Skocz do zawartości

Długa instalacja i usuwanie programów/gier


Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu zauważyłem że moje programy/gry długo się instalują. Pomyślałem że to wina dysku twardego i podłączyłem inny. Przez pewien czas było dobrze a po jakimś czasie znowu to wystąpiło. Zmieniłem więc podłączenie dysku twardego (zmieniłem port SATA na inny). Niestety to też nie pomogło. Ale zauważyłem, że jak startuje Instalator Windows to wtedy się to zawiesza ale jak program/gra instaluje się używając InstallShield to taki problem nie występuje. Jak mogę naprawić ten problem? Formatowanie dysku pomaga jedynie na pewien czas. Później znowu występuje ten sam problem. Z góry dziękuję za odpowiedź. :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobra, może to trochę tak na chybił trafił, ale masz możliwość sprawdzenia jak będzie działało na innym zasilaczu ?

Jeżeli dysk nie jest uszkodzony to zasilacz MOŻE nie radzić sobie z zasilaniem dla dysku który musi wykonywać więcej operacji im bardziej jest zapchany.

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

HDD to Seagate ST3500418AS ale na innym dysku WD 750GB występowało to samo. Zainstalowałem everest ultimate edition i wartości napięć mam takie:

Napięcie rdzenia procesora 0.51 V

Aux 0.02 V

+3.3 V 0.10 V Chyba tutaj jest coś źle?

-5 V -5.75 V

Nie wiem dlaczego nie pokazuje do 12V

Na partycji C: wolne miejsce 58,2GB z 99,99GB

Na partycji D: wolne miejsce 38,5GB z 365GB

Edytowane przez PiotrekWZ
Link to post
Share on other sites

generalnie obstawiałbym zasilaczkę :P skoro po przełączeniu portów było to samo to raczej nie wina kontrolera na płycie głównej.

 

Miałem jeszcze taki przypadek gdy ram się poddał.

Masz RAMy w dualu ? Miałeś problem z wydajnością w grach, programach po dłuższym używaniu ?

Link to post
Share on other sites

C: wartość wolnego miejsca O'K.

D: Porażka.

Wśród starych informatyków (zęby zjedli na wszystkich OS), niezmiennie powtarza się rada (dotyczy również SSD): Nie przekraczaj 50% pojemności.

Zasilacz nie powinien stwarzać kłopotów. Możliwe niedomagania samego OS. Spróbuj przetestować rejestry programem TuneUp 2012.

Link to post
Share on other sites

Ale czy spadek wydajności byłby tak duży ? Jest miejsce na pam. wirtualną i operacje, a "nie zapełniaj 50%" dzisiaj to trochę chyba za bardzo rygorystyczne podejście. Tym bardziej że pisał że wymieniał dyski (tutaj niebezpieczne założenie że jednak jest więcej miejsca;p).

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

Więc tak zmierzyłem napięcia miernikiem i są one następujące:

IDLE:

+12V :: +12,08V

+5V :: +4,99V

+3,3V :: +3,38V

STRESS:

+12V :: +12,06V

+5V :: +5,00V

+3,3V :: +3,38V

PRZY INSTALACJI PROGRAMU:

+12V :: +12,08V

+5V :: +4,99V

+3,3V :: +3,38V

Wydaje mi się że napięcia są ok. Więc co może być tego przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Może szukamy w złym miejscu ... Może spróbuj użyć programu HDTune do przeskanowania dysku na obecność bad sectorów :) Zwróć też uwagę na szybkość sprawdzania dysku ... Nie powinna być niska ( 40 - 50 i więcej mb) jeżeli drastycznie spada do kilku mega to znaczy że w przyszłości dysk może być narażony na błędy.

 

Jezeli dzieje się to na różnych dyskach to jeszcze można zacząć zastanawiać się czy to nie most południowy ... może podczas wzmożonej pracy za bardzo się grzeje :/ ( takie spekulacje :P)

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam, mam podobną konfigurację komputera, z tym że u mnie inna grafika no i dysk SSD OCZ VERTEX na SATA III 120GB z prędkościami 550/500 MB/s... i problem jest ten sam.

Czas instalowania a także odinstalowywania programów jest BAAAAAAAAAAARDZO długi, czasem około 15 minut coś potrafi się deinstalować. Np teraz odinstalowywuję iTunes... i czekam już od 10 minut prawie... a program waży około 150MB...

 

Windows 7 Pro SP1 x64 PL

8GB RAM KINGSTON DDR3

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...