Skocz do zawartości

Crossfire 6950 BF3


Recommended Posts

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem 2kart graficznych Gigabyte Hd6950 1gb

Mam problem z wydajnością nie tylko w bf3

Sterowniki mam zainstalowane najnowsze.

A może tak już po prostu jest?

Da się sprawdzić albo porównać mój wynik z testów do wyników poprawnych ?

I czy da się jakoś sprawdzić czy wszystko poprawnie działa?

Link to post
Share on other sites

W grze mam spadki do 20-25 fps'ów i nawed na medium A w ultra to samo gram 100fps -150 i na kilka sekund po 20

;/ metro 2033 ultra +aa 150 fps a nagle w pewnym momencie tak tnie że sie grać nie da. co mniejwięcej 10 min :) nawed w starym poczciwym mw2 nie pogram na max. Coś w tym jest nie tak

Edytowane przez tyndramare
Link to post
Share on other sites

Mam problem z wydajnością nie tylko w bf3 Sterowniki mam zainstalowane najnowsze. A może tak już po prostu jest?

Niestety z kartami AMD już tak jest :/ Zostałeś kolejnym darmowym beta testerem AMD :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PDcGzSM9qho

Edytowane przez Znawca
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

klatek 125 max 137 udało się naliczyć :)

 

ale mimo wszystko polecam cf 6950 gb 1gb poniewaz pracują cicho i nie ma większych problemów... pomijając ten... ale przy najnowszych sterach teraz wszystko ładnie śmiga...

Jeszcze 1 pytanie ma ktoś mojże gtx580 i może zrobić testy w 3d marku 11 i porównał bym do moich

 

Ale 1 rzecz mnie najbardziej (za przeproszeniem) wkurw** że wczoraj mogłem grać przy 70-80 fps'ach na ultra a tera na medium trudno znaleźć 10 sekund bez przycięcia

Edytowane przez tyndramare
Link to post
Share on other sites

Ale powiedzcie mi jaki jest faktyczny sens CF na tak mocnych kartach ? Przecież pojedynczy HD6950 spokojnie radzi sobie z każdą grą do up 1080p...CF spokojnie można robić na nieco słabszych modelach, gdzie właściciel nie ma 1600 zł na kartę graficzną i lepiej jest mu wydać 2x 600-700 zł by uzyskać wydajność karty za 1600 zł.

Jednak CF - moim zdaniem - w przypadku HD6950 to czysta proforma. Bo jaka jest różnica między płynną rozgrywką 35-40 FPS, a 130 FPS ? Żadna...

Ok, jeśli jesteś entuzjastą, to spokojnie możesz sobie podcierać kasą tyłek, ale radziłbym Ci kupno jednej karty (GTX580) i wtedy przestaniesz mieć problemy ze skalowaniem gdy za 2 karty dałeś ~2k zł. Trochę to nielogiczne...

Link to post
Share on other sites

@Ave20

 

35-40fps wystarczy by grać płynnie i przyjemnie ale pełna płynność to 50fps. 130 do rzeczywiście za dużo tyle, że jak masz średnio 50fps na maks detalach to w pewnym miejscach ciężkich gier framerate może zejść dużo poniżej 30. Jak masz te 80 (już nie piszę o 130) to FR nie zejdzie poniżej 50 nawet w tych newralgicznych momentach.

 

Inna kwestia czy taki komfort jest wart dopłacania niemałych pieniędzy. Ja trochę żałuję, że kupiłem SLI bo okazało się, że to dużo za dużo na moje potrzeby. Pewnie, za rok czy dwa się przyda, tyle że mogłem wstrzymać się z kupnem karty do tego momentu. Oszczędziłbym kasę :(. Emocje złym doradcą.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Póki co napotkałem na taki stan rzeczy przy Arma II i GTA IV. W innych działa dobrze lub bardzo dobrze. W Metro np. mikroprzycięcia nie występują albo są na poziomie prawie niezauważalnym a wydajność wzrasta prawie o 100%. Jest tam kilka etapów (np. pierwszy, biblioteka) gdzie przy FHD jedna karta nie da rady być wystarczająco płynna. 570 nie daje a 580 nie jest dużo szybsza.

 

Ja nie mówię, że SLI jest ogólnie super czy coś bo też z perspektywy czasu raczej wolałbym kupić jedną dobrą (ale nie 580, zbyt droga) ale SLI jeśli brać pod uwagę CENA/WYDAJNOŚĆ jest najlepsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

up - Jeszcze 1 pytanie ma ktoś mojże gtx580 i może zrobić testy w 3d marku 11 i porównał bym do moich.

 

ja mam 580 a wynik zamiescilem w dziale benchamrk 3D2011. ;)

 

pozdr. ;)

 

e: tu masz linkia ;)http://forum.benchmark.pl/topic/38016-3dmark11-wyniki/

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

up - Jeszcze 1 pytanie ma ktoś mojże gtx580 i może zrobić testy w 3d marku 11 i porównał bym do moich. ja mam 580 a wynik zamiescilem w dziale benchamrk 3D2011. ;) pozdr. ;) e: tu masz linkia ;)http://forum.benchmark.pl/topic/38016-3dmark11-wyniki/

mało osób ma ten syf ciężko ci będzie znaleźć kogoś kto też go ma :D
Link to post
Share on other sites

Aż dziw bierze że są takie oszołomy na forum :pajac:

ale mówisz o sobie ?

 

nie sluchaj go! :D amd nigdy nie dorowna gf szczegolnie pod wzgledem sterownikow ;) ktore sa od latach w tyle......i tyle ;)

nieźle

hahaha

nvidi sterowniki palą karty

nvidia usuwa tekstury w grach

nvidia pali karty po raz drugi trzeci i czwarty

i wiele więcej

wypisałem to co znajdziesz na benchmarku

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mialem kiedys ati za 2k a teraz mam nv za 2k.....moze i czas jest inny i technologia ale pod wzgledem dzialania amd sie klania nvidii....tyle ode mnie i jak slysze ati nowa wyjebana karta i bardzo wydajna to mi sie smiac chce wiec darujmy sobie ten temat :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...