Skocz do zawartości

Monitor do gier 23" lub 24" 120 Hz do 1800 zł.


Recommended Posts

Witam, zamierzam sprawić sobie na święta nowy monitor, ponieważ mój stary Fujitsu Siemens 19" już mi się przejadł. Jest za mały, a rozdzielczość 1280x1024 już mnie nie satysfakcjonuje. Pragnę móc wreszcie grać w rozdzielczości Full HD. Na dodatek często strzela i pojawiają się martwe piksele.

 

Do wydania mam maksymalnie 1800 zł. Rozważam kupno 23 lub 24 calowego monitora. Podkreślę, że jestem zapalonym graczem, więc proszę o sugestie tylko pod tym kątem. Nie mniej jednak na internecie nie gram, tylko single player. Głównie FPS i RPG.

 

 

Potrzebuję monitor:

* 23 lub 24 calowy

* z odświeżaniem 120 Hz

* potrafiący wyświetlać w miarę dobrze odwzorowane kolory

* mający dobre odwzorowanie koloru czarnego

* Full HD lub WUXGA (nie wiem co jest lepsze do gier)

* zerowy input lag

* szybki czas reakcji matrycy

* dobra jasność

* wysoki kontrast

* w miarę równomierne podświetlenie matrycy

* opcjonalnie 3D

 

 

Najbardziej irytuje mnie:

 

* smużenie

* srebrząca czerń

* nierównomierne podświetlenie matrycy

* powierzchnia glare

 

 

Resztę jestem w stanie zaakceptować. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad tym BenQ XL2410T. Szkoda tylko, że ma aż tak nierównomiernie podświetloną matrycę :/ Słabe kąty jakoś zniosę, bo raczej zawsze i tak siedzę na wprost. Nie jest zbyt ciemny ?

 

A co do tego Alienware to już czytałem, jakieś inne propozycje ? Podobno modeli ze 120 Hz nie jest zbyt wiele?

 

Najbardziej zależy mi na 120 Hz i WUXGA, bo po co obcinać dodatkowe 120 pikseli ? W rozdzielczości 1600x1200 jest 1200 a nie 1080.

 

Także byłbym wdzięczny gdybyście podali modele ze 120 Hz i rozdzielczością nominalną 1920x1200, wiadomo 23 lub 24 cale.

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Najbardziej zależy mi na 120 Hz i WUXGA

marzenie ściętej głowy, nie istnieją

 

Podobno modeli ze 120 Hz nie jest zbyt wiele?

poza wyżej wymienionymi jest jeszcze kilka, ale to kiszka lub enigma

 

btw AUO zaprezentował w tym miesiącu pierwszą matrycę VA 120Hz, ale produkcji możemy się spodziewać najwcześniej w przyszłym roku

Link to post
Share on other sites

marzenie ściętej głowy, nie istnieją poza wyżej wymienionymi jest jeszcze kilka, ale to kiszka lub enigma btw AUO zaprezentował w tym miesiącu pierwszą matrycę VA 120Hz, ale produkcji możemy się spodziewać najwcześniej w przyszłym roku

Dobra, poprzeglądałem oferty sklepów, myślałem i myślałem i z szerokiego grona wybrałem 8 monitorów. Reszta odpada.

 

LG W2363D-PF 3D - 956zł.

BenQ XL2410T - 1414 zł.

Acer GD245HQABID - 1512 zł.

BenQ XL2420T - 1524 zł.

ASUS VG236HE - 1750 zł.

DELL U2412M - 1049 zł.

LG E2370V-BF - 908 zł.

DELL U2410 - 1919 zł.

 

Który z nich jest najlepszy do gier ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...