Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moc jest, różnica miedzy 780Ti a 780 nie jest wcale taka mała jak się niektórym może wydawać, to nie to samo co 670 vs 680. Tu jest 25% więcej jednostek i to widać zarówno w benchmarkach jak i w grach. Dokładne testy zegar w zegar na tych samych sterownikach zrobię w przyszłym tygodniu jak dojedzie do mnie 780tka ale porównując wyniki z mojego testu Lightning-a 780 który na stocku miał dość zbliżony boost do tego Zotaca 780Ti (1124MHz vs 1098-1111MHz) jest ok. 15% przewagi w grach na korzyść 780Ti.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, zrobiłem już testy tego 780Ti Amp w grach: MetroLL, Crysis 3, BF 4, AC 4, Far Cry 3, Max Payne 3, Tomb Raider i Hitman. Konkretnych wyników na razie nie podam ale wychodzi ok. 15% więcej niż w moim starszym teście 780 Lightning. Czekam na 780tkę żeby powtórzyć testy na tych samych sterownikiach i wersjach gier oraz na autorskie Radeony 290 i 290X i wrzucę artykuł na swojego bloga.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ze masz za niski physics score :D Nie jesteś pierwszą osobą z tak niską fizyką bo raczej 7,6k na 4,5ghz nie jest normalne więc albo smark szwankuje albo te haswelowe i5.

Edytowane przez grbprc
Link to post
Share on other sites

Dla mojej i5 pojęcie stabilności i 4,5Ghz to dwie różne rzeczy niestety ale sam wynik karty ;)

teraz przez procesor nie przechodziłem ani jednego syntetyku a skupiam się na oc karty więc obniżyłem takt procka do 4,4 co bardzo zaniżyło wyniki http://www.3dmark.com/3dm11/7654840 za same graphics score udało mi się uzyskać tyle pkt by pobić obecny rekord i zamierzam pobić 680 która jak wiadomo ma lepszy bios.

 

Jak ktoś chciałby mi pomóc w oc procka będę bardzo wdzięczny na chwilę obecną taktowanie 4,5 wymusza ustawienia 1,4v i wyżej a i tak niestabilnie, szukałem pomocy na forum ale niestety nie znalazłem jej :/

Link to post
Share on other sites

Nope. U mnie po zmianie systemu na 8.1 ubyło około 1k Physics Score. Ludzie na forach się skarżą, że ostatnio wyniki bywają dość dziwne. Dotyczy to głównie Haswell'a i Sandy. 

Link to post
Share on other sites

architektura sama w sobie wzniosła sporo dobrego ale w większości przypadków płacimy za k które i tak nic prawie nie daje bo procesor nie daję rady stabilnie pracować przy 4.4Ghz chyba że robię coś źle to proszę oświećcie mnie moja płytka to asrock z87M extreme4

Link to post
Share on other sites

Physics na stocku powinien oscylowac w granicach 8k, a z tego co widziałem na kilku wynikach i5 hasweli to nawet po sporym oc nie mogą przekroczyć 9k. Cos się musi dziać ze smarkami albo na platformie, niektórym pomagał update system info albo te haswele to taka lipa wyszło by na to że ivy wcale nie było takie złe :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...