Skocz do zawartości

Phenom II X6 Prosba o pomoc OC


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mój problem:

Podkręciłem procek do 3.9GHz bez żadnych problemów (sprawdzone w prime95 i ogólnie w grach wszystko stabilne)

Powyżej wartości 3.9 Prime 95 wyświetla error( na rdzeniu nr 6) a następnie BSOD

wszystkie wartości podaje w SS http://imageshack.us...s/46/cpuiy.png/

Widziałem już phenomy x6 do wartości powyżej 4.5GHz tak wiec jeśli ktoś widzi jakiś problem w moich ustawieniach proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Procek Phenom II x6 1090BE 3,2Ghz ( OC 3.9)

Asus Crosshair V 990FX

8Gb OCZ BE memory 1600 DDR3 (1950 OC)

2x Sapphire 6850 CF

Coolermaster 650W GW

Haf-X

Link to post
Share on other sites

Masz za wysokie Ht dlaczego nie kręcisz mnożnikiem? zwiększ mnożnik bo masz odblokowany oraz napięcie cpu na 1,49 -1,5V ,możesz podbić napięcie nb +0,1-0,2V . Ja na swoim phenomie x4 955 be bez problemu uzyskałem 4230mhz na napięciu 1,49 V ustawiłem mnoznik x20 a resztę kręciłem przez ht , pójdzie spoko wyżej ale zasilacz mam za słaby jak ustawie 4320mhz na 1,51V to podczas wysokiego obciążenia procka i karty zdarzały się bsody ale jak zmienię zasilacz na http://www.scan.co.uk/products/875w-psu-thermaltake-tpx-875mpcuk-modular-89-eff-80-plus-bronze-sli-crossfire-eps-12v-fan-atx to tak ustawie na stałe

Link to post
Share on other sites

Jakie masz chłodzenie na procesor i jakie temp pod obciążeniem na te 3,9ghz ? pamiętaj ze by nie przekraczać 62 stopni.

 

Jak ci sie te karty sprawują w nowych grach warto robić cf ? trochę myślałem że by dokupić drugiego radeona 6870 i zrobić cf z 2x radków 6870

Link to post
Share on other sites

robię właśnie Stres test (prime 95) i mam 59( duzo mi obudowa daje) i więcej nie będzie stopni. Chłodzenie Zalman 9900 MAX.

OC 4.1 mnoznik max 17 jak jest wiecej wogole sie nie uruchamia komp. ale na więcej niz 4.1 bedzie potrzebne lepsze chlodzenie.

 

Według mnie warto np. Battlefield 3 wszystko na ultra 1920x1080 50-99 fps (fraps mi nie pokazuje więcej) aczkolwiek w skyrim nie przekraczało 75fps. chyba od gry zależy a poza tym jak lubisz benchmarki to wyniki napewno cie zadowolą

Edytowane przez Maniaczek
Link to post
Share on other sites

ja kiedyś miałem Phenoma II X6 1090T i ja go wykręciłem na 4500 mhz

przy napięciu 1.575 v CPU NB 1.375 v HT 3200 mhz i NB 1.3 v

ale to była płyta gigabyte i do tego miałem lepsze chłodzenie :D

Corsair H80 ;p

 

temperatura to było 55 C max

 

teraz mam FX-8150 ;p i temperatury mi nie straszne :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...