Skocz do zawartości

PS 3 VS XBOX 360


Recommended Posts

Jeżeli chodzi o konsole, to lepszy jest ps3. Ale gry na xboxa są tansze , chodzi np. o przenoszenie licencji konta z grami :) Kinect jest lepszy od move. Jak dla mnie xbox 360, a do tego jest tańszy.

Edytowane przez matigol
Link to post
Share on other sites

Obydwie są dobre a która lepsza zależy od tego co chcesz na niej robić. Jak dla mnie PS3 jest bardziej multimedialna i lepsza do internetu, ale X jest trochę tańszy . Systemy Kinect obydwie mają. Jest też kwestia ekskluzywnych tytułów. Pytanie czy wolisz grać w Metro, Halo i Gear of War czy Resistance, Metal Gear Solid i Killzone - wszystkie gry są fajne.

 

Jest też kwestia do której nie namawiam i liczę się z tym, że admin mi to wykasuje ale jest to niemały argument na rzecz X'a. Jak nie zależy Ci by koniecznie grać po sieci we wszystkie tytuły to możesz go przerobić i mieć gry za 8pln. Oczywiście zwiększa się awaryjność konsoli i możliwość jej zbanowania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale nagrywarka i płyty BR i tak są droższe niż w przypadku DL. Zresztą dla mnie to słaby pomysł. Bynajmniej nie z moralnych powodów. Raz że lubię grać na sieci a dwa, że przeróbki zmniejszają żywotność. Miałem PS3 przez 4 lata, godziny grania dziennie i nic jej się nigdy nie stało, sprzedałem i nadal pewnie służy. W tym samym czasie koledzy z przerobionymi X'ami regularnie chodzili do serwisów. Qui pro quo.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć najlepszą samochodówkę w którą pogra stary wyjadacz jak i początkujący to kup Xbox 360 z Forza 4, pad też jest lepszy do wyścigów.

Bo jeśli samochody cię interesują okazjonalnie to Ps3 będzie lepsze, bo ma blu-ray, mniejszą awaryjność i konkuręcjną cene.

Kupowanie X360 w wersji bez dysku spowoduje że napęd dvd w końcu padnie (ma tylko rok gwarancji, 3 lata jest na awarie płyty głównej), no i konsola wtedy cały czas buczy. Co prawda gry multiplatformowe ciut gorzej wyglądają na Ps3 i mniej fps (gta4) ale kupowane używki na allegro mają bardzo mało rys i przeważnie są rzeczywiście w idealnym stanie. Przed świętami była obniżka ps3 wersje 320 GB spokojnie kupisz za 1050zł. Cena Xbox 360 nie zmalała czyli 980 zł. Ceny z dobrego sklepu internetowego, allegro taniej.

 

Kinect to na pewno lepsza zabawa dla dzieci od move, nie ma co do tego wątpliwości.

Ja mam obie konsole bo każda ma exy.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oczywiście zwiększa się awaryjność konsoli i możliwość jej zbanowania.

Nieprawda. 99.999% instaluje gry na dysku konsoli więc niby co się tam ma zepsuć. ?

A co do bana to teraz przez te pieprzone XGD3 tyle osób z nieprzerobioną konsolą ma flagę, że wątpliwe jest czy fala banów w ogóle będzie.

 

Gwarancje automatycznie tracisz, w multi też nidgy już nie pograsz, aktualizacji też nie zrobisz, a teraz praktycznie każda gra ma jakąś łate.

Mówisz o PS3 oczywiście... bo na xsie przerobionym wszystko działa normalnie.

Link to post
Share on other sites

No to super że ci działa.

Dobrze że wszyscy nie piracą, bo wtedy zapomniał bym o przetłumaczonej grze na polski i szybkiej śmierci konsoli.

Ja wolę mieć spokój, wydać na grę te 60 zł, nową to tylko jakiś duży hit.

Oby następne x720 i ps4 były zabezpieczone nie gorzej od obecnych, tylko jak w pc dalej zabezpieczenia mądrego nie wymyślą to słabe gry na nim tylko zostaną, takie pod przeglądarkę.

 

Jak x720 miałby myszkę działającą jak na pc to było by pozamiatane w dziale gry.

Link to post
Share on other sites

@ effendi360,

to nie do końca tak. Ty masz takie doświadczenie z konsolami ale ja a raczej czterech moich znajomych plus mój brat mają inne doświadczenia. Mało kto z nich instalował gry na dysku bo dysku by nie starczyło tyle mieli tytułów. To co powiem nie świadczy o wszystkich konsolach ale ciężko jest mi myśleć inaczej skoro cała piątka regularnie co rok miała problemy z konsolą i konieczność serwisowania. Ja nigdy nic nie miałem z konsolą a cisnąłem ostro przez cztery lata, podobnie kolega który też miał X'a ale go nie przerabiał.

 

Z banowaniem nie wiem jak jest teraz, Ty masz X'a więc wiesz więcej niż ja natomiast problem był bo dotknął znajomych plus brata. Wszyscy Ci których wymieniłem dostali bana.

 

@Seasill

 

Owszem, przeglądarka potrafi się zawieszać ale tylko wtedy jak traktujesz ją jak równą tej w PC, głównie przy otwieraniu wielu okien naraz. Jak dasz jej trochę taryfy ulgowej nie ma problemów. Wtyczki nie wszystkie działają ale wystarczająco dużo by uznać ją za przydatną. Działają filmy z YT i stron XXX ;), ściąganie i oglądanie na bieżąco WMV, MPG, AVI i innych, można się zalogować na forum, sprawdzać autobusy, google maps i tak dalej. Wiadomo, że nie ma możliwości PC ale bez dwóch zdań ta przeglądarka działa i jest przydatna.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Były bany to fakt ale od roku jest cisza a jeszcze teraz m$ sam sobie gola strzelił z XGD3 więc piszę jeszcze raz: wątpliwe jest że teraz w ogóle fala nowa będzie. Zresztą przeczytaj sobie co jest napisane na oficjalnej stronce team xecutter....

 

3. AP2.5 Flags & You

 

If you are flagged for an AP2.5 failure do not panic. This does NOT mean that you are going to get banned. Originals fail all the time due to a poor laser so this should largely be ignored. It’s fair to say that those who have countless failures will probably draw attention more than those with just a few. Take from that what you will. The point to be made is, if you are flagged, it doesn’t really mean shit.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Niech k^%^@ zaczną sprzedawać oryginały po normalnych cenach. Jakoś w Japonii można kupić nowość na Xa czy PS3 za 40-50zł a u nas ni hu*a.

 

No i nie wspominając już o zarobkach bo w takim UK świeżynka z półki to 40 funciaków to tak samo jakbyś u nas dał 40zł patrząc na tamte zarobki...

 

Ruscy pi******ą, w unii nie są i mają gry tańsze ? Mają... Ile u nas ruskich kopii lata po rynku, sam niedawno zakupiłem MW3 i Wiedźmina za połowe polskiej sklepowej ceny.

Link to post
Share on other sites

Do piractwa mam ambiwalentne podejście. Szczerze mówiąc za oryginały płacę tylko z powodu sieci i większej bezawaryjności. Zasadę "pieniądze to oznaka szacunku dla twórców" zachowuję sobie tylko dla tych którzy IMO na to zasługują. Niektóre polskie kabarety czy godne zespoły muzyczne. W świecie gier z przyjemnością i dla zasady mogłem zapłacić za takie tytuły jak COD:MW, GTAIV, Starcraft II, HalfLife 2 i inne te przy produkcji których ekipa włożyła serce by powstał dobry produkt (przynajmniej na to wygląda). Mam za to problem z płaceniem za gry EA bo nie raz przekonałem się na własnej skórze, że ci to liczą tylko pieniądze i gdzieś mają swoich klientów. Podobnie to co zrobiło Atari przy TDU2 zmniejszyło ich w moich oczach. Oczywiście płacę za oryginał z powodów wymienionych na początku.

 

To moje zdanie na ten temat i każdy może mieć inne firmy które szanuje lub nie.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...