Skocz do zawartości

Wentylatory 120 mm do CM 690 II


Recommended Posts

Witam Serdecznie, doradźcie w sprawie wentylatorów do CM690 II. Potrzebuje 4 wentylatory, warunek to ciche i wydajne. Fajnie by było gdyby były UV ( niebieskie ) ew coś typu Noiseblocker ( nie wiem czy dobrze napisałem :P ) niebieskie łopatki z czarna ramka, ew by jeszcze zostało na przedłużkę 24pin BitFenix ( 30 zł ) Bardzo prosze o pomoc bo na wentylatorach nie znam sie a znając życie kupił bym coś tandetnego :D

 

Up. Obudowa jest bez okna ale nie długo bedzie je mieć :)

Link to post
Share on other sites

Mam 2 Noiseblockery 120 mm starszej generacji w CM 690. Są bardzo ciche (mają chyba 1100 rpm). Pracują już z 3 lata i nie widać po nich (a raczej nie słychać) oznak zużycia łożyska. Do tego ładnie wyglądają i są sprzedawane z gumowymi kołeczkami montażowymi. Polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam też jednego Gelida tylko wersję PWM z ledami, które chcę amputować ;)

Do 1200 rpm-ów na Megahalemsie jest praktycznie nie słyszalny a do tego dość wydajny.

Co do UV trzeba by jakąś katodę zamontować do tego. W planach mam przemalowanie wirników w UCTB lakierem bezbarwnym reagującym na UV i wstawienie "lampki", ale nie wiem jak z kasą będę stał bo jeszcze mandat muszę zapłacić %-)

 

<pozdro>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No Gelidy też super ciche to nie są ;)na poziomie Sigma EVO oraz Penetratorów ;)

O ile rozumiem porównanie do Penetrora to Sigama jest tu nie na miejscu, 200 rpm różnicy i to jeszcze po przekroczeniu granicy rpm przy której każdy wentl daje już po uszach to jest bardzo dużo, pokaż test na tym samym rpm i wtedy porównaj poza tym Sigma nie nadaje się do pracy w poziomie ;)

 

Do poziomu skłaniałbym się na UCTB, pion mogą być Sigmy ale trzeba pamiętać też że zdarzają im się wadliwe sztuki z hałasującym łożyskiem.

Edytowane przez RAKU 44
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

t.luk ty sie znasz wiec powiedz jakie najlepiej wybrac

Noiseblocker PL2 oraz be quiet! Silent Wings USC. I tak, dobre wentylatory swoje kosztują ;)

 

 

O ile rozumiem porównanie do Penetrora to Sigama jest tu nie na miejscu, 200 rpm różnicy i to jeszcze po przekroczeniu granicy rpm przy której każdy wentl daje już po uszach to jest bardzo dużo,

Są wentylatory które przy 1100 obr. są super ciche (np. XThermale BTF 120) więc nie możesz tak tego generalizować ;)

 

 

poza tym Sigma nie nadaje się do pracy w poziomie ;) Do poziomu skłaniałbym się na UCTB, pion mogą być Sigmy ale trzeba pamiętać też że zdarzają im się wadliwe sztuki z hałasującym łożyskiem.

Po pierwsze to teraz jest na rynku jakaś nowsza rewizja Sigmy, z troszkę lepszym łożyskiem ;) A co do UCTB to są one bardzo ciche ale ledwo co wieją ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z dwóch podanych BQ jest ładniejszy, Jeszcze który z tych byście wybrali

 

 

http://www.yooki.pl/wentylator-alpenfohn-wing-boost-pwm-blue-120mm-p320344.html

 

http://www.angela.pl/p5744,gelid-120mm-fan-wing-12-uv-blue.html

 

http://www.angela.pl/p7438,enermax-120mm-t-b-apollish-blue-led-ucta12n-bl.html

 

Enermax to w razie "W" skłaniam sie ku tym UV od Gelida

Link to post
Share on other sites

Są wentylatory które przy 1100 obr. są super ciche (np. XThermale BTF 120) więc nie możesz tak tego generalizować

Ja mówiłem o obrotach rzędu 1200-1300 rpm. Sigma ma około 1300 a Gelid 1500 więc ta różnica w głośności na niekorzyść Gelida w Twoim teście chyba jest zrozumiała.

 

Jeżeli Sigmy się poprawiły to chwała im za to tylko ciekaw jestem czy sprzedawcy mają już te nowe rewizje i czy w łatwy sposób da się je rozróżnić jeśli tak to gitara ;)

 

A co do UCTB to są one bardzo ciche ale ledwo co wieją ;)

Przy takim rpm to chyba o każdej 120 można tak powiedzieć jednak na cyrkulację do obudowy są dobrym wyborem jak niegdyś SSS 800 rpm, choć sam ubolewam nad tym że Enermax poskąpił tych 100-200 rpm-ów więcej dla tych wentyli bo wtedy byłyby naprawdę bezkonkurencyjne w tej cenie ;)

 

Jeszcze który z tych byście wybrali

Apolish ma niski rpm jak i UCTB i jeżeli miałyby chodzić bez kontrolera to jednak brałbym UCTB, z Wing Boost nie miałem do czynienia ale opinie mają dobre, ale tak samo jak Gelid musiałyby być podpięte pod kontroler bo 1500 rpm do wentylacji budy to "trochę" dużo :P

 

<pozdro>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to bierz wentyle z konkretnymi obrotami i wydajnością, bo jak będą za głośne to i tak będziesz mógł je sobie "ściszyć", a w przypadku potrzeby większej wydajności po prostu je rozkręcisz i będzie wichura, tymczasem z niskoobrotowych więcej nie wyciśniesz, a jak je skręcisz to już w ogóle nie będą wiały

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie high rpm ;)

Żeby się nacieszyć z UV gelida musiałbyś pomyśleć o katodzie no i oczywiście okienku :P

Wing boost oświetlone też podobno kozacko wyglądają ;)

Jak nie odstrasza Cię czerwień albo lubisz zabawy sprayem możesz tez pomyśleć o Magmach.

 

<pozdro>

Edytowane przez RAKU 44
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli Sigmy się poprawiły to chwała im za to tylko ciekaw jestem czy sprzedawcy mają już te nowe rewizje i czy w łatwy sposób da się je rozróżnić jeśli tak to gitara ;)

Można je rozróżnić np. po kolorze naklejki z tyłu :)

 

Przy takim rpm to chyba o każdej 120 można tak powiedzieć

No właśnie o to chodzi, że niekoniecznie :) Popatrz sobie np. na Antec True Quiet 120 ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...