ale w sumie nie widać różnicy między 720p a full hd.

 

 

Btw. zanim kupię jakąś grę sprawdzam czy działa na piracie i czy mi się spodoba.najpierw spiraciłem carbona a jak uznałem że to najlepsza część NFS dla mnie to kupiłem oryginał żeby wspomóc twórcę i móc grać przez sieć ;)

 

Podkręcam aktualnie kartę za pomocą oprogramowania producenta AMD Overdrive

Link to post
Share on other sites

w BF3 spokojnie, na medium przy średniej rozdzielczości lub na low w full hd.

 

 

Tutaj test:http://www.youtube.com/watch?v=BCosN00-cRg cały czas powyżej 40fps

w wiedźmina też spokojnie można grać tylko na zwykłym HD a nie na full bo karcie brakuje pamięci,gra bardzo dobrze wygląda na średnich,ma włączony antyleasing i te inne bajery jedynie jakość tekstur jest ustawiona na średnią.

 

PS,kartę podkręciłem do 700mhz rdzeń i 1200mhz pamięci, zaraz zobacze jak to się odzwierciedla na FPS w grach

Link to post
Share on other sites

No ja miałem w tym tygodniu już zamówić części ale puki co nie mam czasu i w następnym tygodniu już zamówię :)

Tutaj test:http://www.youtube.com/watch?v=BCosN00-cRg cały czas powyżej 40fps w wiedźmina też spokojnie można grać tylko na zwykłym HD a nie na full bo karcie brakuje pamięci,gra bardzo dobrze wygląda na średnich,ma włączony antyleasing i te inne bajery jedynie jakość tekstur jest ustawiona na średnią.

A jakby tak kupić tą samą kartę tylko że z większą ilością pamięci?:P

PS,kartę podkręciłem do 700mhz rdzeń i 1200mhz pamięci, zaraz zobacze jak to się odzwierciedla na FPS w grach

Ok dawaj jakieś recenzje :)
Link to post
Share on other sites

wiedźmin na średnich pracuje w okolicach niecałych 50fps(rozdziałka hd 1280x720) w wyskich detalach trzyma około 35fps

 

karta troche hałasuje bo po ponad godzinie gry miała 2500rpm nawet momentami chociaż średnio 2100rpm przez ten czas nagrzała się do 81 stopni co chyba nie jest złym wynikiem zważywszy na to że jest po lekkim podkręceniucały zestaw chodził bardzo fajnie a gra działa zupełnie płynnie(średnie ,1280x720) dodam ze maks prędkość wentylatorów to tylko 68%

Link to post
Share on other sites

wiedźmin na średnich pracuje w okolicach niecałych 50fps(rozdziałka hd 1280x720) w wyskich detalach trzyma około 35fps karta troche hałasuje bo po ponad godzinie gry miała 2500rpm nawet momentami chociaż średnio 2100rpm przez ten czas nagrzała się do 81 stopni co chyba nie jest złym wynikiem zważywszy na to że jest po lekkim podkręceniucały zestaw chodził bardzo fajnie a gra działa zupełnie płynnie(średnie ,1280x720) dodam ze maks prędkość wentylatorów to tylko 68%

To przez kartę chyba ci trochę się podniosła temperatura w budzie i na procku co? ;) może zmień pastę na karcie? Dobrze że w BF3 będę mógł pograć sobie ^^ co mnie bardzo cieszy.
Link to post
Share on other sites

uważam że to bardzo przyzwoicie, 81 stopni jest chyba na pamięci a na gpu było tylko 77.

 

z Tego co znalazłem to ona automatycznie się wyłączy przy 120 lub 130 stopniach aby uniknąć przegrzania,jesli po maksymalnym podkręceniu na jakie pozwala program producenta po godzinie wymagającej gry gdzie procesor był wielokrotnie prawie na 100% obciążony. to poniżej 100 stopni wszystkie wartości sa chyba dobre? nie sądze zeby przez kolejne godziny temperatura wzrosła jeszcze bardziej bo po godzinie osiągnąłem chyba max.

temperatura procesora wzrasta ale o ledwie 5 stopnii a on bardzo przyzwoicie trzyma temp. bo 45-60 stopni w grze przy max temperaturze jaką moze osiągnąć 110 stopni

Link to post
Share on other sites

myślę że 4850 jest dobrym wyborem jeśli chcesz pograć we wszystkie gry na rynku w dobrej jakości ale nie musisz mieć maks detali.

Uważam że stosunek jakości do ceny b.dobry.szkoda że nie trafiła mi się wersja 1Gb ale możliwe że tylko wiedźmin nie chce na full hd działać płynnie.pozatym nie sprawdzałem na full hd na minimalnych detalach bo wole lepsze tekstury w troche gorszej rozdzielczości.

 

Jak jest jakaś gra którą chcecie żebym sprawdził to dajcie znać.

 

 

Napiszcie tez co sądzicie o temp. tej karty. mi się wydają niskie ale byłbym wdzięczny za opinię eksperta.

ps wentylator karty mi nie przeszkadza bo mam sennheiser hd202(słuchawki) i i tak nie slyszę otoczenia w grze.

Link to post
Share on other sites

nie mam, wyższe temp od gpu mają pamięć i coś jeszcze shadery czy coś takiego.bo na pamięciach wogole nie ma radiatorów.

ale i tak po dlugiej grze wszystko się trzyma w okolicach 80 stopni i nie rośnie.

to chyba nie jest za dużo? warto inwestować w niestandardowe chłodzenie?

 

Po 2 godzinach gry GPUZ pokazuje że w wskaźniki osiągnęły max: http://screenshooter.net/2610237/atmdvws

 

Zrobiłem dla kolegi NoSenS film z tego wiedźmina,wrzuca się na youtube,zaraz wstawię.

 

ps co myślicie o tym dysku SEAGATE 1TB 7200 NOWY GWARANCJA BCM (2099343071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Link to post
Share on other sites

dirt 2 i 3 czekają w kolejce zaraz po wiedźminie,

 

aktualnie mam starego samsunga 160gb i nie mam miejsca na zainstalowanie 2 takich gier obok siebie. ale mam bardzo dobrą kierownicę do gry (logitech momo racing) i lubię wyścigi więc napewno dodam z nich testy.

 

 

tutaj test z moją kartą podobnie podkręconą,jednak na mocniejszym procesorze jednak jak widać na koniec zużycie procesora nie doszło ani razy do 100% więc karta ograniczała.na ultra w full hd miał około 60fps to ja sie spodziewam że będzie płynnie wtedy u mnie(około 40?)

Link to post
Share on other sites

zostało mi równe 220zł oszczędności.

 

tylko myślę Kuba czy to ma sens, bo i tak nie wykorzystam więcej niż 500Gb i 500 bylo by ok ale 500 wlasnie kosztują około 200zł.

Chyba że mogę założyć że przyda się na przyszłość?jak uważasz?Długo takie dyski wytrzymują?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...