Skocz do zawartości

i5 750 OC


Recommended Posts

Niestety zasilacz jest dość słaby ale wszystko działa więc na razie zostaje. Szkoda tylko, że ta płytka nie posiada regulacji napięcia VTT; z tego co widziałem w tematach o oc tego cpu wszyscy podbijają to napięcie.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie temp rdzeni. Czy normalna jest taka duża różnica temp pomiędzy rdzeniami? Jeden z nich ma prawie 60, kolejny 53... Ogólnie rozumiem, że temp w porządku jak na takie chłodzenie, bo wydawało mi się, że powinny być trochę niższe (pasta już wygrzana, chłodzenie w budzie dość dobre 2x140mm-przód, góra; 2x120mm góra, tył + mugen)

Link to post
Share on other sites

Ja bym radził zostać na tym 3,6, bo wzwyż tylko więcej pradu bierze, napięcia wyższe, goręcej, a przyrost niewielki w stosunku do tego 3,6ghz. Różnica pomiędzy 3,6ghz a 4ghz to niecałe 200pkt w 3d11, wiec w praktyce pare fps.. Grafika wcale szybciej nie działa, a nawet gpu score mam niższe przy 4ghz niż przy 3,6ghz.

Link to post
Share on other sites

Witam. Też mam Mugena i na 3.8 Ghz w grach max 52 stopnie. Pewnie masz tą pastę, którą dają darmo do Mugena - ona jest słaba i lepiej ją wymienić na np. Zalman STG2. Temperatury znacznie niższe na tej paście a w OCCT na 4Ghz max 57 stopni po 2h katowania.

Dodam jeszcze, że ja np. wcale nie podbijałem napięcia VTT, u mnie jest po prostu na AUTO. Podbijałem tylko Vcore i powyłączałem te wszystkie technologie Intela typu Tubro Boost i inne związane z oszczędzaniem energii.

 

PS. nie są to temperatury za wysokie więc wymiana pasty nie jest konieczna, ale jakbyś chciał podkręcić jeszcze trochę to warto się zastanowić nad STG2 - koszt to około 25-30 zł, a wystarczy na 3 aplikacje.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

Witam aby nie zakładać podobnego tematu spytam się tu.

Też mam I5 750 podkręcony z 2.66 na 3.00 GHz (tak żeby równo było ;p) chłodzenie boxowe. Temperatura w spoczynku to 55-60 stopni. Mam powody do zmartwień? Dodam jeszcze, że szyna ustawiona na 150mHzx20=3000mHz=3GHz ram oryginalnie na 1333mHz ale dałem mnożnik 10 i mają 1500mHz. Nic się nie stanie?

http://i40.tinypic.com/ilgaoz.png

 

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

Na boxowym chłodzeniu procesora się nie podkręca. Jeżeli w spoczynku masz 60 stopni to boję się zapytać o temp w obciążeniu. Wróć do 2.66Ghz albo zmień chłodzenie na SilentiumPC Fortis/Spartan lub coś od Zalmana.

Link to post
Share on other sites

Podczas gry w Black Ops temperatura sięgnęła 68 stopni. Zauważyłem w Black ops, że jeśli procesor ma taktowanie 2.66 GHz to flagi (CTF) się zacinają jak powiewają. Przy 3GHz nie :D

 

PS. Płyta główna, a konkretnie socket jest przystosowana do takich temperatur? W końcu to trochę dużo 50*C ale nic nie powinno się stać?

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

A przy starcie systemu to normalka, że jest duża temperatura. Ja mam takie wytłumaczenie, że startuje system i inne programy więc dostaje trochę roboty procek. Ale później się normuje.

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...