Skocz do zawartości

Intel Duo do GA-G31M-S2L


Recommended Posts

To znowu ja:

 

Mam swoje upragnione 9800GT, teraz czas na procesor. Chciałem brać E5200, ale mi jeden user dał linka i widzę, że są inne ciekawe propozycję.

 

Podstawa to budżet, a więc: E 5200 dostane poniżej 250zł licząc z przesyłką. Ale jeśli zyskał bym sporo to możemy mówić o kwocie 300zł.

 

Kandydaci:

 

1. Wspomniany wyżej, ogólnie chwalony i rozchwytywany, Intel Pentium DualCore E5200

 

2. Intel Pentium DualCore E6x00 (gdzie x = 3,4). Nie wiem co to dokładnie jest.. Jakaś fuzja miedzy DualCore E5x00 a C2D E6x00?? Czyżby brzydkie zagranie Intela związane z nazewnictwem? Warte swej ceny?

 

3. Intel Core 2 Duo E6x00, używany. Zdecydowałem się kupić trzymiesięczną kartę graficzną, ale procesor bym się bał. Pozycja 3. to taka alternatywna alternatywa.

 

Ale jest coś jeszcze.. Może by tak sprzedać moją platformę i zbudować coś na AMD niedużą kasą. Nie jestem fun'em tej marki, ale słyszę sporo komentarzy, że idzie niekiedy odblokować dwa rdzenie, a płyty główne nie są drogie. Ale na to zdecydował bym się tylko w ostateczności (zmiana platformy to trochę większy wydatek).

 

Jak byście mieli gdzieś jakieś zestawienie procesorów w grach, najlepiej w GTA IV :). Ale nie z benchmark'a, bo tyle to sobie sam znaleźć potrafię :)

Link to post
Share on other sites

1) Przy OC lepiej E5200, bo tańszy i osiąga praktycznie tyle samo co E6300.

2) Bez OC lepszy E6300, bo ma wyższy zegar. Jest to po prostu to samo co E5200, tylko inny mnożnik i inna szyna. Architektura ta sama. Nie ma to nic wspólnego z tym starym C2D, Intel nie miał pomysłu na nazwę chyba.

Link to post
Share on other sites

1) Przy OC lepiej E5200, bo tańszy i osiąga praktycznie tyle samo co E6300.

2) Bez OC lepszy E6300, bo ma wyższy zegar. Jest to po prostu to samo co E5200, tylko inny mnożnik i inna szyna. Architektura ta sama. Nie ma to nic wspólnego z tym starym C2D, Intel nie miał pomysłu na nazwę chyba.

Pic na wodę, fotomontaż?? :) OC oczywiście będzie. W takim wypadku wyższa szyna na nic się nie zda. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...