Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam:) Posiadam procesor i7 - 2600 K , gdy go kupowalem znajomy podkrecil mi go do 4,2 gdyz sam sie balem grzebac w biosie. Teraz z powodu malego zgrzytu z dyskiem SSD moc procka wrocila do pierwotnej postaci. Tym razem zdecydowalem sie samemu podkrecic procek bo nie wydaje mi sie to chyba zbyt trudne o ile uwaza sie z napieciem (zgadza sie?) . Pytanie brzmi jakie mniej wiecej taktowanie powinno byc ustawione przy 4,2 ghz na procka? A moze podkrecac bardziej np do 4,4? O czym musze pamietac przy podkrecaniu, slyszalem ze rowniez musze cos zmienic w pamieciach ale nie wiem za bardzo po co i czy jest to naprawde konieczne gdyz mam tam wlaczony tryb auto? pzdr i z gory dziekuje za pomoc:)

 

PS. Rozumiem ze CPU Vcore to napiecia ktore musze zmienic? Na jakie napiecie przy 4,2 ghz mniej wiecej?

 

A co to jest System agent Voltage?

 

Ramy tez musze ruszac i zmieniac im napiecie czy ma byc na auto?

 

pzdr:)

Link to post
Share on other sites

Nie ten dział!

Jest to procesor w wersji k czyli kręcisz mnożnik procesora, a nie szynę płyty więc pamięci możesz nie ruszać.

Wchodzisz do biosu, ustawiasz mnożnik na 42 i napięcie na 1.28V i zapisujesz. Testujesz 10 minut programem Linx i jak przejdzie pomyślnie test to zmniejszasz napięcie o 0.02V aż znajdziesz napięcie na którym będzie procesor niestabilny (sam się domyślisz co kiedy to nastąpi) po czym podniesiesz napięcie do wartości na której chodził stabilnie (jeśli będą zamykały się gry lub dziwnie będzie chodził zwiększ napięcie o 0.04V i powinno być ok). Jak będziesz testował stabilność Linxem to uruchom w tle np. HWmonitor do sprawdzania temperatury, uważaj by nie przekroczyła 70 stopni.

Napisz jeszcze jaką masz płytę oraz zasilacz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...