Skocz do zawartości

LGA 775 czy idziemy dalej ?


Recommended Posts

Witam.

Mój sprzęt:

 

CPU: Intel Core2 Duo E8400

karta graficzna: nVidia GeForce GTX 260

dyski twarde: Samsung Spinpoint F3 500 GB /X2

płyta główna: Asus Striker Extreme chipset nVidia nForce 680i SLI

pamięć RAM: OCZ DDR-2 800 4 GB

zasilacz: Pentagram Silent Force 620W

 

 

Jak widać komputer ma już swoje lata no i planuje coś z tym zrobić tym bardziej że dużo gram i lubię cieszyć się świetną grafiką.

I teraz nie wiem co robić Przenieść się na i7 czy zostać pod LGA 775 ale na jakimś dobrym czterordzeniowcu.

Bo płyta chyba powinna być dobra bazą przynajmniej swego czasu bardzo mi ją polecano.

 

Jak wy myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Tak. Za tyle pieniędzy wzrost będzie bardzo duży. Za jakieś 2 tysiące kupisz już i7 na LGA1155 plus dobrą płytę i pamięci. Zostanie ci jeszcze tysiak na dobrą nową kartę graficzną np. GTX560TI.Zasilacz da sobie radę.

 

Np: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=56567&s=56712&s=62100 a jeżeli nie chcesz zmieniać grafiki to http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=56319&s=67315&s=56712

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

No to z tej mojej pierwszej propozycji zamienić i7 na i5 2500K i dodać grafę Radeona HD6950. Druga propozycja raczej wg. mnie jest nieopłacalna, ale jeżeli chciałby stracić tyle na modernizację to czemu nie :P

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Nie, że jest lepszy, ale nie warto dokładać do i7 ponieważ w grach nie daje aż takiej wydajności jakiej można się spodziewać względem ceny, a dopłacić trzeba trochę. Tego i5 jak dokupisz dobre chłodzenie to sobie spokojnie do 4.2Ghz wykręcisz i będzie bardzo wydajny. Powiem tak, lepiej wyjdzie ci i5 z nową grafiką niż i7 ze starą. W tej pierwszej opcji więcej zyskasz na wydajności.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o gry to tu zwykle najbardziej liczy się karta graficzna. Twoja jest za słaba do obecnych najnowszych gier. Minimum to GTX560TI albo HD6950. Oczywiście jeżeli lubisz grać na max detalach w wysokich rozdzielczościach. Minimalnie luzując ustawienia wszystko działać będzie i na HD 6850.

 

Do jednej z wyżej wymienionych kart przyda się procesor 4-rdzeniowy ale wcale nie ma potrzeby kupować takich nowinek jak Sandy bridge. C2Q 9450 spokojnie wystarczy nawet i do GTX580. Różnica w grach między Q9450 a i5 2500K będzie marginalna. Zdecydowanie pierwsze skrzypce zawsze będzie odgrywać to GPU.

 

I teraz kwestia opłacalności. Jeżeli Quada mógłbyś nabyć w cenie do 400zł a nie zajmujesz się pracą typu grafika 3D czy montaż video to spokojnie można pozostać przy LGA775. Natomiast jeżeli nie uda Ci się znaleźć tak tanio Quada, myślisz o pracy na komputerze (z wykorzystaniem mocy obliczeniowej CPU) to ja bym nie inwestował w starą platformę i jednak rozważył zakup czegoś nowego.

 

Tak czy inaczej wymiana karty graficznej to pierwsze co powinieneś zrobić jeśli myślisz o zwiększeniu wydajności w grach. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pewnie ze 2% w liczbie fps w sprzyjających okolicznościach. Szybki ram służy głównie do dojenia frajerów i maniaków cyferek w benchmarkach ale to inna historia. Ramu ma przede wszystkim wystarczać do tego, czym się zajmujemy.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

2500k+ Fortis

Asrock P67 Pro3 B3

GTX 560ti: Gigabyte cichy, Hawk wydajny, Asus ma wydajnie chłodzenie

2x4Gb Corsair 1600Mhz cl9

Agityty 3 dla przyjemności jeśli chcesz by system startował w 7 sekund 8)

Jeśli chcesz to weź jeszcze obudowę Brutus 400

Reszta ze starego komputera. W 3tyś się wyrobiłem, zestaw 100% wydajniejszy od twojego obecnego.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

I fakt, że za 2GB DDR-2 kupisz 4GB DDR3.

Jeśli wybierzesz Q6600 to zmiana pamięci na DDR3 nie ma sensu. W przypadku podstawki LGA775 użycie pamięci DDR3 ma sens jedynie wtedy, gdy procesor może działać z szyną FSB o szybkości co najmniej 333 MHz. Wtedy moduły mogą osiągnąć prędkość 1333 MHz (maksymalny dzielnik FSB/pamięć – 1:2), co wydaje się absolutnym minimum, żeby miało sens stosowanie DDR3. W przeciwnym razie DDR3 osiągną prędkość DDR2 przy znacznie większych opóźnieniach.

Do tego doliczając koszt sensownej płyty na DDR3 i podstawce 775 czyni interes nie opłacalnym.

Pozostać przy tym co masz (pamięć, płyta), zmienić proca i grafe i można grać dalej.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem w zeszłym miesiącu, jednak po długich rozważaniach pozostałem przy 775. Przesiadłem się z E5200 (OC 3750) na q9450 (OC 3200), różnica w grach kolosalna. Przy dwujajowcu Radek 6850 nie dawał rady się rozkręcić. Teraz śmiało mogę grać na wysokich ustawieniach np. Battlefield 3 (1680x1050)

 

Jak uda ci się kupić używanego quada do max 550 pln, to bym pozostał przy 775 (quady trzymają cenę i nie powinno być problemu przy odsprzedaży), do tego dobra grafa i na ok rok masz spokój.

 

Kasa zaoszczędzona a kto wie co nam przyszłość przyniesie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...