Skocz do zawartości

Obudowa do rampage IV formula?


Recommended Posts

WItam, skladam sobie nastepujacy zestaw

 

 

Asus rampage IV formula (ATX)

asus GF 570 (1 sztuka)

i7 3930K

zasilacz Corsair CMPSU 750W

16 GB Corsair vengeance

1 dysk SSD (na razie) + 2/3 SATA

 

 

Pytanie dotyczy obudowy, ogladam od kilku dni i nie moge wybrac czegos co by zapewnilo swobodny ruch reka w tej obudowie, mialo USB3 oraz mozliwosc instalacji porzadnego chlodzenia.

 

Myslalem o CM HAF X czy Fractal design Define XL, ale nie wiem do konca czy faktycznie lepiej wziac full tower czy wiekszą mid-tower i wlasnie jaką? Bo nie znam duzych midtower. Na pewno zalezy mi dobrym coolingu i ulozonymi do boku kieszeniami HDD. Szukalem na necie jakies zdjecia tej plyty (wielkosc atx 30.5 x 24.4 cm) osadzonej w konkretnych obudowach ale nie moge nic znalezc, moze ktos z was juz skleił podobny zestaw? Aktualnie mam striker extreme i modecoma Feel 7 i po wlozeniu GTS8800 kable placza sie wszedzie i prawie nie mozna reki wlozyc

Link to post
Share on other sites

nie wiem do konca czy faktycznie lepiej wziac full tower czy wiekszą mid-tower i wlasnie jaką?

 

duży mid dałby radę tylko po co? jak już się składa highendowy sprzęt to pod początku do końca

btw ten korsarz dużo za mocny jeśli nie planujesz multiGPU

 

 

HAF-X niezły plan, od siebie dodam jeszcze:

 

LianLi: PC-P80, PC-A77F lub PC-A71F

 

SilverStone: RV03, KL03, TJ05, TJ07, TJ09 lub TJ10

Link to post
Share on other sites

t.luk, ja myśle że jest jedna wersja Asus Rampage IV Formula. Jesli chodzi o karte graficzną - bo niejednoznacznie napisales - to Asus GF570 DC II 1280 RAM, specyfikacje procka to na kazdej stronie o nim mozna przeczytać, podkrecać go moze troche bede, nie wiem, ale chlodzenie to mysle wodne, jakas chlodnica lub dobry cooling typu np NOCTUA NH-C14. Ja po prostu sie zastanawiam czy jak wsadze ten sprzet do Full-towera to nie bedzie znowu za duzo miejsca wolnego - a buda faktycznie jest ogromna. Inny fakt to to ze miedzy pierwszymi slotami znajdujacymi sie w poblizu proca jest 10.5 cm - a jak chce wziac te korsarze z grzebieniami to sie nie zmieszczą pod noctua i trzeba bedzie walnac na gorze obudowy chlodnice

Link to post
Share on other sites

Ja po prostu sie zastanawiam czy jak wsadze ten sprzet do Full-towera to nie bedzie znowu za duzo miejsca wolnego

nonsens

 

i trzeba bedzie walnac na gorze obudowy chlodnice

w takim wypadku Corsair 800D, sam się sobie dziwię, że nie znalazł się w poprzednim poście

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko, że w przypadku full-towera wskazana jest od razu lepsza wentylacja czyli musiałbyś stosować wydajniejsze wentylatory a dobrze wentylowany i przestronny midi-tower poradzi sobie równie dobrze bez super wydajnych wentylatorów :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...