Skocz do zawartości

HD6670 Problem


Recommended Posts

Witam.

 

A więc posiadam kartę Radeon HD6670 gddr3 1gb oraz monitor samsung SyncMaster 2233.

Mój komputer nie jest na tyle dobry aby grać we wszystkie gry w natywnej rozdzielczości (1920x1080),

dlatego czasem trzeba ją zmniejszyć. Tu się pojawia problem, gdyż mam pasy po bokach jak i na górze i dole. Szukałem w Catalyst Control Center, nie ma nic o skalowaniu. Myślę, że to dlatego, że to jest monitor z wejściem CRT a nie HDMI/DVI. W opcjach monitora mogę jedynie rozciągnąć ekran na boki, ale pasy u góry i na dole pozostają.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Kacper.

Link to post
Share on other sites

Szukałem w Catalyst Control Center, nie ma nic o skalowaniu. Myślę, że to dlatego, że to jest monitor z wejściem CRT a nie HDMI/DVI. W opcjach monitora mogę jedynie rozciągnąć ekran na boki, ale pasy u góry i na dole pozostają. Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Kacper.

Słabo szukałeś :P

 

http://img41.imageshack.us/img41/7166/skalowanieati.th.jpg

Edytowane przez tiges
Link to post
Share on other sites

Na 1680x1050 i 1440x900 obraz w grach jest okrutnie rozciągnięty na boki. Także na 1280x800. Za to na 1280x768 są pasy poziome.

 

@carroarmato, racja, może lepiej grać na niskich detalach a na natywnej rozdzielczości, ale są takie gry w które bardzo chciałoby się zagrać a niestety trzeba zmniejszyć tą rozdzielczość, ponieważ są to gry z 2011 roku i nawet przy obniżeniu detali zazwyczaj niewiele to daje :)

 

Dodam jeszcze, że gdy miałem NVidie GeForce 9500GT to w opcjach był scaling GPU, i działał doskonale.

Po zmianie karty na Radeona HD6670 tej opcji nie ma.

 

//edit:

@tiges, pisałem już, że nie mam monitora na HDMI, a wiem, że istnieje ta opcja. Mój monitor ma wejście CRT i tej opcji nie ma :(

Edytowane przez kacpergora
Link to post
Share on other sites

@tiges, pisałem już, że nie mam monitora na HDMI, a wiem, że istnieje ta opcja. Mój monitor ma wejście CRT i tej opcji nie ma :(

CRT to jest typ monitora a nie wejście.

Ja mam podłączony monitor przez D-SUB czyli zwykle analogowe złącze.

Link to post
Share on other sites

Tak, zmienia zasadniczo.

Wszystkie CRT mają regulację geometrii obrazu wbudowaną we własne menu, bo nie mają problemu z wyświetlaniem kilku rozdzielczości.

 

I prawidłowo wyświetlają obraz o proporcjach 4:3 lub 5:4. Jeżeli próbujesz na tym wyświetlić 16:10 czy 16:9, to pojawią się pasy, które trudno będzie skorygować.

Wybieraj rozdzielczości: 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1600x1200 (jak monitor tyle da radę wyświetlić)

Link to post
Share on other sites

Przecież nie jest to monitor CRT :/

to jest monitor CRT:

 

http://www.oem.com.pl/gateway/monitor_CRT_17.jpg

 

Jak ci można pomóc jak nie dajesz prawidłowych komunikatów?

Zainstalowałeś sterowniki od samsunga? Bo sterownik go widzi jako zwykły monitor VGA, a nie LCD.

Link to post
Share on other sites

Fakt, mój błąd. Nie znam się na monitorach kompletnie. Szukam właśnie tych sterowników.

 

//edit

 

Niestety, po zainstalowaniu sterowników stąd : http://www.samsung.com/us/support/downloads/lcd/LS22CMKKFV/ZA

 

w CCC widoczny jest dalej jako 'CRT'. Chociaż nim nie jest ...

Edytowane przez kacpergora
Link to post
Share on other sites

A ja poszukałem na stronach AMD i znalazłem:

 

GPU scaling is not available if you're using analogue signal (VGA D-SUB, DVI-A). It works only with DVI-D and HDMI.

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=131797

 

Pogrzeb tam, może coś jeszcze znajdziesz, inaczej będziesz musiał z tym żyć ;) Może powerstrip coś pomoże, ale nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...