Skocz do zawartości

AM3+ czy LGA 1155 (fx / i5)


Recommended Posts

Witam,

Planuje zakup procesora i mobo, cel sprzętu: gry. Do wydania 1300zł.

Początkowo planowałem zakup i5 2500k i asrock pro3 b3, lecz teraz zacząłem powątpiewać co do tego procka otóż jego koszt na dzień dzisiejszy wynosi +-900zł i wydaje mi się, że jest to przesada, wydawać tyle kasy na procka do kompa pod gry i zaczynam się zastanawiać nad FX-4100 lub FX-6100. Nie wiem dużo o tych dwóch procesorach, czy nadają się one do gier typu bf3, skyrim itd?

Link to post
Share on other sites

"i5 2500k i asrock pro3 b3"

Mam ten sam układ podzespołów. Bez zmiany napięcia procesor powinien pójść w okolicach 3.8GHz do 4.2GHz, także zmiana systemu chłodzenia nie będzie potrzebna na początek. Później jak będziesz chciał się pobawić w wysokie OC to dokupisz sobie dobry system chłodzenia. Zostań przy swoim pierwszym wyborze, tylko poczekaj jeszcze trochę. Jak się spieszysz to pod koniec stycznia przymierz się do zakupu, a jak nie to choćby w połowie lutego.

Co do Twojego pytania FX 6100 starczy do BF3, tym bardziej do Skyrim. Poczytaj sobie o testach FX6100 na tle i5 2500K, sam najlepiej sobie odpowiesz na pytanie, czy dokładać , czy nie.

Link to post
Share on other sites

tez nie chcialem kasy wydawac na i5 i przez miesiac czasu czekalem na premiere buldozerow by zobaczyc co one potrafia. no i okazalo sie ze nie sa one za rewelacyjne. ok nowa architektura, mniej pradu ale nic poza tym. tutaj masz rzetelne porownanie w grach i w aplikacjach amd i intela gdzie widac ze intel bije ostro amd http://nl.hardware.info/reviews/2382/23/amd-fx-8150--8120--6100--4100-bulldozer-review-benchmarks-povray-37b37-andash-chess-2-1024x768 ale jest i druga strona medalu. intel to firma typowo nastawiona na zysk. socket 775-> 1156 ->1155 ->2011 nic nie jest kompatybilne. zmieniasz procek musisz oczywiscie zmianic plyte i tak w nieskonczonosc. amd to zupelnie inna bajka. na plytach powiedzmy 'sprzed lat' pasuja bez problemu naawet nowy fx :)

jesli o ceny fx 4100 kosztuje tyle co i3 2100 a fx 6100 tyle co ktorys z wolniejszych i5. ale moze czarnym koniem zostac np 960t ktory mozna odblokowac do 6 rdzeni w cenie fx 4100 a wydajnosc duuuzo wieksza.

osobiscie wybralem i5 2500k na ktorego oczywiscie nie nie stac mnie w tym miesiacu wiec zbudowalem sobie baze dla tego procesora ale narazie korzystam z najtanszego procka z dwoma jajkami pod 1155 czyli intel celeron g530 :D ale jeszcze tylko przed miesiac

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...