Skocz do zawartości

Monitor LG M2780D podączenie po HDMI


Recommended Posts

Witam,

Gdy podłączam monitor po zwykłym kablu RGB wszystko jest ok, lecz chciał bym przerzucić się na kabel HDMI, i tutaj pojawia się problem bo po podłączeniu obraz wygląda tragicznie,

http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0199j_rhhaqsq.jpg

 

krawędzie są postrzępione a kolory jak w 16bit pomimo że jest ustawione 32bit.

 

Czy trzeba jakieś ustawienia poczynić aby obraz wyglądał jak należy czy po prostu kabel jest nie najlepszy ??

Link to post
Share on other sites

Wlasnie dolaczam sie do tematu.

TORA 1025: czy uzywales kabla do podlaczenia d-sub?

Zastanawiam sie nad telewizorem/monitorem LED LG DM2780D-PZ podobny do Twojego.

 

Mam pytanie czy dzieki kablowi RGB (D-SUB) bede mogl osiagnac rozdzielczosc natywna 1920x1080 + FULL HD czy bedzie jakas roznica w ogladaniu filmow full HD badz graniu w takiej rozdzielczosci?

Link to post
Share on other sites

A jak z jakoscia obrazu??? Chce wziasc z Canal+ jako dodatek za 1zl (choć faktycznie bedzie cena kosztowala okolo 980zl) ale nie stac mnie na razie wywalic tyle kasy a telewizorek i monitorek przyda sie.

 

Czy udalo Ci sie podlaczyc by miec obraz ustawiony pod HDMI?

Ja tez mialem problemy na Flatron LG M2362D od cyfry co dostalem 2 lata temu w promocji to dzialam na nim do dzis i obraz dobry, ale musialem wyregulowac monitor.

 

Moze musisz to samo zrobic u siebie? Dziala wszystko ?

 

Napisz jak sie pracuje na takim monitorku, czy wszystko ladnie wyglada?

Jak sprawa ma sie z jakoscia ekranu?

 

Chcialbym na takim monitorze pograc ale tez ogladac film i tez pracowac (office,czasem grafika i programowanie).

 

Edytowane przez maxi77
Link to post
Share on other sites

Ja mam np. LG M2362D podlaczony przez dvi i mialem obraz nie ostry i musialem go wyregulowac za pomoca ustawien w TV, lecz widze roznice bo wczesniej mialem Samsunga 19" i widzialem roznice ze na 19" mialem bardziej nasycony obraz kolorami i bardziej zywy niz na tym LG.

Uzywalem kabla d-sub.

Link to post
Share on other sites

W menu monitora w zakładce WEJŚCIE musisz określić typ źródła sygnału dla gniazda HDMI z którego korzystasz, wybierz "PC".

Porada rozwiązała mój problem + ustawienie natywnej rozdzielności.

Dzięki.

 

Po zmianie różnica jest zauważalna, ale rewelacji nie ma, warto wyregulować ponownie monitor.

 

Napisz jak sie pracuje na takim monitorku, czy wszystko ladnie wyglada? Jak sprawa ma sie z jakoscia ekranu? Chcialbym na takim monitorze pograc ale tez ogladac film i tez pracowac (office,czasem grafika i programowanie).

Monitor mam już jakieś 4 miesiące i zakupu nie żałuje, filmy ogląda się rewelacyjnie a gra się super. Być może ktoś powie że przy 27 calach na monitorze rozdzielczość Full HD to mało nie mniej jednak moim zdaniem jest to wartość optymalna (nie neguje że może być większa :) ).

 

Jeżeli chodzi o przyjemność z używania monitora to znalazły by się pewne mankamenty w kwestii

- brak plug and play, monitor trzeba włączyć z pilota (przynajmniej ja muszę)

- wykonanie pilota solidne jednak dla mnie osobiście gumowe przyciski są mało przyjemne

 

Z plusów to warto wspomnieć że:

- zasięg pilota jest rewelacyjny, może leżeć gdziekolwiek wystarczy wcisnąć przycisk aby włączyć sprzęt

- sporo opcji konfiguracyjnych

- wbudowany dekoder DVB

 

Podsumowując polecam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...