Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze płyty AM2+ dla (Athlon II X2 240)


Recommended Posts

Witam otóż przeznaczyłem ok 700 - 800 zł na procesor, płyte, ramy i zasilacz. Ale nie wiem jaką płyte wźiąc.

Procesor: Athlon II x2 240

zasilacz: Chieftec Zasilacz 400W GPS-400-AA-101A

ram: Kingston DDR2 2GB (PC800) KVR800D2N6 / 2G

Płyta i tu sie nie moge zdecydowac chcialem wziac tą Gigabyte GA-MA770-UD3 CH8 AMD770 SATA GBLAN ale ona ma błędy w rozplanowaniu mianowicie złącze ATA koliduje ze złączem PCI-E jak wsadze karte (9600 GT ) może byc problem a dodam że potrzebuje ATA. Mysle nad tą

http://kali.alsen.pl/index.php/product/ ... SATA2/none

co o niej myslicie, chyba że zaproponujecie coś innego koniiecznie z tego sklepu

 

pragne zaznaczyc że części muszą byc z tego sklepu

http://kali.alsen.pl/index.php/main/126 ... /none/none ponieważ juz jutro musze miec dzialajacy komputer stacjonarny

 

Help

Link to post
Share on other sites

Ja mam płytę główną ga-ma770-ud3 i moja karta graficzna to his hd4890 i nie koliduję tego wejścia SATA. Tylko najpierw trzeba podłączyć te kable i dopiero kartę graficzną.

 

PS. Ta płyta doskonale się u mnie spisuję, więc mogę ci ją polecić.

Link to post
Share on other sites

Mi chodzi o wejście ATA nie SATA a płyte bym wzioł ale jednak mogą byc problemy z taśmą żeby ją wpiąc a potrzebuje bo mam nagrywarke na ATA ma już te 2 lata ale chodzi jeszcze bardzo dobrze.

A może jakąś z Asus-ów np.

http://kali.alsen.pl/index.php/product/ ... V_ATX/none

lub

http://kali.alsen.pl/index.php/product/ ... AN_AT/none

 

proszę o pomoc jutro musze kupic

Link to post
Share on other sites

Tak chodzi mi o to jasno zielone wejscie na skraju płyty chłodzenie w GALAXY 9600 gt jest 2 slotowe a sama karta jest długa i potem jak wepne taśme ATA to może byc problem z wsadzeniem katry a to byłby juz problem bo musiałbym jeszcze nagrywarke kupowac awole się wszczymac, choc z drugiej strony ta plyta mi najbardziej odpowiada sa jeszcze te ASUS-y (MicroATX niestety) w nich jest to lepiej zrobione bo złącze jest wykrzywione i nie ma problemu z wpieciem karty.

Link to post
Share on other sites

1) Weź zasilacz Corsair CX400, jest droższy jakieś 10zł od Chiefteca, a jest 10 razy lepiej wykonany, mocniejszy itd. Tyle, że nie ma go w ofercie tego sklepu, który podajesz. W ostateczności ten Chieftec jest najlepszy za taką kasę z tego sklepu.

2) Weź Gigabyte GA-MA770-UD3. Taśma się podłączy be problemu i sięgnie bez problemu także. Nie wiem gdzie Ty widzisz jakąś niedogodność :lol: Przecież ona jest giętka, ułożysz ją sobie bez problemu. Między karta a płytą będzie ok. 5mm miejsca i tam możesz ją puścić. Nie kupuj nic gorszego/droższego dla takiej pierdoły :D Zapewniam Cię, że będzie wszystko w porządku.

3) Weź 4GB RAM! Wszędzie indziej można dostać dobre zestawy 2x2 z radiatorami za mniej niż 200zł, a w tym sklepie bida. Polecam esc.pl i agito.pl np. Tam za 800zł złożyłbyś coś zdecydowanie lepszego.

Link to post
Share on other sites

dzięki torture za pomoc po przemyśleniu zdecydowałem się na tą GA-MA770-UD3 a jesli chodzi o sklep to niestety wysyłka nie wchodzi w grę ponieważ jutro musze miec kompa działającego.

Tak więc padło na

Procesor: Athlon II x2 240

zasilacz: Chieftec Zasilacz 400W GPS-400-AA-101A

ram: Kingston DDR2 2GB (PC800) KVR800D2N6 / 2G

Płyta: Gigabyte GA-MA770-UD3

Dzieki wielkie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...