Skocz do zawartości

podkręcanie Q8300


Recommended Posts

Chciałem podkręcić mojego Q8300 na płycie GA-EP31-DS3L , zasilacz to OCZ MXS 500W. Problem w tym, że nawet jeśli podkręcę go o 50 Mhz, komputer sie restartuje wracająć do poprzednich ustawień. W Biosie ustawiam wszystko tak jak w poradnikach, czyli PCI-E na 100 , Vcore na manual itd. Ramy mam 800Mhz i tej wartośći nie przekraczam. Próbowałem już z włączynimi funkacjami CIE, EIST , a takżę z wyłączonymi. Podnosiłem już nawety napięcie, ale bez zmian. Szukałem w siecie coś o moim problemie i ludzie tam pisali, że albo to wina zasilacza albo baterii na płycie głównej (żę się zużyła czy coś). Dodam tylko, że zasilacz jest nowy.

 

Mały update, bios nie resetuje się przy fsb 340, ale już wyżej następuje restart. Rozumiem, że to kres fsb dla tej płyty? w instrukcji jest napisane, żę płyta obsługuje fsb do 400Mhz.

Link to post
Share on other sites

Jakie ustawiłeś napięcie na procesor, jakie masz temperatury w stresie? Gigabyte słabo kręci ram więc cofnij go do o jeden mnożnik. Masz słabą sekcje zasilania na płycie więc na dużo nie licz. Miałem ten sam model quada na mobo z chipset-em p43 na 3.0 już nie wstał.

Link to post
Share on other sites

Moja przygoda z OC trwa już ponad 10 lat a przesiadka na chipset jeszcze P965 i C2D z AMD była szokiem - ta mnogość ustawień. Podaj wszystkie wartości z BIOS. W przypadku Gigabyte radzę od ustawienia na sztywno właśnie PCIe, napięć (są podane po lewej stronie wartości) oraz vcore. Timingi RAM też na sztywno i jakiś przyzwoity dzielnik bo być może to przeoczyłeś i to pamiątki nie wyrabiają.

P31 to niezły chipset i nie powinien wymagać dodatkowego napięcia przy takim FSB. Procesor już niestety być może będzie potrzebował troszkę więcej mocy!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...