Skocz do zawartości

Modernizacja Mobo, Procesor, Ram (ok 1100 pln)


Recommended Posts

Witam serdecznie

Obecnie posiadam C2D E8400 @3,72 Ghz, Asus P5Q, Patriot 4x1 GB 800 mhz CL4

Wymyśliłem żeby przerzucić się na AMD: Gigabyte 970A-D3, Amd Phenom II 960 T

Co do ramu - nie podaję gdyż wybór jest bardzo szeroki a ceny bardzo niskie - na pewno 8 GB ale jakiego producenta - tutaj jeszcze nie dokonałem wyboru. Pozostałe komponenty pozostawiam bez zmian jak dysk, obudowa czy też karta graficzna, której zmiana nastąpi w połowie przyszłego roku. Wyprzedzając pytanie o zasilacz - aktualnie siedzi Coolermaster M620 także tutaj zmiana myślę nie będzie potrzebna :)

Jakieś ewentualne propozycje ?

Przypominam jak w temacie, że kwota na modernizację to ok 1100 pln

 

PS. Oczywiście wolałbym i5 2500 K no ale czarodziejskiej różdżki brak :)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Myślałem o i3 natomiast użytkownicy PII X6 raczej nie narzekają na brak wydajności :) Na razie mam radeona 4850 ale w przyszłym roku nie wykluczone że chapnę 6950 bądź serię 7xxx także nie chciałbym zaliczyć bottleneck'a mając 2 rdzeniowy procesor. i3 jest szybki na pewno, a druga sprawa, że zawsze mógłbym go sprzedać i potem kupić i5 2500k ale nie chciałbym za bardzo się babrać w takie cyrki. Amd Fx 4100 odpada kompletnie. Stawiam piwo że 960 T po odblokowaniu spokojnie zjada fx'a :P Swoją drogą zastanawiające jest, że redakcja wybrała w konkursie jako numer 1 platformę bazującą właśnie na tym procesorze :)

Link to post
Share on other sites

A ja bym sie przesiadl na C2Q, np Q9550, do tego OC, I mamy super maszynke.

 

Q9550 2.83GHz jest z wejscia szybsze od i3 2120 3.3GHz. czy of FX 4100 3.6 GHz..

 

A jezeli na allego nie ma tych prockow, to na eBay mozna wyrwac za 190$.

Dogadac sie z kims kto mieszka za woda, paczka z takim CPU do Polski, to jest koszt 10-15$.

I za 210-230$ masz super procka.

Oczywiscie masz jeszcze E8400 do sprzedania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I mam cały czas zgryz, a do zakupów już zostało niewiele czasu. Myślałem o I5 2400 + tańsza płyta bo oc i tak jest niemożliwe (nie mówię o podkręceniu turbo) ale i5 2400 jest nadal drogie. Komputer służy do wielu rzeczy tak na dobrą sprawę ale zasadniczo najbardziej obciążające będą gry :)

Link to post
Share on other sites

Każdy z zaprezentowany w postach wyżej zestaw jest dobry więc zrób jak chcesz , ale ja właśnie na twoim miejscu kupiłbym albo mocną płytę na LGA 1155 z średnim prockiem , ale dużym polem do rozbudowy , albo tą i5 2400 i jakąś niedrogą płytę, co nie jest wcale głupie , bo jeszcze na dużo czasu by ci starczyła .

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości oglądałem testy w grach szczególnie i3 2100, 2120. Jestem lekko zdumiony wysoką wydajnością tego procesora mimo 2 jajek (fakt posiada ht). Jakby tak wartość dolara spadła to byłoby cudnie ale niestety jestem realistą :) Mimo wszystko dziękuję za wszelakie opinie. Naprowadziliście mnie chyba na drogę intelowską co mnie nawet nie dziwi. Wydajność intela rozwala i tego nie da się ukryć.

Link to post
Share on other sites

A ja Ci powiem kolego, zrób tak jak uważasz. Tutaj praktycznie każdy to fanboy INTEL'a, więc na siłę będę ci wciskać 2500k ;] lub inny twór z rodzinki i3/i5.

 

Co z tego, że np. 2500k będzie lekko szybszy od wysokiego modelu Phenoma jak w grach tej różnicy nie poczujesz ;] Chyba, że jesteś maniakiem FPS'ów i lubisz się chwalić, że masz ich o 3 więcej niż kolega :D

 

Osobiście przez długi czas byłem użytkownikiem platformy na INTELU, ale w zeszłym roku darowałem sobie ze względu na chore zagrywki INTELA z podstawkami... mamy już wersję 2011 a ciekawe ile jeszcze "nowości" ogłoszą w tym roku....

 

Obecnie siedzę na AMD ( Phenom 960T@ odblokowany na x6 [4,1Ghz] ), którego kupiłem za połowę ceny i5 2500k..... i czekam spokojnie na AMD Piledriver ( czyli na poprawione Buldozery ).

Znajomy ma 2500k i wiesz jaka jest różnica ?? ..... ZAPŁACIŁ O 1000 zł więcej za kompa :D ( procesor + płyta ) i może się pochwalić że ma INTELA.

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@up

Jak ktoś na tym forum mądrze napisał: "AMD jest za przeproszeniem w czarnej du... względem dosyć starych platform intela, nie mówiąc o tych nowych", więc Twój kolega będzie miał jeszcze kilka lat swoją platformę, a później ją sprzeda za na pewno większe pieniądze niż ty swoje AMD. AMD robi tylko dobre GPU i koniec. Wyszedłem na fanboya i mam to gdzieś.

Link to post
Share on other sites

Owszem, wyszedłeś na fanboya ;]

Wybacz, ale nie podzielam twojego zdania.

Dla mnie liczy się realna moc i osiągi a nie to.... że za 5 lat sprzedam coś drożej :D Bo nasuwa się pytanie : po co kupujemy kompa ? żeby z niego korzystać czy kalkulować za ile go sprzedamy ? :D

 

Jak mówiłem, dla przeciętnego gracza różnica między AMD a INTELEM jest znikoma i mało kto wnika czy ma 4 FPS'y więcej czy mniej. Owszem AMD wydało bubel w postaci Bulzodera ale to bardzo mało zmienia :)

Edytowane przez Pielgrzym_lbn
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale nie podzielam twojego zdania.

Bo wcale nie musisz chcesz to lub AMD jak nie to twoja sprawa. ;)

Skoro liczy się dla Ciebie moc to kupiłbym intela bo AMD ma stare technologie (starsze niż intel), na ich miejscu zrezygnował bym z procesorów (choć ceny Intela poszłyby mocno do góry) i robił same karty graficzne bo są naprawdę dobrzy w te klocki.

Widzę, że zbyt dużo lat nie masz i pewnie rodzice Ci wszystko kupują, a dwie, trzy stówki można przeznaczyć na coś "mądrzejszego" niż zakup zakup PC dla dziecka, więc warto kupić coś co będzie miało kiedyś większą wartość. Kiedyś zrozumiesz.

Link to post
Share on other sites

Kolejną sprawą jest fakt, że intela procesory są chłodniejsze i pobierają mniej prądu. Przy wzroście rachunków za wszystko praktycznie bierzę się nawet takie elementy pod uwagę. Testy pokazują, że amd jest słabsze i to znacznie. Poza tym problem 960 t polega na tym że stabilność odblokowanych rdzeni przy wyższym taktowaniu może wyglądać różnie. Fakt różnica w cenie jest - to prawda. Ale mam dziwne wrażenie że i3 spokojnie łyka stockowego 960 t (kręcenie wymaga dobrego chłodzenia czyli już dodatkowo ok 100 pln +). Wielką niewiadomą natomiast jest poprawiona rewizja buldozzerow. Można liczyć, że będą to w końcu odpowiednio wydajne procesory ale to jest tak jak z wróżeniem z fusów. Ja osobiście nigdy nie byłem fanem marki tej czy tamtej. Obiektywnie staram się oceniać jakość danego produktu. Postaram się jak mogę doskładać jednak do 2500k a jak nie będzie takich funduszy to wtedy... ułożę pasjansa ewentualnie :P

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Sn1PeR, to żeś mnie rozśmieszył :D

Chłopaczynka z 94r uświadamia faceta z 81.... ale cóż, dzięki stary za poprawę humoru ;)

 

" Skoro liczy się dla Ciebie moc to kupiłbym intela " - typowe myślenie młodego człowieka. Widzisz, to chyba ty mało rozumiesz.

Dla mnie osobiście liczy się moc, ale również rozsądna cena. Nie jestem fanatykiem i wybacz, ale nie wydaje ostatniej złotówki na sprzęt który, będzie wydajniejszy... ale nieznacznie. Przy zakupie sprzętu trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie gorącą głową... tak jak to większość młodzieży w Twoim wieku :) Sam taki byłem :D

 

Ps. A tobie rodzice nie kupują ? ;) Masz, hmm... 17 więc więc nie sądzę, iż zarabiasz na siebie ;)

Pozdrawiam Cie.

Edytowane przez Pielgrzym_lbn
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz widzę gościa, który ma 30 lat i gra na PC, ale mniejsza z tym.

 

Dobra 32nm vs. 45nm nie ma co porównywać. Skąd wiesz jaki ja jestem, znasz mnie? Nie, więc mnie nie oceniaj.

 

I tu zdziwienie, nie. Czasem coś pomogą, ale jakieś grosze tam zarabiam i sobie odkładam jak chcę coś kupić.

Link to post
Share on other sites

Sn1PeR, to żeś mnie rozśmieszył :D Chłopaczynka z 94r uświadamia faceta z 81.... ale cóż, dzięki stary za poprawę humoru ;) " Skoro liczy się dla Ciebie moc to kupiłbym intela " - typowe myślenie młodego człowieka. Widzisz, to chyba ty mało rozumiesz. Dla mnie osobiście liczy się moc, ale również rozsądna cena. Nie jestem fanatykiem i wybacz, ale nie wydaje ostatniej złotówki na sprzęt który, będzie wydajniejszy... ale nieznacznie. Przy zakupie sprzętu trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie gorącą głową... tak jak to większość młodzieży w Twoim wieku :) Sam taki byłem :D Ps. A tobie rodzice nie kupują ? ;) Masz, hmm... 17 więc więc nie sądzę, iż zarabiasz na siebie ;) Pozdrawiam Cie.

Masz podejście ekonomiczne i to się ceni. To tak jak w przypadku pojazdów napędzanych np. ropą a LPG - LPG traktuję się jako szajs dla motłochu tylko dlatego, że jest tańszy. A wiadomym jest, że przy obecnej sytuacji gospodarczej to jest tylko i wyłącznie racjonalny/mądry wybór. Ale aplikacje będą coraz bardziej wymagające, nawet gry. I mam wrażenie że amd dostanie wcześniej zadyszki i jak wspomniałem w jakimś poprzednim poście - fakt ogromnego poboru mocy. To nie są czasy kiedy nie zwraca się uwagi na takie czynniki.

Prawdą jest, że sam muszę zarobić na te komponenty co mnie z resztą bardzo cieszy ale przy studiach dziennych to czasem sprawia problemy tym bardziej przed sesją :P Wracając stricte do sprzętu. Phenom II to w pewnym sensie archaizm jeśli chodzi o jego architekturę i to mnie troszkę odstrasza. Tak czy inaczej poznałem Wasze opinie i na pewno były one bardzo pomocne :)

Mam nadzieję, że z tej dyskusji nie wyniknie żaden flame. Każdy ma swoje racje i ja osobiście szanuję zdanie wszystkich.

Dlatego uważam, że tak jak Pielgrzym wykazuję rzeczywiście racjonalne argumenty, tak również Sn1PeR

Pozdrawiam.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

No to się teraz staro poczułem :D

Najśmieszniejsze jest to, że wróciłem do stacjonarki po 5 latach używania lapka ;)

Jednak ja mam sporo znajomych, którzy pykają w gry. Może dlatego, że większość po informatyce.

 

Ps. Sn1PeR, nie oceniam Cie. Wydaje mi się, że to Ty zbyt pochopnie mnie oceniłeś. Ale mniejsza o to. Nie ma co się gniewać i walczyć o błahostki...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...