Skocz do zawartości

Pentium Dual Core E5200 -> pytanie


Recommended Posts

Witam!

Zauwazylem cos dziwnego w biosie co nie zgadza sie z recenzja tego procesora. Chodzi o mnoznik. Wedlug recenzji procesor ten taktowany jest domyslnie na 200 FSB i ma mnoznik 12,5x. Natomiast u mnie w biosie jest takie samo FSB ale mnoznik 12x. Przez to domyslnie mam 2,4 GHz a nie 2,5 GHz. Od czego to zalezy? Czy to wina mojej plyty glownej? Bios mam zaktualizowany jakby co :D da sie to jakos zmienic zeby miec mnoznik 12,5x?? A po drugie, czy mozecie mi doradzic jak mam podkrecic procesor? W obecnej chwili mam FSB ustawione na 250 i mnoznik 12x, pamieci chodza na 2,05V a procek na 1,18V. Jak probowalem ustawic wyzej (np. 255-260) to komp nie wstawal a jak juz wstal to wszystko stracilo kolory (balem sie ze cos z karta) ale po paru godzinach wszystko wrocilo do normy ;) wszystkie gry teraz chodza mi plynnie na najwyzszych detalach, ale po prostu chcialbym osiagnac max O/C z boxowym chlodzeniem na moim mobo ;)

ps. moj zestaw jest w moim profilu ale jakby co to:

CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 2,5 GHz @ 3 GHz

karta graficzna: ATI Radeon HD3000 3870 512MB @ 885 MHz/2000 MHz

dyski twarde: Maxtor DiamondMax Plus 9

płyta główna: chipset Intel P31 (MSI P31 Neo-F)

pamięć RAM: DDR-2 667 2 GB @ 830 MHz

zasilacz: Corsair 400W

z gory dzieki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

mnoznik mozna obnizac do o 1x w dol- ma to na celu wsparcie technologii oszczedzania energii (np.asus epu) - mozna to wykorzystac to podnoszenia fsb kosztem obnizonego mnoznika - lepiej miec ustawiony nizszy mnoznik i wyzsze fsb

 

masz kiepska plyte wiec gwarancji nie ma

pamiec 1:1 - 600mghz

proc napiecie do ok 1,3 (czesto nawet nie trzeba wcale podnosic by szedl na 3.0 -3.3) wszystko zalezy od plyty i proca

fsb 300 x11.5

Link to post
Share on other sites

Ctrl + F1 nic nie daje niestety... nie moge ustawic tak jak mowisz bo pamieci mi sie automatycznie ustawiaja wtedy na 999 MHz ;/ wiem ze ta plyta do gigantycznego OC sie nie nadaje ale tak na prawde mi wiecej nie trzeba, tylko chce ja ustawic max jak sie da z tym prockiem :D i tak wszystkie najnowsze gry chodza mi na wysokich detalach ;) do czasu wielkich premier na jesien mam zamiar zakupic nowa grafe i mysle ze to wystarczy ze spokojem ;) pozdro i dzieki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

na pewno da się wyciągnąć wyżej spróbuj zbić troche pamięci i podbić nieznacznie napięcie procka a z pewnością pójdzie wyżej bo 3.0 to bez zmiany napięcia osiąga

 

co do tego ctrl+F1 to po kilka razy wciskaj bo ja mam też tak na swojej Gigabita że wciskam i wciskam i dopiero łapie i pamiętaj w głównym menu biosu

Link to post
Share on other sites

Nie moge zbic pamieci bo moge ustawic tylko auto, 1:1,66 albo 1:2 ;/ moze dopiero jak kupie pamieci 800 MHz to uda sie wyzej podniesc procka ;/ na ile mam podniesc napiecie rdzenia i pamieci? Nie chce zeby cos mi sie spalilo bo juz jak podkrecilem powyzej 250FSB to nie mialem zielonego koloru przez jakis czas ;/ a komp wstal dopiero po 20 minutach...

ps. wciskalem chyba z 50 razy i nic ;/

Link to post
Share on other sites

Ja na swojej P35 mam ustawione FSB=240, mnożnik x12.5 i jest 3.0GHz bez zmian napięcia. Dzielnik tak, że pamięci mają właśnie 800. Możesz zmienić pamięciom CL na 6, zobacz czy to coś da. Napięcie E5200 może być z zakresu 0.85V – 1.3625V.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...