Skocz do zawartości

wymiana 4gb ramu na 8gb


Recommended Posts

wItam posadam , phenoma 2x4 820 2.8 ghz , 4gb ramu samsunga , hd 6850 i plyta glowna asus m4n68t-m v2, zasilacz fortron 400w ,

i chcalbym zamienic te kosci, na kosci 2 x 4 gb , znalazlem oferte tego ramu Corsair 2 x 4 GB DDR3-1600 - PC3-12800 - CL9 Vengeance Performance PC Memory Modules (CMZ8GX3M2A1600C9), za 35 euro , co myslicie o tych kosciach , czy beda dzalac bez problemu z moja plyta glowna , raczej powinny ale wole sie upewnic . alternatywa do tych kosci jest taki ram GEIL Enhance Corsa 2 x 4GB DDR3-1600 memory modules - PC3-12800 CL9, za 39 euro ,

Naczytalem sie na forum ze win7 i ogolnie wszystko sprawniej dzala na 8gb niz na 4 gb dlatego chcalbym usprawnic kompa , a jedynie na ram pozwalaja mi fundusze w tej chwili , na kompie gram tylko w najnowsze gry,

dzeki wielkie za pomoc .

Link to post
Share on other sites

Miałem 8GB (firma zakupiła dla mnie) właśnie na Windows 7, wywaliłem 4GB i działało wszystko tak samo jak dotychczas. Dla mnie to bajki ludzie piszą że przeciętnemu użytkownikowi da coś 8GB (wykluczam tutaj osoby używające programów które ów pamięć faktycznie wykorzystają czyli AutoCAD, wszelkie 3D czy inne).

Za tą kasę kup porządne chłodzenie i kręć Phenoma do 3,5GHz, da Ci to o wiele większy skok wydajności.

Link to post
Share on other sites

Pamięć wirtualna tak czy owak włączona się przyda. Choćby te 512MB. Kiedyś ją wyłączyłem i parę razy jakaś gierka mi się wysypała mimo iż nie zużywała nawet 50% RAM.

Teraz mam 4GB i wymiana na 8 według mnie nie ma sensu (przynajmniej do gier). Nie zdażyło mi się żeby jej brakło. Przeważnie ok. 1GB nawet przy w graniu zostaje wolne. A zużycie pamięci wirtualnej oscyluje wtedy na poziomie 100-200MB. W idle ~50MB.

Link to post
Share on other sites

akurat

tiges - ale jak odpalasz gre to ci te 2gb nie starczy ( wylacz pamiec virtualna , odpal gre i zobaczysz co sie stanie z tymi 2 gb :D )

Akurat przy 32 bitowym systemie to nie problem.

w 64 bitowym mam 6 GB, ale głównie z chytrości, bo RAM tani, a nie z potrzeby ;)

Ale zawsze można sobie ramdysk postawić :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...