Skocz do zawartości

podkręcanie i3 530 na płycie gigabyte h55m-s2h


Recommended Posts

witam, otóż chciałbym podkręcić mój procesor do 4 Ghz, bo wiem, że się da. Niestety, nie wiem jak się do tego zabrać :D Na pewno muszę kupić chłodzenie, lecz poruszanie się w biosie to dla mnie czarna magia. Czy próbować samemu, czy dać się zająć tym fachowcowi? Jeśli samemu, to prosiłbym o poradnik. THX ^^

Link to post
Share on other sites

myślałem nad ThermalTake Contact ale co z tego, jak nawet nie wiem jak podkręcić procesor...

Otóż tak. Polecam Silentium PC Fera lub Fortis.Mam taką samą płytę główną jak ty i znalazłem instrukcję z nazwami tych rozdziałów i podrozdziałów. To tak: wchodzimy do Bios'a, wchodzimy do MB Intelligent Tweaker(M.I.T.), tam w Advanced Frequency Settings i mamy opcje CPU Clock Ratio(Mnożnik procesora), Base Clock(BCLK) Control(czyli szybkość RAM) i rozpoczynamy zabawę. Na tej płycie maksymalna szybkość RAM to 1666MHz, czyli możesz ustawić BCLK maksymalnie na 166, mnożnik weź na maksa i to tyle. Jeszcze w Advanced CPU Core Features masz inne opcje takie jak: wielowątkowość czy TuroBoost.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na tej plycie nie da sie podkrecac, do tego ten procesor ma zablokowany mnoznik a bclk nie ma jak zwiekszyc. Podsumowujac: Tego procesora nie podkrecisz.

Nie da się podkręcać?! hahahaha ja mojego i5 750 podkręcam do 4.0GHz(na tej płycie), a tą i3 można nawet do 4.2GHz podkręcić. Edytowane przez Kuba Mily JDM
Link to post
Share on other sites

Spoko da rade .Spróbuj do 3.5GHz i zobacz jak z temp. i stabilnością.

nie śmiejcie się, jestem zielony w tych sprawach... gdzie i jak sprawdzić stabilność oraz temperaturę procka? I czy podkręcać do 3.5 ghz na standardowym chłodzeniu? A tak poza tym, mam coś dziwnego: taktowanie jednego rdzenia wynosi 2,66 Ghz a drugiego 2,93 -- ocb?

Link to post
Share on other sites

nie śmiejcie się, jestem zielony w tych sprawach... gdzie i jak sprawdzić stabilność oraz temperaturę procka? I czy podkręcać do 3.5 ghz na standardowym chłodzeniu? A tak poza tym, mam coś dziwnego: taktowanie jednego rdzenia wynosi 2,66 Ghz a drugiego 2,93 -- ocb?

Nie ja się nie śmieje. Mówię serio. Oj na standardowym to nie polecam do 3.5, bo kiedy ja podkręciłem moją i5 na standardowym to w grze temp. wynosiła 90 stopni, więc szybko ustawiłem na Turbo Boost. Temperaturę sprawdzisz za pomocą programu CoreTemp. A stabilność to jeżeli nie zmieniasz napięcia to nie ma się czym martwić. Te zmienne taktowania 1 i 2 rdzenia to może błąd w odczycie lub po prostu masz Turbo Boost,chociaż nie wiem czy w i3 jest to możliwe, bo jeżeli tak to nie ma się czym martwić, ponieważ Turbo Boost optymalizuję taktowanie każdego z rdzeni np, kiedy ja siedzę na internecie to 4 rdzenie mają 1,2GHz, a kiedy włączę grę która obsługuje 2 rdzenie to te 2 rdzenie mają po 3.2GHz a inne 2.6GHz lub mniej.
Link to post
Share on other sites

czy chłodzenie silentium

FORTIS HE1225

będzie odpowiednie do mojego procka? I jeśli wymienię już go na ivy bridge to nadal będzie pasować?
Spokojnie FOTRIS pasuje, jeżeli masz szerokość min. 180mm obudowy. ivy bridge?? Jeżeli chodzi ci o płytę główna to twoja i3 nie podejdzie bo jest z podstawki 1156.
Link to post
Share on other sites

Do tego procka na 4GHz to nawet SPC Spartan by starczył. 2 rdzenie 32nm to wydziela malutko ciepła. 3,8-4 to na boxie można zrobić.

E: Jak chłodzenie ma być też do Ivy'ego to faktycznie lepiej zainwestować w coś pokroju performy. Ja Fortisa upchnąłem na siłę do budy 17cm więc 18cm+ można brać w ciemno, Performa jest jeszcze ciut niższa od Fortisa.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Do tego procka na 4GHz to nawet SPC Spartan by starczył. 2 rdzenie 32nm to wydziela malutko ciepła. 3,8-4 to na boxie można zrobić.

Oj nie radził bym. Dla bezpieczeństwa radzę zmienić na Ferę bo wydajność ma podobną do Fortisa, a jest tańsza. Edytowane przez Kuba Mily JDM
Link to post
Share on other sites

Spokojnie FOTRIS pasuje, jeżeli masz szerokość min. 180mm obudowy. ivy bridge?? Jeżeli chodzi ci o płytę główna to twoja i3 nie podejdzie bo jest z podstawki 1156.

 

chodzi mi o chłodzenie, czy jak wymienię procesor na ivy bridge i płytę z nim kompatybilną,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...