Skocz do zawartości

problem z wlaczeniem shuttle Av18E


Recommended Posts

witam wszystkich. otóż mam problem z wlaczeniem komputera. ale zacznijmy od poczatku. komputer ten jest dosc stary bo ma jeszcze sdram, grafike geforce 3 Ti200, plyta glowna shuttle Av18E a procesor celeron 1300 Mhz tualatin Socket370 FC-PGA2. jak widac komputer ma juz swoje lata ale przejdzmy do rzeczy. podczas pracy komputera chcialem wlozyc mp3 do portu usb. dodam ze sa tylko 2 wejscia. w jednym byl juz kabel do glosnikow a niestety ksztalt empetrojki jest taki ze zeby ja wlozyc trzeba wyjac ten kabelek od glosnikow. no wiec wyjalem go (komp byl wlaczony przez caly ten czas) i umiescilem mp3. spogladam na monitor a tam zawiecha. zresetowalem komputer i od tego czasu nie moge go uruchomic. wydobywa sie tylko pisk (1 dlugi i dwa krotkie chociaz nie jestem pewien czy nie 1 dlugi i 1 krotki) . dodam ze na plycie znajduje sie Award BIOS. sprawdzilem na innym zasilaczu ale wciaz to samo. zreszta tak samo po odlaczeniu kraty grafiki, sieciowej, dyskow i cd romu. Jaka moze byc tego przyczyna? czyzbym uszkodzil plyte glowna wyjmujac kabel USB?

Link to post
Share on other sites

1 długi i po nim 2 krótkie sygnały – oznacza to błąd karty graficznej – powinniśmy sprawdzić połączenie kabla od monitora do karty graficznej, sprawdzić czy nie ułamała się któraś z ‘nóżek” na tejże wtyczce, może też to być obluzowanie karty graficznej w slocie i wtedy wystarczy wyciągnąć i ponownie umieścić na miejscu karate grafiki.

nie jest to możliwe żeby przez wyjęcie/włożenie urządzenia usb uszkodzić płytę

dla pewności przeglądnij:

 

http://ck.wsb-nlu.edu.pl/doc/POST/

Link to post
Share on other sites

a wiec tak. wyjalem karte grafiki i wlozylem ja ponownie. rzeczywiscie komputer uruchomil sie bez pipczenia. jednak podczas ladowania windows pojawia sie blue screen lub nastepuje reset. myslalem ze to wina systemu ale dla pewnosci odpalilem windowsa live z plytki. no i dzialalo. mialem juz reinstalowac system ale teraz doszlo jeszcze zawieszanie sie kompa przy starcie zaraz po tescie ram. wiec dalej jestem w kropce .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...