Skocz do zawartości

Recommended Posts

nick przesadzasz :P

napisales tak jakby chodzilo o cos naprawde o nizszej wydajnosci

i7 1156 jest wyzej taktowany , ma te sama pamiec i tak samo HT - niewydaje mi sie by byl cokolwiek mniej wydany ( przy tym samym zegarze o moze 2-3% ) biorac pod uwage nizszy pobor bedzie jeszcze bardziej podkrecalnym niz standard 1366

 

socket 1150 kiedy jest zapotrzebowanie na moc sam podkreca do 3.5 bez wiedzy uzytkownika

Link to post
Share on other sites

Może to??:

1. Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX 1 089 zł

2. Asus P6T Intel X58 890 zł

3. Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 182,90 zł

4. OCZ DDR3 3x 2GB 1333MHz CL7 Platinum Triple Channel 619 zł

5. Radeon 4890 Sapphire 2GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX 999 zł

lub GeForce with CUDA GTX 285 Gainward 1GB 2x DVI (PCI-E) 1 249,00 zł

6. 2x Samsung SpinPoint F1 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 438 zł(za oba)

7. Corsair CMPSU-650TXEU - 650W 389 zł

8. CoolerMaster Elite 330 Black-Silver - bez zasilacza 162 zł

lub Antec Gamer Three Hundred Case 255zł

9. LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe bulk black (Serial ATA) 140 zł

Suma brutto: 4 908,90 zł

5 158,90 zł(z GeForce with CUDA GTX 285 Gainward 1GB 2x DVI (PCI-E))

5 001,90 zł(z Antec Gamer Three Hundred Case)

Link to post
Share on other sites

2. płytę lepiej wersję SE., bo po co przepłacać?

4. Lepiej wersję 1600

5. 2GB jest nie potrzebne, lepiej wersję 1GB

6. lepiej wersję F3

7. skąd taka wysoka cena? one chodzą od 330zł...

 

 

Poza tym nie mam zastrzeżeń :P

Link to post
Share on other sites

no i teraz zastanawiam się nad tańszą płytą :P zaoszczędzone pieniądze poszły by na grafikę :D bo to co zamierzam do niego wrzucić na początek to szkoda gadać...

pisałem już w innym temacie w kwestii procesora czy i7 czy am3 - pod kątem gier i grafiki 2d i 3d może ta informacja zmieni coś w kwestii płyt? no i druga informacja ze grafika będzie GF bardzo prawdopodobne ze SLI.

Link to post
Share on other sites

1.Intel Core i7 920 2,66GHz

Cena: 1020zł

2.Asus Rampage II Extreme X58

Cena: 1190zł

3.OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL7 Reaper

Cena: 635zł

4.BeQuiet DarkPowerPro 650W

Cena: 569zł

5.Antec Gamer Nine Hundred

Cena: 465zł

6.WD 500GB 7200rpm 32MB SATAII [WD5001AALS] [2X] RAID0

Cena: 518zł

7.Noctua NH-U12P SE1366

Cena: 290zł

 

Razem: 4687zł

 

I coś takiego bym wybrał a kartę poczekał na HD5870 i teraz jakąś tymczasową np. ze starego kompa albo od kogoś co miał na zbyciu chyba że nie chcesz czekać to GTX275.I sklep jaki ci polecam to esc.pl duży asortyment i sporo taniej niż w komputroniku.

 

Pozdrawiam 8-)

Link to post
Share on other sites

no i teraz zastanawiam się nad tańszą płytą :P zaoszczędzone pieniądze poszły by na grafikę :D bo to co zamierzam do niego wrzucić na początek to szkoda gadać...

pisałem już w innym temacie w kwestii procesora czy i7 czy am3 - pod kątem gier i grafiki 2d i 3d może ta informacja zmieni coś w kwestii płyt? no i druga informacja ze grafika będzie GF bardzo prawdopodobne ze SLI.

 

wiec skoro sli to potrzebujesz albo plyty 1366- asrock extreme albo asus p6t se professional

 

w 1156 kazda ma juz dobre rozsztawienie zlacz pciex - na moje nie masz co wiele sie zastanawiac tylko rac plyte asusa P7P55D

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20980

oraz i7 wlasnie pod ten socket

Link to post
Share on other sites

najlepszy moim zdaniem hd4890 na thermal zero od power color kosztuje obecnie 690zl

 

nigdy nie obchodzi mnie osobiscie pierwsza cena - nie kupuje nowosci swiezo wprowadzanych i niepolecam nikomu - cena spada jak burza w ciagu pol roku i zostajesz z zakupem po chwili niewiele wartym kiedy wprowadza nowe karty cena starszych spadnie znacznie i beda b.oplacalne - niewydaje mi sie aby nie mozna na nich bylo grac bardzo komfortowo wiec czemu niekupic starszej skoro wystarcza a cena jest niska

(sli co poniektorych gtx260 - w cenie np 2x 500zl byloby szalenie oplacalne i ogromnie wydajne) i raczej wciaz mocniejsze od sredniosegmentowej nowosci ATI

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu inwestowal bym i tak w i7 920 pod slot 1366 poniewaz 6 jajowce w przyszlosci beda osadzone wlasnie na niej. Plyta glowna dobra i tania to np moja, GA-EX58-UD4P chodz nie wsadzic karty muzycznej pod PCI ... ;/ no chyba ze ma dlugosc gniazda.

 

ramy 1600 wszystkie maja podobne timingi wiec nie ma zbytniej roznicy, pamietaj tylko ze reapery + noctua moze byc kolizja wysokosci, musisz zmierzyc wszystko.

 

grafika i tutaj zrobilbym nastepujacy przekret albowiem kupil bym karte GeForce with CUDA 9400 GT Asus Silent 512MB HDMI & DVI (PCI-E) (DDR2) albo nawet taniej, dlaczego ? pograsz w gry moze nie na maxach ale da rade, a za 2/3 miechy sprzedasz ja za 130-150zl (strata 30zl) i dolozysz zaoszczedzona kase do gt300 albo radkow 5xxx.

 

zasilka dobra bo mocna 750W, uwazam ze nizej nie nalezy schodzic bo zasilacz starczy na lata chodz i tak z biegiem czasu zapotrzebowanie na prad spada ...

Link to post
Share on other sites

Trzeba również pamiętać, że płyty oparte o chipset P55 są w stanie obsłużyć maksymalnie 16 linii PCI-E, co w przypadku jednej karty gwarantuje pełną przepustowość łącza, natomiast tandem dwóch grafik będzie musiał się zadowolić prędkością 2x8. Warto wziąć to pod uwagę, skoro planujesz SLI.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

zasilka dobra bo mocna 750W, uwazam ze nizej nie nalezy schodzic

Uważam że corsair 620,650W będzie ze spoorym zapasem :P

 

bo zasilacz starczy na lata chodz i tak z biegiem czasu zapotrzebowanie na prad spada ...

No nie zgodzę się, zapotrzebowanie na prąd rośnie, a zasiłki wymienia się co jakiś czas. Ja też kupowałem z myślą o przyszłości i teraz mój corsair po OC jest mocno obciążony (ale daje radę).
Link to post
Share on other sites

Trzeba również pamiętać, że płyty oparte o chipset P55 są w stanie obsłużyć maksymalnie 16 linii PCI-E, co w przypadku jednej karty gwarantuje pełną przepustowość łącza, natomiast tandem dwóch grafik będzie musiał się zadowolić prędkością 2x8. Warto wziąć to pod uwagę, skoro planujesz SLI.

Pozdrawiam

skoro jest oficjalne wsparcie dla sli to nie ma czegos takiego jak 2x8 tylko jest normalne 2x16 - inaczej nie wspieralyby SLI

 

http://realitynet.pl/news.php?extend.70 ... la_Core_i5

wszystko zalezy od wykupienia licencji analogicznie jak dla x58

tyle ze rzeczywiscie trzeba by poczekac az pojawia sie kompatybilne biosy od certyfikowanych plyt

Link to post
Share on other sites

skoro jest oficjalne wsparcie dla sli to nie ma czegos takiego jak 2x8 tylko jest normalne 2x16 - inaczej nie wspieralyby SLI

Lopez2 chipset P55 obsługuje SLI tylko w opcji 2 x8 (2 x16 dostępne jest po zastosowaniu dodatkowego chipu nV200).
Link to post
Share on other sites

CF też 2 x8 - nie można obejść obwarowań sprzętowych skoro chipset P55 a dokładniej to procesor udostępnia tylko 16 linii PCI-E.

 

SLI 2 x8 były już w chipsetach nForce 750 więc jest to jak najbardziej możliwe.

Link to post
Share on other sites

stary quad sli to jest 2 x 1 (2 x pcb) a nie 4 x 1 PCB .... quada skrecisz z gtx 295 x 2 a nie z 4 x gtx 285 !

 

poza tym 8 x 2 tez daje rade ... chodz i tak nie oplaca sie inwestowac w quady i sli bo taniej wychodzi kupic jedna lepsza karte no chyba ze ktos bije rekordy w syntetach ...

Link to post
Share on other sites

nie chodzi tu o to co sie oplaca tylko o rozwazanie komunikatu nvidii o wspieraniu przez P55 technologii QuadS

 

nieistnieje realna mozliwosc by chip wspierajacy elektrycznie zaledwie 1x16 otrzymal certyfitat typu Quad

 

QSli to nie ma znaczenia ile kart/ ile zlacz sa i plyty z xxxxxx zlaczami technologia Quad wspiera z zalozenia 4karty w 4 zlaczach maszyny tesla maja jeszcze wiecej kart i nadal bazuja na tej samej technologii

QSli to w rozumieniu przecietnego uzytkownika 2x kanapka i owszem ale to nie jest jedyne rozwiazanie a dopiero poczatek

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...